Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

bullin

Bohuzial nemozem odpovedat na otazku, lebo Fulltime niesom , snad mozno niekto iny, ja konkretne obchodujem asi 2 roky live. na FullTime by som rad presiel ked tento problem vyriesim. Jeden pokus o prechod na FT som zazil , ale nic prijemne to nebolo :)

napadla ma este jedna varianta. pre ludi ktori maju problem s koncentraciou a sebaovladanim, a to je posunut cas obchodovania co najneskor. pretoze ak mate dostatocne vela signalov, tak zo zaciatku s koncentraciou problem nemusi byt, a neskor burzu zatvoria, takze mozno pomocka, neviem. ako kazdy uzna za vhodne
Btw: pred zatvarackou mavam vyrazne vyssi win ako na zaciatku seansy, myslim ze to pouzijem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frame3

pekny priklad, ale mam pocit ze sme sa tu bavili o chybach ktore vznikaju zo straty koncentracie. teda aspon ja som sa snazil o to. nemam pocit ze by som bol gembler. a myslim ze kolegovia tiez niesu, aj ked urcity sklon preobchodovavat riesit musime. inac vidim ze tema sa odklonila od temy vlakna do neumernej miery. ospravedlnujem sa :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
to je dost dobrý nápad, přesunout obchodování do odpolední seance. Jednak z důvodu který si vzpomenul a zadruhé má Russell v poslední době nějvětší pohyb vždy na samý závěr obchodování. Mě se podařilo udělat v závěru třeba i 1300 USD na jeden kontrakt doslova během pár minut a dost dalších obchodů, které se pohybují kolem 1000 USD (takto velké obchody se mi daří držet díky indikátorům $TICK a $UVOL-$DVOL, když se tito dva indikátory rozjedou držím pozici dokud to jen jde a SL posouvám nad/pod swingy tak, aby byl minimálně 400 USD od aktuální ceny a nevyhodilo mě to na korekci a PT umisťuji na nějakou silnou S/R úroveň).
Další výhodu odpolední seance spatřuji v tom, že nemusím tak spěchat domů a mohu se v klidu věnovat svým sportovním aktivitám. Často totiž svádím boj, zda-li budu obchodovat nebo sportovat.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

podľa príspevkov je tu dosť veľa traderov, ktorí prešli od indikátorov k PA. Chcel by som sa opýtať čo bol ich primárny dôvod prechodu, príp. v čom vidia výhodu PA ? Je to vyššia úspešnosť, lepšie dosahované zhodnotenie alebo jednoduchšie obchodovanie ? Pýtam sa z dôvodu, že mne pripadá PA výrazne náročnejšia na obchodovanie v porovnaní s indikátormi, predovšetkým z pohľadu preobchodovania. PA už je skôr "vyššia škola obchodovania".

Pavel

P.S. Dúfam, že môj príspevok nie off-topic v rámci tohoto vlákna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ticker:

mohu mluvit pouze za sebe, mne žádný indikátor co jsem poznal nepřesvědčil, prostě nebylo to to pravé ořechové i když některé byly zajímavější než druhé žádný mne neoslovil, navíc se mi jevilo obchodovat s nějakým indikátorem zbytečně složité. Začal jsem používat čistý cenový graf a základní paterny a to bylo přešně ono co jsem potřeboval, co mi nejvíc vyhovovalo, co bylo přesně "ušité" na mne. Myslím, že je to zase další etapa hledání a zkoušení toho co právě nejvíce vyhovuje jednotlivému člověku "traderovi" jako takovému, aby se při obchodování cítil co nejlépe.

Snad jsem trošku pomohl.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker:
pokud jde o mě tak já přešel hlavně kvůli: nižšímu stop lossu a větší pravděpodobnosti uspět protože tě PA dostane do obchodu při první svíčce v tvým směru pokud to tak tedy máš nastavený. To že máš v PA mnohem větší zisky než z indikátorů je už druhá věc ale rozhodně to nebyl můj primární důvod přechodu. Teda aspoň si to tak myslim protože z CCI je asi hodně těžký vyždímat bez PA víc jak 4000$ na kontrakt/měsíc. U odborníku typu daněk a další není nereálná částka ani 6-8 tisíc. Zkrátka asi takhle: u CCI aby jsi byl úspěšnej stejně musíš brát v ohled tak nějak PA a pro mě už to pak znamená pozorovat moc věcí najednou. Jsem zvědavej jak to vidí ostatní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim ze obchodovani PA neni moc vhodne pro zacatecniky. Urcite bych zkusil na zacatek Woodieho nebo zakladni indikatory. Obchodovat PA znamena vedet na 100% co budes na trhu ten den delat. Velice rychce se muzes dostat do situace ze beres kazdy pohyb nebo pruraz a ani nevis proc. V zaveru mas / pokud treba jedes RB/. Vse co jsem napsal jsem zazil - bohzel pri live tradingu.
Na druhe strane pokud PA nakoukas a vis co delas tak je to velice zajimavy zpusob jak profitovat na burze a skutecne potrebujes k obchodovani zakladni graf, ATR, volume a 2xEMA - alespon tak obchoduji ja.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadla mě jedna zajímavá myšlenka ohledně PA, zatím jsem se na to koukal jenom tak hoďku, co kdyby se k obchodování přístupovalo takto: 1) Podívám se na předcházející den, zakreslím si S/R na H a L dne a pár S/R, které byly opravdu výrazné, max. tak 2 at se to neplete. 2) Budu vyčkávat na hezké DT, DB, 2bR, 1-2-3 na těchto S/R 3) Pojedu např. NQ s RB1,75 SL vč. komisí 50$ Vstup se 3 kontrakty PT1 bude na 2 bodech (35$ vč. komisí), ostatní dva kontrakty jdou na BE. PT2 dám dle MFE analýzy na nejvýhodnějším bodě, nyní (5,25 bodů - 100$vč. komisí) PT3 Už dle situace, např. nechat to dojít k další lajně, kterou jsem si zaznačil, případně nějaký hodně vzdálený profit. Koukal jsem na to na NQU8 za červenec. Například u Low minulého dne se vytvořilo DB, PT1 tedy 35$, PT2 100$ a PT3 jsem nechal dojít k předchozí nejbližší lajně (480$), dokupy tedy 615$

6368

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nenapisu zrejme nic prevratneho, ale ja se na PA se divam z ruznych pohledu, jako na vsechno.

Prvni problem muze byt ve vstupnim kapitalem, protoze kdyz zacnu s 5000 USD, tak si moc nemuzu vyskakovat s velkym SL, proto snizim TF, abych si proste vytvoril na zacatek treba 100 pokusu se SL o 50 USD, pokud muj risk na jeden obchod bude 1%. Zde ale nastava problem s cetnosti signalu, ktere dostanu a proste to svadi k neustalemu vstupovani do trhu. PT jsou adekvatni risku a pokud udelam desitky obchodu behem seance, tak to spis vede na skalpovani trhu. Nekomu to muze vyhovovat udelat deset az patnact obchodu, ale pro vetsinu to neni to prave orechove. Clovek naopak muze mit kapitalu dost, ale presto ho nepusti jeho povaha riskovat vice, nez dotycnych 50 USD. Potom mu opet nezbyde, nez snizit TF a zase je zde problem s cetnosti signalu.

Pokud je takova situace, ze je dostatek kapitalu a dany clovek je schopny snest vyssi risk, tak podle me je lepsi jit na vyssi TF. Zvysi se risk, ale adekvatne PT. Snizi se pocet signalu, ale porad je jich dost a jak se tady psalo, staci prece udelat jenom jeden dobry trade a clovek muze jit od toho. Z vyssim TF se podle me lepe zvlada impulsivni jednani. Taky je to o trochu mene narocne na soustredeni, protoze u maleho TF to muze opravdu jet hodne rychle. U vyssiho TF je prece jenom o trochu vice casu na nejakou analyzu a presun limit prikazu na adekvatni misto.

Co se tyce indikatoru, tak ty by mely byt pri analyze potencialniho signalu pouze pomuckou. Ja osobne mam taky indikatory v grafu a myslim si, ze zvladnout uplne cistou PA bez indikatoru, tak to musi mit clovek hodne nakoukano, aby mohl jet bez nich. Vsak tady je spousta PAckaru, kteri nejaky indikator pouzivaji, at uz je to EMA nebo CCI nebo nejake volume indikatory. Indikatory by ale nemely byt tim konecnym prvkem, ktery rozhodne o tom, jestli signal vzit nebo ne.

U indikatoru je problem, ze jsou zpozdene za skutecnym denim v cenovem grafu, protoze jsou pouze transformaci toho co se v grafu uz stalo. Nekdo muze namitat, ze patterny PA maji velkou davku subjektivity, ale to same jsem zazil i u indikatoru. Pokud se clovek zabyva nejakym indikatorem, tak stejne dojde k tomu, ze si musi najit svuj vlastni zpusob, jak nahlizet na informace, ktere mu sdeluje. Takze to je vlastne v obou pripadech o citu. V tom vidim vyhodu v PA. Proc se ochuzovat a vstupovat do trhu se spozdenim. Stejne tak jako u indikatoru si muzu stanovit pravidla pro patterny a podle nich se ridit.

Takze abych to schrnul. PA je silny nastroj s velkym procentem uspesnosti, ale neni to svaty gral, protoze pokud clovek k tomu neziska cit, tak stejne lehce muze prodelat jako vydelat. To same ale plati i o indikatorech. A co se tyce toho, ze hodne lidi prejde od indikatoru k PA, tak v tom vidim pouze hledani toho co danemu cloveku sedne.

to Remarque:

Podobny system pouziva Lucinek. Ma taky rozdeleny tri kontrakty na tri ruzne PT. Ty se na to divas z hlediska potencialniho zisku. Podivej se ale na to taky z hlediska risku. Rekneme, ze udelas dva nebo tri SL za sebou a vcit se do toho, jak ti najednou naskoci ztrata a co to s tebou udela. Chvili jsem to taky zkousel a potencial to urcite ma, pokud jsem ale chytnul vice SL po sobe, tak to s tebou zamava, aspon se mnou ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...