Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přikládám live obchody ze 16.5.2008 1) DT- bohužel nebyl vyplněn limitní příkaz, proto jsem vstupoval short až v bodě 2) při korekci na hodnotě 744.2. Výstup na posouvaném SL při hodnotě 736.5... zisk 770$ 3) DB - bohužel jsem nebyl u počítače 4) short - odraz od S/R, vstup až na 3 červené 736.2, výstup na pos. SL na hodnotě 732.8 (odraz od LOW předešlého dne)... zisk 340$ 5) long, vstup na základě 2B Reversal - hodnota vstupu 732.6, výstup na pos. SL na hodnotě 734 (zbytečně moc utaženém)....zisk 140$ Richard

5512

5513

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to danek:

Ahoj Richarde.

Díky za tvé grafy.

Měl bych k nim jen jednu poznámečku, či otázečku. V pátek jsme se bavili na chatu, a tobě se nelíbilo mé posunuté SL o velikosti 16 ticků, s tím, že je podle tebe velice "volné". Mě se volné nezdálo a odvětil jsem ti tuším něco v tom smyslu, že jsem si z tvých příspěvků všimnul, že ty používáš i volnější SL např. 19 ticků a ty jsi mi odvětil, že používáš stále stejné SL 10 ticků. Asi jsme si nerozuměli (... ach ta psaná konverzace), protože tvůj předložený graf jasně ukazuje, že jsi po vstupu v bodě 2 do zakresleného výstupu "přežil" korekci proti tobě v cca. 08:45 hod. a to o velikosti, co tak podle oka odhaduji, ve výši cca. 22 ticků. Tak přesně tuto situaci jsem měl při naší konverzaci na chatu na mysli. ;)

Richarde, zajímala by mě ale jedna věc. Vrátím se k tomuto místu na tvém grafu. Z jakého důvodu, nebo proč jsi zůstával stále v krátké pozici, když se tato otočila proti tobě o nějakým, jak jsem říkal od oka cca. 220$, což je dle mého celkem brutální, když by navíc toto chování trhu šlo brát jako signál jeho otočení do dlouhé pozice, a to např. jako odraz od tebou zakreslené S/R úrovně na hodnotě 739,6? Co ti řeklo, nebo napovědělo, že trh půjde dále short a že se trh od této úrovně neodrazil zpět Long např. k jeho výchozí pozici na tebou zakreslenou vrchní S/R na hodnotě 746,1? Kde jsi měl umístěné své SL, jak bylo tedy v o l n é , a jakou korekci by jsi byl tedy schopen tolerovat? Co jsem si všimnul, tak jsi vždy psal že SL posouváš (short) nad jeden max 2 bary, což je mnou výše uvedených max. 19 ticků. Tady jsi toleroval korekci téměř celé 3 bary. Můžeš mi to prosím tě nějak přiblížit?

Díky ti

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ouklend,

myslel jsem SL při vstupu a tem mám vždy 10 ticků. Pokud se jedná o posunovaný SL, tak tam se snažím dodržet odstup cca 2 bary ( ve směru). Jestli si vzpomínám, šlo o situaci, kdy jsi omylem napsal 753, místo 735 , proto ta narážka na 180 ticků.
S/R na 739.6 byla zakreslena na základě formace, která vznikla až v pátek, s minulostí tudíž nebyla nijak svázána.
Z pozice vystupuji, pouze na SL, BE+1, posunutém SL, předem mnou stanoveném PT, reversem. Ani jedna z těchto situací nenastala. SL posunuju zásadně po barech ve směru, to znamená při short nebudu posunovat při zelené svíci.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde jj. myslel jsem si to, že to byl nějaký informační šum :) ... jinak díky za odpověď. způsob výstupů chápu, protože používám stejné. jestli jsem tě ale dobře pochopil tak v tomto konkrétním případě (a i v případech podobných) máš SL nastavené díky tvému pravidlu 2 bary, o kterém jsem psal a které jsi mi potvrdil, vlastně až nad druhým červeným! barem (short), přičemž vlastně ten zelený, který vytvořil první korekci nepočítáš. je tak ? od Low toho zeleného by to bylo ale 3 bary tj. 27 ticků nemílím-li se ... takové rozpětí akceptuješ? navíc jsem se díval do svého grafu a data RB od TA (Infinity) jsou v tomto případě zásadně jiná. jestli jsem tě pochopil, tak pokud by jsi byl u Infinity, jako já, tak by jsi byl na stejné korekci ( viz. přiložený graf) nad druhou červenou vyhozen na posunutý SL. ano?

5515

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike no, mam pocit, ze ty futures jsou nejak na obchodovani lepsi. Ty grafy jsou fakt jak z citanky. Kez by se fx hybal takhle citelne. Jen tak pro zajimavost prikladam denni graf EUROJENDY. Denni proto, aby se nedalo rict, ze je tam intradenni sum. Chci se zeptat ouklenda s dankem, jestli by price action fungovala aj na takovýhle graf a jestli ano, ukažete mi vstupy a vystupy? PS:tohle neni nijak konfliktni prispevek, jen me zajima, jestli se daji vase pravidla aplikovat aj na fx.

5516

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník,

nehovím sice forexu, ale určitě. Když se podíváš na graf najdeš zhruba na hodnotách 152,158,161,167 ... silné S/R, které by mohli zafungovat i vbudoucnu budto pro odrazení, nebo jako body obratu. Na nižším TF by se to dalo líp specifikovat a určit mista pro vstup. Výstupy už čistě závisí na MM. Samozřejmě pravidla musíš přizpůsobit trhu, TF ... a v neposlední řadě své povaze.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník:

pokud mohu mluvit za sebe, tak já se pokouším, myslím že stejně jako danek, o obchodování Price action mimo jiné i dle denních pivotů, které na tvých grafech nemáš. těžko dále posoudit z tvého grafu vstupy a výstupy, protože tyto řídím podle zakreslených S/R úrovní z minulosti a z vyšších TF. na forexu na to máte pěkné vlákno tady: www.financnik.cz/forum/read.php?13,74563,page=1. je tam i odkaz na bubbleho návod obchodování role reversal, které je primárně obchodované přímo na forexu.

to co je na tvém grafu, tedy na tvém screenu celý rok, na mém je to jen max celý den, protože oproti tobě používám 1 min TF . nevím podle čeho bych určoval SR úrovně v tvém grafu. z minulého roku? z minulých třech let? je to jednodenní graf? takže vyšší TF by bylo např. 3denní graf a 15 denní graf, kde bych hledal společné body obratu? nemám s tím prostě žádné zkušenosti...

jinak jestli sis všimnul, tak danek používá Range Bar grafy. proto se ti možná zdají tak pěkně vykreslené a čitelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...