Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Petře:

To, co jsi napsal je pro mnohé z nás bohužel krutá skutečnost. O podobné příspěvky zde na finančníku není nouze a i já jsem jich sem v podobném duchu již pár napsal.

Pokud se mám opakovat, tak má zkušenost je téměř úplně stejná, jako tvá. Po roce studování různých indikátorů jsem zjistil, že to není můj šálek kávy. A proč? Protože mě mohl čert vzít, když mi indikátory dávaly signál na vstup do trhu v nejlepším případě v polovině trendu a v tom horším třeba na jeho konci. Mohl mě čert vzít, když jsem viděl cenové úsečky leťet na horu a já na to civěl a říkal si, NEMÁM SIGNÁL, indikátor xy ještě nepřekřížil kdoví co a kdoví jak.
..... "No ono se to teď sice nějak přibrzdilo, a hele už se tam objevila i červená úsečka, ale mám signál do Longu a signál je přece signál, a ten se musí brát... a sakra SL..." ....

Co se týče backtestu, tak už jsem také mnohokrát říkal, že by se to nemělo přehánět, stačí vyzkoušet a ujasnit si strategii a dost. Pro mě není problém dosahovat v backtestech zisků i 1000$/kontrakt za jeden den. A proč? Nulové emoce a spousta spousta času na prozkoumání různých formací a úrovní a spousta času na rozhodování jestli signál vzít, či nikoliv.

Něco jiného je demo, či sim, kde už sice nemáš ten čas a musíš se rozhodovat rychle, jako v reálném obchodě, ale pořád tu nefungují ty správné emoce, protože co si budeme povídat, nejde přece o tvoje těžce našetřené peníze.
Se sim také nemám problémy, ikdyž samozřejmě obchodní výsledky jsou zde už úplně jinde.

Když se podíváš na tyto dva rozdíly, které si pozoroval i u sebe, tak si představ, jakým způsobem potom musí vypadal live obchodování, kde teprve konečně nastoupí ty pravé emoce a kdy můžeš poznat takové skryté zákoutí své psychiky, o kterých si dosud ani netušil. Potom třeba nakupuješ tam, kde by jsi normálně prodával a opačně, jasné formace nevidíš ale zato je vidíš tam, kde nejsou atd., čímž samozřejmě trpí nejen tvůj účet, ale hlavně ty sám. V této fázi se momentálně plácám já:
Jedu Sim = dobrý, jde to .... jdu Live = a sakra -500$ ... tak jedu zase sim = dobrý, jde to, všechno jasný ... tak jdu na live = a sakra -500$ .... atd.

Co na to říci. Myslím, že tyto stavy, které zažíváš jsou u většiny normální ( pokud já vím, tak snad krom Danka :) (tu)) a každý si tímto musí více či méně projít. Je to individuální záležitost. Někdo se tomu může smát, někdo může souhlasně přikyvovat, protože ví o čem to je a o čem teď mluvím, a někdo si to také nemusí připouštět a sám si nalhávat, že se jej to netýká - ámen s takových obchodníkem. Ty sám musíš vědět, jak na tom jsi a jediný můj návod, jak z toho ven je vydržet a bojovat. Zkoušet a zkoušet, trénovat psychiku, pozorovat své stavy, emoce a následné reakce na určité situace a najít nějaký způsob, kterým by se daly tyto pro obchodování negativní věci autoregulovat ať už mírnit, či úplně potlačovat atd.

Je to prostě boj, ale nejdůležitější je vyhrát válku.

P.S.: Je to jen můj názor, který vychází z mé vlastní zkušenosti a z mnoha podobných příspěvků zde na fóru. Pokud nemáte někdo s psychikou absolutní problém, tak je to 8 bodů z 10ti pro vás. Jsou však tradeři a rozhodně jich není málo, a řekl bych, že jsou určitě v přesile, kteří zažívají n-li přesně to, co jsem tu teď napsal, tak alespoň něco hodně podobného ...

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to P.i.e.t.r.o._l

i když, jak uvedl Ouklend, s psychikou nějaké větší potíže nemám, tak plně souhlasím stím, co napsal. Pokud zvládneš své emoce, máš z větší části vyhráno.
K tvému příspěvku,

1) v žádném případě nedokážeš udržet stejnou pozornost celých 8 hodin, a navíc je to úplně zbytečné. Stačí 2-2,5 hod a můžeš velice solidně profitovat. Zkus začít po malých krocích, půl hodiny, hodina stačí a postupně přidávej.

2) nepoznáš paterny při live. Zvol si úplně jednoduché, s jasnými podmínkami pro vstup, vytiskni si graf, označ si vstupy
a když uvidíš při obchodování, že se tvoří podobná formace, porovněj ji a zobchoduj. Patern nespadne z čistého nebe, určitý čas se utváří. Samozřejmě musíš mít vhodný TF, pro začátek spíš větší.

3) spíš bych zvolil podobný ''trest'' při nedodržování obchodního plánu. Na konci měsíce můžeš být v mínusu i když budeš dopuntíku všechno dodržovat a nic stím neuděláš.

Doufám, že ti to aspoň trochu pomůže v krušných začátcích :).

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, ohledne soustredeni na dany obchod si vzdy potichu opakuji,co delat,kdyz bych mel jit do ztraty, zduraznuji
si za jakych podminek vypadnout, nebo sebrat zisk a nedoufat v jeste vetsi nasup,kdyz uz predem mi napovida S/R
uroven minimalne korekci,atd.. pokud jen koukam do grafu a mam nastaveny pevny SL, PT, jsem casto jakoby mimo
realitu a nekde snim v kladny vysledek. mozna divne,ale u me to tak je.
obchoduji prumerne dve hodiny denne, nekdy prosedim celou seanci u grafu,ale stejne nejvyraznejsi
pohyby se deji v uvodu do te 18-18,30 a pak se opet trh probouzi po 20.00 spis jeste pozdeji..taky zaver je nekdy super
rozhodne doporucuji pouizvat trendove linky, trh v pruberhu dne casto koriguje,ale ty nej obchody jsou vzdy v "hlavnim"
trendu dne,tydne..
jinac jsem taktez zastancem price action. sem tam vyzkousim nejaky indikator,ale nakonec si jen overim, ze i signaly
utvorene danym zpusobem umim vyhledat "po svem" :).
Prijemny den

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím karaev,

vstupuju dá se říct mechanicky,cenu nastavím 4 ticky nad/pod a čekám na proražení.Podmínku mám dostatečné volume při průrazu,a že ceně do 10 ticků od vstupu nesmí stát nic výrazného v cestě(třeba denní high/low PP,S/R),zaleží na jakém proražení vstupuju.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To danek,ppavel:

Mohl bych vas panove poprosit o nejaky obrazek s prikladem vasich vstupu? Zatim jsem vzdy pouzival nejaky indikator jako vstupni signal (napred RSI, ted uz rok CCI), takze si zatim dost tezko dokazu predstavit, jak hledat signal jen na cenovem grafu.
Zatim zkousim obchodovat Role Reversal na S/R urovnich, vstupuju vzdy limit prikazem blizko prorazene S/R hranice, ale jsem v zacatcich, takze nemam jeste definovane nejake presne pravidla, spis hledam a zkousim, co funguje a co ne, takze by me nejaky priklad mohl trosku nakopnout kupredu.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

arosa: a co se juknout do Rosse (Daytrading je dobry zaklad, zejmena casti bez indikatoru) nebo Williamse (Long term patterns...) - ten to sice primarne ukazuje na dennich grafech, ale pri vhodnem nastaveni to lze bez problemu aplikovat i v ID... (snad krome GAPu, ktere se krome zasadnich fundamentu vesmes nevyskytuji (+- tick neberu)). A zejmena (IMHO) v ID nez kdekoli jinde plati, ze vstoupit se da klidne hazenim korunou, jde jen o vystup a odpovidajici MM... (kolikrat vidite jak jde trh presne jak jste chteli/ocekavali, ale diky striktnimu MM jste venku na SL, protoze ten necekany pull-back byl trosku hlubsi nez Vas prumer?). A vim, ze jsi se hodne zabyval pristupem DrBoba - ten ma v jistem trhu a jistem nastaveni prumerny potrebny SL 4 ticky (MAE), takze dava 6 - dokazu si predstavit, ze ho to vykopne alespon z 30% nakonec viteznych (= velice vyzivnych, nicmene jeho statistiku neznam) obchodu, coz ale nic nemeni na tom, ze veskere ztratove (kterych bude taky pozehnane) mu neudelaji diru do uctu a jednim dobrym obchodem smaze nekolik takovych ztrat... - a o tom to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně než se přehrabovat v "hnoji" plků a hledat perlu, tak bych zadal do vyhledávače např "Ross hook" a nebo "Law of Charts". A najdeš skutečné informace. Ne jen názory na ně. Já knížku od Rosse četl snad 5x a stále mě něčím překvapuje a stále mi dochází další souvislosti.

Stejně by asi šlo si koupit (půjčit) nějakou knížku od L.Wiliamse. A ne ji číst, ale STUDOVAT jí a PŘEMÝŠLET o ní. Je to běh na dlouhou trať, ale stále věřím, že stojí za to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec,Arosa:není problém postnout nějaký vstup, ale každý vstup je v podstatě originál a není to jako u indikátorů křížení něčeho s něčím. Jako základ je především, pochopení základní principu chování obchodníků. V tom mi strašně pomohl Bubleho manuál viz :http://www.financnik.cz/forum/file.php?13ho,file=4044 Z tohoto materiálu jsem si vybral to se mi líbí a to co funguje na ER-ku ->důkladný backtest. Dva "hnojné " :-) vstupy podle mne ze 7.5.

5472

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...