Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

a tady by jsi se měl opřít o svůj backtest, případně papertrading. Pokud to funguje tam v historii, je velká pravděpodobnost, že to bude fungovat i nyní při live. Protože pro mně psychika neni až takový problém, vždycky vynechávám fázi paper a po backtestech přecházím ihned live. Dávám si měsíc, kdy se snažím přesně dodržovat OS ať to stoji co to stojí a potom vyhodnocuji. Samozřejmě rozdíly proti testům jsou, ale toto období mi plně stačí k tomu, abych získal, popř. nezískal důvěru ve svůj systém.

V žádným případě to neber jako návod, pouze je to zkušenost někoho dalšího.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to borax:

já ti plně rozumím a je mi jasný, co tím míníš. pokud máš vyzkoušeno, že 4 ticky nad High je při průrazu do Long pro tebe jasně etablovaný trend a je to pro tebe jistota, tak je to pro tebe jasná věc. Je zajímavé, že jsme tu v diskuzi pouze 3 lidi a všichni 3 vstupujeme do stejné pozice v rozmezí i jednoho bodu.

ty máš SL 2 body? na jakém prosím tě jedeš grafu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasně Richarde,nechci aby to vyznělo,že chci něco měnit,e-mini jedu live krátce v potenciál mám zatím důvěru,ale rád pozkouším jiný přístup,který může přinést zlepšení nebo dokonce být lepší než ten můj.Tuhle debatu jsem bral spíše jako zkušenost,příslib do budoucna a poznat i jiné přístupy než je ten můj.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim

kdyz obchodujete Role Reversal, odraz od S/R, vstupujete na prolomeni high/low usecky, ktera se nachazi na S/R nebo mate nejakou jemnejsi techniku vstupu?

Ja osobne se snazim hledat S/R urovne na Range od 0.5 do 1 s tim, ze je upresnim na Range 0.2 podle malych congestions, ktere se na takovem grafu tvori. Break out z takovych congestions mi potom slouzi i jako konkretni vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to karaev:

já jsem spíše konzervativnější a používám kombinaci 3m TF a 1m TF, na kterém dolaďuji vstupy, zřejmě podobně jako ty na menším RB 0,2. vstupy mám většinou 1 tick nad/pod High/low, .

jinak jak sis mohl přečíst výše, danek používá RB0,9 a vstupy 2 tick pod/nad close.

oproti tomu borax používá 2mTF a 5m TF a vstupuje 4 ticks nad/pod High/low.

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bronda,
a zkousel si i jeho support? myslim Nihabuv? k tomu manualu je jeste pristup na live chat s live vstupy. nacvic jejich manualy maji myslim 3 stupne. a az kdyz prokazez se tim dokazes vydelavat, tak te pusti dal. nevim jak to ma NIhaba ted, ale tak pred 3 lety to bylo vymakane a nektere veci pouzivam uspesne do dnes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar 911!
Mám zatím jeho první manuál AJCTR (Advance Japanesse Candlestick Trading Report). Volně jdou koupit i další 2 manuály zaměřené na PA only a swingy. Pak mají 4. manuál, který umožňují koupit jen po roce prokazatelně pozitivních výsledků. Kromě toho součástí kurzu byly ještě prvé 4 části z Nihabova WRB analysis tutoriálu. Je to skutečně "neskutečně" vymakané, ale jak říkám: Nedokázal jsem to aplikovat jako celek, protože při zcela striktním uplatnění všech Nihabových pravidel jsem měl jen sem tam signál (jednotky za měsíc) - který jsem navíc prošvihl a to mi nevyhovovalo. Nicméně využívám některé části jeho systému a považuji je za skvělé. Teď mají z nějakých důvodů nedostupné stránky. Nevím, jestli je to dlouhodobější - nějakou dobu jsem tam nebyl - věnuji se teď něčemu trochu jinému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny :)

Chci přihodit svoji zkušenost s price action. Nejprve jsem zkoumal indikátory ale po některých s přispěvků jsem se rozhodl zkoumat především price action. S tím že jsem si zapl grafy a sledoval, sledoval a sledoval abych získal cit pro daný trh.
Nejprve jsem obchodoval na demoučtu zpusobem že jsem např. četl finančník a co deset minut přepínal na graf který jel live jestli tam nejsou pro mě vstupní signály a když byla dal jsem nakoupit měl jsem asi 9 obchodu v řadě za sebou ziskových. vždy 2 až 3 obchody denně. :) A tento týden jsem se rozhodl že jsi to zkusím sice na demo ale jako by to bylo live sedět a soustředit se na graf celý den. a dále jsem si dal že pokud nebudu na konci měsicí v plusu tak zatrest vyběhnout na jednu místní horu aby taky na mě trochu pusobila psychologie :) V daný den jsem udělal 7 obchodu za dvě hodiny a 6 vnich ve ztrátě :D prostě jsem nebyl schopný pořádně rozpoznat nakupní signál a přišlo mi jak kdybych se na graf díval poprvé nebyl jsem vůbce schopen něco rozpoznat a vždy pochyboval jestli je to opravdu vstupní signal :) Máte taky nějakou podobnou zkušenost ? :) vlastně ani nevím co nato chci slyšet ale chtěl jsem to sem napsat možná se od vás zkušenějších něco dozvím :) díky za odpovědi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...