Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Ako pisal Tomas v jednom clanku, je to vsetko o discipline a o akceptovani strat a to je naozaj to najtazsie. Pri papertradigu som to nezazil ale pri live je to nieco uplne ine, ale pozeram sa na to tak, ked sa clovek dostane az sem, tak myslim ze je to uz naozaj ta posledna prekazka,ktora deli tych uspesnych od neuspesnych.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

takze pani , dostal som radu od jedneho skuseneho FX obchodnika (Lisakusa), popisal problem takto:

Airmike: já vím kde bude tvůj problém, podobný bolístky jsou mi známy, já to mu říkám syndrom "přestání se bát" u mě to probíhalo vždy na etapy daří se daří, obchoduji podle plánu a účet roste, najednou zničehonic jsem jel nesmyslný pozice bez SL. Pochopil sem že dokud mám účet malej tak se o něj bojím jak mi nabotná na několikanásobek nastává euforie " nic se mi nemůže stát dokonale to zvládám " a pak následuje pád na držku. člověk se musí bát pořád, pak je opatrný. Stejně jako pracovníci co pracují ve výškách. Víte že nejvíce pracovních úrazú pádů , jsou pády z malé výšky?

ak som to dal aj sem aby ste s toho mali aj ostatni daco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedavno jsem četl v Trading Manualu od Joe Rosse, že velmi častá chyba, kterou tradeři dělají je, že rozlišují mezi penězi, které mají jako vstupní kapitál a těmi, které vydělají tradingem. S těmi co vydělají tradingem pak riskují mnohem více. Navrhoval ty vydělané peníze poslat si na svůj běžný účet, aby si na ně člověk zvyknul jako na vlastní peníze. Takže možná je řešení v tom, že třeba po týdnu tradování část zisků prostě poslat z účtu pryč. Tohle mě jenom tak napadlo, když jsem četl příspěvek od Airmike.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Má zkušenost mi říká, že je lepší dělat jeden obchod denně se 100% nasazením, než dělat několik obchodů s 50% nasazením. Pro případ blbnutí mám pravidlo, jakmile dosáhnu 3% ztrátu tak po zbytek dne ukončím obchodování.
V praxi to představuje dva výstupy na SL. Největší nebezpečí číhá právě v sérii ziskových dnů, týdnů. Trochu povolíš disciplině a přijde den, který ti nadělá velké problémy. A právě pravidlo 3% tě uchrání od vymazání těchto ziskových dnů.
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny den vsetkym,

chcem sa spytat aktivncyh traderov (danek, jrk...) ake pouzivaju pri obchodovani RB9 na TFZ8 prikazy na vstupy (limit alebo stop?).

Sledujem live obchodovanie cez IB - Simulated Trading ucet a grafy mam v SC a skusal som teraz 2 dni simulovat obchodovanie. Zistil som, ze ten graf byva obcas dost rychli (hlavne pri DT, DB, ale aj pri vyznamych RR). Skusal som vstupovat limit prikazom 2 ticky nad / pod close sviecky, ktora mi vytvara signal, ale v mnohych pripadoch to nestiham. Proste ta cena prebehne moju uroven a uz sa nevrati.

Chapem, ze to patri k obchodovaniu, ze nedostanem plnenie do kazdeho obchodu, ale zdalo sa mi to az nejak prilis caste (teraz mi napada, ze si na to zacnem robit statistiku).

Mozte sa podelit o vlastne skusenosti, pripadne ak mate statistiku, ako Vam vychadza plnenie pri limit prikaze?

Vopred dakujem
S pozdravom
Kef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Absolutne souhlasim s MNovakem.

Kdyz jsem procetl debatu zpetne tak jsem si velice zive predstavil sve zacatky a prvni vymazane ucty. Umel jsem prodelat i 1000usd za den. Kdyz jsem se dostal na tak nizkou hranici uctu ze hrozilo zastaveni obchodovani najednou jsem opet dokazal obchodovat podle planu.

Myslim ze zde nebyla zminena jeste jedna vec a sice planovani profitů rozdelene do jednotlivych mesicu. Jeste pred rokem jsem mel plny pocitac exelovych tabulek, ktere me rikaly ze napriklad v dubnu 07 budu mit na ucte 50000usd. Vsechny moje myslenkove pochody a ciny jsem mel naprogramovany na tento udaj a pri ztratovych obchodech jsem automaticky bral dalsi obchody jen abych udrzel dany prumer zisku na den a tim se dostal k danemu cily.

Myslim ze je to obrovska chyba ktera vede radu traderu k impulsivnim vstupum a jednani. Dopurucuji zamyslet se nad tim co napsal vyse Mnovak a budete vsichni blize k ziskovemu tradingu - jenze to je asi to nejtezsi zastavit obchodovani v urcitem bode, ani ne tak kdyz vydelavate ale hlavne kdyz ztracite.

hodne trpelivosti focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak Update systemu.

zmenil som nastavenia RB zo 4 na 7 , SL50 a PT 105 len poobednajsia seansa od 19:00 do 22:00, taktiez som odstranil BE a zda sa ze to systemu prospelo. tak vysledok

celkovo 212 obchodov

19:00 -19:30 31 obchodov Win 77,42% Lose 22,58%
19:31 -20:00 37 obchodov Win 81,08% Lose 18,92%
20:01 -20:30 80 obchodov Win 72,50% Lose 27,50%
20:31 -21:00 37 obchodov Win 81,08% Lose 18,92%
21:01 -21:30 38 obchodov Win 71,05% Lose 28,95%
21:31 -22:00 31 obchodov Win 87,10% Lose 12,90%

Musim ale podotknut ze tie vysledky su hodne pekne s dovodu, ze system je filtrovany 3 filtrami, pozical som si s woodie CCI systemy patterny, takze napriklad kombinacia ze sedi EMA 50 , aj farba na CCI, tak este pozeram na pattern, a tak napriklad Famir je velmi zaujimavy.ten som si vybral a ostatne moc neriesim.este prihliadam na potencionalne ZLR . ked na CCI vidim potencionalne ZLR tak neberiem uplne kazde, ale je to prefiltrovane pomocou postavenia CCI a nôh na 1-2-3 patterne. taktiez mam podmienku ze musi potencionalne ZLR byt v oblasti 0-100 na CCI, hovorim potencionalne, lebo ako ZLR sa vyformuje az ked som v pozicii.

tie hodiny som skumal hlavne koli tomu aby som zistil, ci nebude rozumne posunut obchodovanie este o hodinu dozadu. takto sa da predist preobchodovavaniu. cim neskor zacneme tym menej priestoru mame do konca seansy, ale to si uz kazdy musi nastavit sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> promin, že tak pozdě odpovídám, přehlídl jsem přízpěvek. Je pravda, že jsem používal RB2,0 na NQ, teď RB1,75, SL tam mám 50$ a není to půlka svíce ale celá. 1bod = 20$, čili svíčka má 35$ vstoupím na open následující to máš 1tick 5$ a SL tick pod svíci je dalších 5$ a komise je 5$, takže 50$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
mám stejný problém, že občas přijde den a já klikám a klikám až proklikám několikadení výdělky. Naposledy tento pátek. Všude ve světě burzy padaly a tak jsem byl přesvědčený, že v US bude následovat to samé. I když šel trh stále do strany, tak jsem okamžitě vstupoval short při sebemenším náznaku, že by se cena mohla rozjet dolů. Nakonec se to trochu rozjelo až v samém závěru obchodování a mě se podařilo urvat 750 USD. Ale celkově jsem byl v mínusu a týdenní výdělky jsou fuč.
Protože už obchoduješ live několik let, a stejně se ti stává to samé, zajímalo by mě, jestli obchoduješ fulltime. Já bych chtěl začít fultime trading zhruba do roka, a zajímalo by mě jestli, když se stane pro člověka obchodování jediným příjmem, zdali začne být v tomto směru více obezřetnější.
Já mám totiž dost impulzivní povahu a chce se mi věřit, že až budu na příjmech z burzy závislý, tak že snad už tyto zkraty u mě nenastanou.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci díky všem za konstruktivní přispění do diskuze.
Já se podělím s aktuálním příběhem který jsem zažil v sobotu.
Byly jsme na oslavě narozenin kámošky v nějakým klubíku kde se shodou okolností nacházelo i pár automatů:
Aktéři hry: 1. kámoš s kámoškou(pár),
2. kámoš
3. já(pozorovatel)
Sedělo nás zhruba 15 u stolu popíjelo se a klasicky dělalo všechno co je s oslavama spojený.
Po chvilce jsem si všiml že se pár a kámoš někam ztratili. Ohlídl jsem se doprava a vidím jak všichni tři stojí u automatu. Kámoš hraje a pár kouká. Okamžitě jsem si v tu chvíli vybavil trading a to že co se týče psychický stránky najdeme hodně analogií mě v tu chvíli dokázalo donutit zvednout a jít se k na ně podívat.
Ve chvíli když jsem se přiblížil k automatu kde aktuálně hrál kámoš viděl jsem jak mu tam bliká že má aktuálně 1200 kč. Ptám se páru: kolik tam do toho vrazil peněz?

pár: dal tam 200kč.

já kámošovi: hele kámo vrazil si do toho 200kč a teď máš možnost vybrat 6x tolik. Nepřijde ti to jako dostatečná výhra? máš stanovený co je pro tebe dostatek pro výběr?

kámoš: něco zamumlal. moc jsem mu nerozuměl ale jasně jsem vypozoroval že zkrátka chce hrát dál.
asi o minutu pozdějc se zatočili kolčka do další výherní polohy a z 1200kč bylo rázem něco kolem 2000kč.

já kámošovi: sakra co chceš ještě víc vyber to ne?

kámoš: zase něco zamumlal už nevim co ale jako odhodlání vybrat výhru to neznělo.

já kámošovi: fajn.myslím si že přijdeš ke stolu s prázdnou a o všechno co jsi do toho vrazil přijdeš.
pomalu jsem se koukal jak se 2000kč proměňuje v bezcený číslíčka na obrazovce
cena se přiblížila k hranici 1000kč..jak na to hráč zareagoval? nijak. naprosto si nechtěl připustit že je už vše ztraceno a měl dávno sáhnout po knoflíku "vybrat výhru"

po tom co se tak opravdu stalo a prohrál vše do poslední koruny prohlásil: "za to můžeš ty". Já se jen tak pousmál a řekl: ano máš pravdu. můžu za to já, automat, a všichni lidi kolem tebe který tě znervózňovali. jedinej kdo za to nemůže jsi ty.nevim co se mu v tu chvíli honilo hlavou ale rozhodně mě to hodně zase popostrčilo dál.

tím to nekončí: pár už měl předem stanovený že pokud tam kámoš celou výhru nechá vrazí do automatu taky 200kč.
Já šel na chvilku k ostatním ke stolu ale po chvíli mě to nedalo a šel jsem se podívat jak si pár vede. Když jsem přišel a koukal tak se pohybovali pořád plus mínus 100kč kolem vsazený částky. Zeptal jsem se: máte stanovený kdy půjdete od válu?

pár: ano pokud nám tam padne 500kč bereme to.

chvíli se mačkalo a v tom tam čistou náhodou naskočili nějaký ty tři sedmičky či co. Rázem jim na obrazovku naskočila částka 1200 kč.
Kámoš povídá přítelkyni: 1000kč a berem?
přítelkyně: ano.

výhra 1200 se během pár sekund začala tenčit a nakonec dosáhla avizovaný čátky 1000kč.
Nebyla jediná pochybnost a pár okamžitě přistoupil k vybrání výhry.

poučení je značný: někdo má přeci jen větší psychyckej talent pro trading než ostatní. Nebo to bylo zapříčíněný tím že na to byly dva?

jedno je pro mě jasný: už dřív jsem všem třem o tradingu řikal..vysvětloval jsem jim zhruba o co jde a dal jim odkaz na financnika kde se kdyby chtěli mohli dozvědět víc. kámošovi co hrál jako první a prohrál už nehodlám naprosto vůbec nic o tredingu říkat ani vysvětlovat a to z jednoho podstatnýho důvodu: nechci mít na svědomí že kdyby se o to časem začal zajímat tak příjde o byt a možná i o chlupy na nohou. zkrátka a dobře se bojim že by na to asi z psychický stránky neměl.

co se týče páru: mají možná lepší psychický předpoklady ale zase jsou natolik nedůvěřivý ke všem dnešním podvodům co se ve světě dějou že na to aby začali potřebují vidět reálně že někdo z jejich blízkýho okolí opravdu ty peníze vydělal. k jejich škodě budou spíš žít jen v tom doufání že někdy něco takovýho nastane.

RMKomodity: díky za radu s ukládáním jpg přímo z NT. o tý možnosti vím ale bylo by to pro mě víc práce protože já si obrázky ukládám v linuxovým prostředí takže bych musel pak ještě v dalším kroku přenýst obrázek z windows do linuxu což je o pár kliknutí víc :)









Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...