Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Peprník:

a nebude pro tebe treba lepsi/jednodussi (pominu-li otazky MM) obchodovat primo futures na meny nez se parat drahymi a zmanipulovanymi cenami bucket shopu? Nechci vyvolavat flame, ale vezmi si to jinak - spread 3-5 ticku na FX znamena, ze podkladove aktivum se o tolik ticku musi pohnout, aby sis zaplatil naklady na obchod - neni tajemstvim, ze na futures je vetsina komisi [bold]DO JEDNOHO TICKU[/bold], rozepisovat se, co to dela s MM je hazenim hrachu svinim...:-)

Dalsi vec je, ze (a neznam presny management napr. Danka) v okamziku, kdy treba ja jiz celkem bezpecne utahuji SL na BE (coz je v okamziku, kdy dale jedu jiz "zadarmo" - vstup jiz vydelal na poplatky a neco drobneho do prasatka), v pripade FX musim byt stale v otevrenem risku a nelze vetsinou jeste pritahnout SL na BE, spolu s gumovym spreadem (vetsiny retail brokeru), slipy ci requotacemi dela obchodovani podstatne slozitejsi a drazsi.

Dalsi otazkou je omezenost platformy, z grafu poznavam MetaTrader, takze zapomen na rozumne alternativni zobrazeni grafu (range bars, volume graf (tuto informaci nema smysl u FX vubec zpracovavat)...).

Mohl bych vyjmenovat dalsi veci, ale to na jistou cast zdejsi komunity pusobi jako cerveny hadr na byka, proto bych rekl, ze to pro zacatek bohate staci. Rozhodnuti a vyber je samozrejme na tobe....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> zatim jen kratce. ozvu se zitra. napiste mi prosim
> jaky chcete grafy , ja vam je dam a vy mi ukazte
> aplikaci na fx market

zatím jen krátce:

:) nebylo by pro tebe jednodušší a i lepší si tuto aplikaci (price action) na svých grafech vyzkoušet sám?

dával jsem ti sem odkaz na používání SR úrovní ve vláknu forex, upozornil jsem tě na bubbleho systém role reversal a řekl jsem ti o používání pivotů, jehož - a doufám že teď někoho neurazím - jehož hlavním průkopníkem byl 911. takže si to vše nejdříve nastuduj, projeď si obchody kolegy 911, který je sem dával někdy na přelomu roků 2006/2007 a pak si tyto poznatky na forex aplikuj sám. já jsem to musel udělat stejně tak.

navíc mi tvůj příspěvek zní tak trochu jako rozkaz ( "a vy mi ukažte" ) a na ty jsem já osobně velice velice alergický.

pokud chceš poradit, jistě ti každý rád poradí, ale nikdo tě za ručičku asi vodit nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajasoft:to víš, že bych radši futures, jenže na futures nemám dost peněz. A aj kdybych našetřil, tak přijít o takvelký účet, to by bylo zlý. Forex je těžší a méně čitelný, ale obchodovat se dát a to s podstatně nižším účtem. Ty spready me taky stvou:(
Chápu, že volume je na forexu nesmysl....nicméně nějak nacpat do metatraderu rangebars, to by se mi líbilo. škoda, že to nejde-jak píšeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend: Budu upřímný, jak je mou přirozeností. Nebylo by to pro mě lepší,protože bych rád viděl, že něco funguje, než se to začnu studovat a věnovat tomu čas. Proto jsem to po vás chtěl, prostě abyste mi ukázali vstupy a výstupy, já to pak mohl porovnat s tím, jak na to jdu já a mohl se rozhodnout, jestli váš přístup (který se jeví jako moc zajímavý) stojí za to. člověk narazí na spoustu věcí, které se zpočátku zdají sexy, ale pak se zpravidla objeví někde háček.
To co jsem napsal nebyl příkaz:), vždyť je to nesmysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník,

ono to neni zase tak jednoduchý jak to vypadá. Jsou za tím stovky, možná tisíce hodin práce a backtestů. Nedá se říct dej mi ten, nebo ten TF a já ti nato použiju svůj systém. Každý trh je uplně jiný, nemluvě o forexu. Musíš mít optimální TF, tomu přizpůsobené vstupy, SL, výstupy, pos. SL, prostě všechno. Tady se musím zastat Ouklenda, má naprostou pravdu,
každy si to musís vyzkoušet a přizpůsobit sám.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník: mam ideu jak do MetaTraderu nacpat RB ci skutecny Tick chart skrze off-line chart, ale nemam cas (a trochu ani chut) to realizovat, zatim si vystacim s nestandardnim casovym TF.

Jinak jak rika Danek - jsou za tim opravdu minimalne stovky hodin prace (v mem pripade) a koukani do grafu, taktez si nedovedu predstavit, ze jen tak vezmes nejaky princip PA a zacnes ho slepe aplikovat na prvni zobrazeny graf a jeho podobu... - ono to vazne nejde, ba co vice, jednou to jde lepe tak a jindy onak... i v ramci jednoho trhu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jj. máš pravdu Eifi, ale neboj, ono se to zase oživí, až bude něco aktuálního, protože zatím víme o co jde a navíc, stejně myslím, že si to podstatné řeknem jinde ne? ;)

mno. ale když už sem píšu, tak sem teda i něco hodím, ikdyž né moc rád, nebo spíše dokonce i nerad.

jednoduše a velice stručně se tedy pokusím shrnout následující moje " něco " ...

třeba to bude někoho zajímat :)

Pro PA např. vycházím i z techniky J. Rosse, kterou jsem si přisvojil a přizpůsobil k obrazu svému. nesedlo mi 1-2-3, protože jednoduše nemám čas studovat jemné nuance vyšších high, nižších low a jestli mezi těmito bylo 1,2,3 nebo kolik barů a jestli je tedy tento pattern, či formace platná, či nikoliv.

Nebaví mě ani počítat přesný počet úseček Ledges, Congestions a Tranding Ranges, tak jak je přesně určuje a stanovuje J.Ross - 10, 11-20, 21 a více, protože to pokládám za zbytečné, zdlouhavé a nepodstatné, ikdyž si Ross zřejmě myslí, že tímto svým způsobem obchodování max. zjednodušuje (navíc J.Ross neuvažuje nad alternativními grafy...).

Absolutně si nedovoluju a netroufám zpochybňovat jeho teorii, ale jeho výše uvedné formace (L,C,TR) jsou pro mě přínosem v tom směru, že je já osobně vnímám pouze jako situaci, kdy jde trh kratší či delší dobu jednoduše do strany. Nic víc a nic míň, ať už tuto situaci nazvem jakkoliv. Myslím, že dále nemusím vysvětlovat, k čemu je tato situace dobrá. Samozřejmě pro někoho je to třeba jen obyčejný a nezajímavý CHOP a tím o trh ztrácí zájem .... hmm ...

Je dobré si uvědomit, že kromě této situace se trh dále pohybuje jen dvěmi směry. Na sever nebo na jih. Pokud tento směr trhu určíš pomocí jakéhokoliv techniky PA, tak je myslím více než jisté, že ikdyž budeš 1 bod za zkušenějšími obchodníky této techniky, tak budeš dle mého názoru stejně min. 1 bod před ostatními obchodníky, vstupujícími do trhu pomocí jakéhokoliv indikátoru, či obchodního systému, ať už se tento OS jmenuje jakkoliv, nebo je jeho původcem kdokoliv. ;)

Tím spíše toto pravidlo platí pro výstupy, které jsou samozřejmě daleko důležitější než samotné vstupy. V tomto případě tě nenutí žádný hook, či cross čehokoliv vystoupit z jinak trendujícího trhu, na třeba jinak lehké, běžné korekci ...

Prostě reaguješ jen na CENU ... a vo tom to je ....

A jeje. myslím, že jsem toho řekl více než dost, nebo spíše, více než jsem chtěl ... v každém případě je to jen můj názor ...


Ouklend
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,

chtel jsem se zeptat jestli nekdo obchoduje Rosse na YM ? Ja jsem zkousel celkem dlouhou dobu ER2 ale diky vetsim pohybum jednotlivych baru jsem nebyl schopen obchodovat s malym SL ( tim myslim pro me 100-150 $ ). Ted zkousim YM a tam je tento SL uplne v pohode. Taky si muzu dovolit obchodovat misto jednoho kontraktu hned dva, coz je samozrejme lepsi :-) Jinak z Rossovych knizek jsem vycetl, ze on pouziva SL jeste daleko mensi. Asi musi byt hodne dobry v odhadovani vyvoje, protoze s temi SL co on uvadi mi pripada temer nemozne zustat v trhu abych nebyl hned vyhozen. Zkousel jsem obchodovat hlavne prurazy Rh a 1-2-3 formaci na 5 min. TF a tam mi to moc nefungovalo. Ted zkousim tedy aspon 10 min. nebo 15 min. TF a zda se to byt lepsi. Tak uvidim. Dejte vedet jak jste na tom vy. Ja zatim jen papertraduju pres IB. Ale porad si jaksi nejsem jisty a vysledky nic moc abych se do toho pustil na ostro.

Mejte se
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roberte, obchoduji YM na menších TF běžně se SL 50 dolarů a znám spoustu lidí, kteří to dělají taky. Pokud je proražen SL je to většinou předčasný vstup nebo běžná ztráta, která je normální a nemá cenu příliš SL zvyšovat.
A odhadovat vývoj trhu, no, nevím co tím myslíš tak se k tomu nebudu raději vyjadřovat. :)

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarvím Roberte,

já sice neobchoduji YM ale ES což je v rycholsti dost podobné YM,ale se SL do 100 USD je podle mě vrcholný TF 5 min.Pokud se trh hýbe tak 100 USD třeba na TF 15 min. skoro nejde ani rozlišit.(myslím tím že jeden celý bar zcela hravě pokryje SL 100USD,což dobré rozhodně není SL by měl mít nějakou oporu,třeba i pod low/high posledního baru.Tam můžete být vyhozen na korekci kterou při zpětném pohledu na graf ani snad neuvidíte a budete se sám sebe ptát proč jste byl vyhozen když trend pořád pokračuje.Ale pokud Vám to bude fungovat jenom dobře.Samozřejmě s tím že jsou S/R učinější na vyšších TF máte pravdu.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...