Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

To Airmike:

zdravím, já například makám u pojišťovny a rodiče mě učili, že se lhát nemá.
Přiznat se či nepřiznat? Toť otázka. Když se přiznám, tak nemohu akceptovat smluvní podmínky a když se nepřiznám, tak co se mi může stát. Navíc, co jim je do toho čím se živím.
Poraďte ...........

Díky
A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Atlas,

> Přiznat se či nepřiznat ?
- k tomu ze rocni prijem je mensi nez pozadovany.
- k tomu ze nemate min 3 lete zkusenosti z obchodovanim
- k tomu ze pracujete pro financni instituci.

Odpovezte si na otazku: Chci obchodovat nebo ne ?



ad pojistovna a "pravda/lez")
Kdyz ptacka lapaji, hezky mu zpivaji. Ale kdyz prijde na vec, tak ta klauzule malym temer neviditelnym pismem uplne na posledni strance Vam odepira narok na .... :D



Jinak ty polozky o prijmech/majetku a pod. (do kterych dle meho nazoru nikomu nic neni) jsou jenom vymyslem chorych paranoidnich mozku v USA. Co chcete od naroda, kterej je schopnej susit v mikrovlnce domaci mazlicky, deti a proto musi byt na mikrovlnce napsano upozorneni ze neslouzi k suseni domacich mazlicku. Nebo napis na zrcatku ktery upozornuje na skutecnost ze je obraz obracene a zmenseny. Podobnych zprav nad kterymi evropanovi zustava rozum stat najdete spoustu.


H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jazz27,

musel jsem se pousmát, máš pravdu s tím malým písmem........... Říká se, že když jde o peníze principy jdou stranou. Já zatím klidně spím, což většina kolegů z pojišťovny říci o sobě nemůže. No nic, určité věci mi na našem systému finančního poradenství vadí, proto jsem změnil svůj přístup a jsem zde ve foru mezi vámi. Systém asi nezměním, mohu změnit jen sám sebe.
Omlouvám se, zase jsem odbočil.

Jak píšeš, jsou asi paranoidní a kryjí se naším souhlasem, tak proč jim to neodsouhlasit.................

Ty obchoduješ live přes Mirus Futures s v kombinaci s daty od Zen Fire a paltformou NT?
Rád bych si u nich otevřel účet a potřeboval bych s tím pomoc. Prošmejdil jsem příspěvky a nějak mi asi uniklo info o tom jak to přesně udělat.

Díky
A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>Ty obchoduješ live přes Mirus Futures s v kombinaci s daty od Zen Fire a paltformou NT?
Nachazim se ve fazi kterou bych nazval "cekani na buhvi co".
Faze ve ktere z papertradingu vite ze to vsechno maka, ale porad clovek ceka na povestnou kapku.
Proste mi chybi koule na to abych otevrel ucet :) (to bude znat asi vic lidi)

Pouzivam NT + ZF.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>Proste mi chybi koule na to abych otevrel ucet (to bude znat asi vic lidi)
Nedávno jsem si v nějakém vlákně postesknul že neovládám anglinu a že to bude problém odchodovat bez českého jazykové podpory, nato se mi dostalo zde od kolegů ve foru psychické podpory.
Měli pravdu, mám svůj cíl a nic mě neodradí uhnout, jen tak se dá uspět.
Naučil jsem se jednat a nechodit dlouho kolem horké kaše.

Už jsem pár let jako OSVČ a myslím si, že jsem pochopil jaké to je nemít "výhodu fixního platu". Jistě mi dá spousty kolegů zde ve foru za pravdu. Proto se nebojím otevřít si účet a jít do toho (akorát ta angličtina..... :-) )

Přeji všem váhajícím hodně štěstí!

A.

PS: Uvítám pár info od zkušených jak na Mirus Futures a zřídit účet pro live.




;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jazz27

>Pokud jedete demo, tak klidne.
>Pokud jedete live, tak na tohle zapomente. Strucne receno veskery Vas provoz putuje skrz VPN na neci server.
>Na serveru se Vas provoz vybali z VPN a posle do internetu. To je ale kamen urazu, admin toho serveru muze bez
>obtizi sledovat Vas provoz, odchytavat, analyzovat a tak ziskavat treba jmena/hesla k mailum nebo k uctu u brokera.

>Netvrdim ze to admin ci vpnhosting.cz dela, pouze upozornuji ze je to znacne bezpecnostni riziko.


To je mi naprosto jasné, ovšem tohle může dělat taky admin u UPC nebo O2 nebo jakýkoli jiný admin poskytovatele konektivity. Předpokládám, že citlivé údaje se k Mirusu či ZenFire posílají zabezpečeně (HTTPS). Měl jsem na mysli to, že se vytvoří tunel, který obsadí jeden port, se kterým UPC nemá problém, a tím tunelem už pak honím veškerou komunikaci. Šifrování samotného tunelu je již věc druhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

panija,

>To je mi naprosto jasné, ovšem tohle může dělat taky admin u UPC nebo O2 nebo jakýkoli jiný admin poskytovatele konektivity.
Ano mohou s tim rozdilem ze to neni tak trivialni jako v pripade prvnim. Mohl bych chvili vypisovat co vsechno znesnadnuje takove sledovani na velkych sitich, ale to neni predmetem diskuze.
Pouze upozornuji na bezpecnostni riziko spojene se sluzbami toho typu.

O zabezpeceni nekterych sluzeb si nedelejte moc velke iluze.
Tak napriklad... behem 5ti minut jsem se dozvedel
- ze NT posila licencni cislo po siti nezabezpecene.
- ze data netecou od MirusFutures, ani primo od Zen-Fire, ale od rithmic.
- ze se nesestavuje zabezpecene spojeni pro prihlaseni a stream dat.
- ze Mirus a AMP jsou introducing broker pro rithmic (www.rithmic.com)

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jazz27:

zajímavá informace. koukal jsem na jejich stránky. Můžeš prosím osvětlit co pojem introdution broker znamená? přímo u rithmicu si účet tedy otevřít nemůžeš? ...to je další prostředník? měl jsem za to že prostředník je clearing house. já z těch jejich stránek pochopil jen že vytvářej tu platformu na exekuci příkazů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3,

asi nejsem uplne ta spravna osoba ktera by mela zodpovedet otazku. V tom jake subjekty jsou mezi burzou a mnou mam trochu hokej. Bylo to v nejakem clanku vysvetlovane. V pripade MF tam tech subjektu bude vic.

napada me jedna analogie..
burza - CEZ vyroba (elektrarna)
rithmic + Zen-Fire - CEZ distribuce
Mirus/Amp - CEZ prodej

A pak jeste mate u nejake banky segregovany ucet s tim ze operace nad nim provadi clearing house.
Nebo tak nejak, pravdepodobne se nekde pletu, takze to prosim berte s rezervou takhle si to vykladam ja.

H.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny a prosim o pomoc. Vyplnuji online formular u Rosenthala a moc mi neni jasne tomhle. Je to k vuli danim ? Mam do te kolonky napsat cislo 1 ? Tu posledni vetu taky moc nechapu.

If you fail to furnish us with an exemption certificate as a "Foreign Person, we may be required to withhold 20% of any withdrawals or payments from your account.

W-8 Section
Foreign Person Exemption

Initial here [bold]KOLONKA [/bold] if this is the account of an EXEMPT FOREIGN PERSON meeting each of the following requirements:
1. You are neither a citizen nor a resident of the United States;
2. You have not been nor plan to be in the U.S. for a period aggregating 183 or more days during the calendar year; and
3.You do not expect to engage in trade or business in the United States with respect to which any gain derived from transactions effected by the broker during that calendar year is effectively connected.

If your mailing address is within the United States, please provide your non-United States address below:
[ital]Jestlize je vase adresa v ramci USA prosim uvedte vasi ne-USA adresu. [/ital] Co to ?
Ja jsem asi dneska natvrdly, mam pod to napsat svou adresu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dvanacternik:
jee tisicere diky za pomoc :) Ja ted jeste ctu v tomhle vlakne na 4.strance Masaryk psal tohle

[ital]2. Stáhnout formuláře "fw8ben.pdf", "Own Funds Letter.pdf" a "signature.pdf" - dá se to buď vytisknout, vyplnit a naskenovat (můžete jim to poslat klidně v jpg, formát pdf není nutný), nebo vyplnit rovnou v Acrobatu a vložit naskenovaný podpis. Kromě toho problému jak jsem psal výše, že je potřeba to podepsat dvakrát, jsem s formuláři neměl problém, je to celkem jasné, na formulář "fw8ben" jsem dokonce našel na českém internetu podrobný návod krok za krokem. [/ital]

Ale v tom online formulari o tom neni ani zminka. Stahoval jsi ty dokumenty a vyplnoval nebo uz to neplati ? A posledni skromny dotaz ;) Masaryk zminoval, ze je mozne naskenovane ID poslat mailem. Nikde jsem zadny kontaktni mail na RCG nenasel. ty jsi to faxoval ? Ja ani netusim odkud bych to mohl faxnout, hmm.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze bych schrnul muj postup pri otvirani uctu u MF:

1. Na jejich strankach jsem zvolil online formular pro RCG. Urcite udaje jsem vyplnil podle doporuceni zde na webu. Ve formulari, kde byl potreba muj podpis, tak jsem doplnoval svoje jmeno. Na konci formulare byla strana "Signature page", ktery jsem si ulozil. Na konci formulare byla vyzva, ze je potreba poslat podepsany "Signature page" a kopii ID na jejich email. Pak jsem naskenoval svuj podpis a pridal ho na "Signature page". Podpis jsem dal, jak na "Customer signature", tak na "If joint, all owners must sign", ale to jenom pro jistotu, protoze to je varianta uctu pro vice lidi. Potom jsem oskenoval obcanku z obou stran. Tohle jsme jim poslal s tim, ze jsem napsal, ze moje bydlisti je na druhe strane obcanky. Nic dalsiho jsem neposilal.

2. Z MF se mi ozval Byron Zook asi za ctyri dny po vyplneni formulare. Psal mi, ze bych mel RCG jeste zaslat pro otevreni uctu ID a "Signature page", na cez jsem mu odpovedel, ze to uz jsem udelal, ale ze mu to poslu tedy jeste jednou. Nevim jak dlouho to trvalo, ale asi taky kolem ctyr dnu, kdy se mi ozval a poslal mi udaje pro fundovani uctu. Poslal mi udaje pouze pro USD, tak jsem mu psal, jestli muzu fundovat na stejne cislo uctu i EUR, tak mi po urgenci odepsal, ze ano a poslal mi link, kde byly udaje pro prevod i v EUR. Poslal bych to jiz drive, protoze ty udaje jsem jiz mel, ale nebyl jsem si jisty, jestli to muzu poslat na stejne cislo uctu. Takze jedno cislo uctu je pouzito pro fundovani ve vsech menach. Rozdil je jenom v bance, kam se to posila.

3. Prevod penez jsem provedl tento tyden v pondeli. Mam ucet u RB. Po konzultaci na infolince jsem udaje, pro ktere tam nemaji kolonky, jako nazev a cislo meho uctu vepsal do kolonky "Duvod platby". Udaje v zavorkach u SWIFT kodu MT202 a MT100 nemaji pro platbu zadny vyznam. Prevod jsem zadal jako europlatbu s poplatky SHA. Dneska rano jsem mel v poste email od RCG, ze muzu sledovat stav sveho uctu. Penize byly prevedeny. Cely prevod me stal dle ceniku za europlatbu 220 Kc. Zadne jine poplatky nebyly strzeny.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...