Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

to ticker: děkuju prostuduju to.

to dvanacternik: jak tady už kolegové popisovali svůj problém při stahování dat. mám jiného poskytovatele než oni, ale nejsem schopen se dostat od 31.10. na data z ER2, nevím proč. zkoušel sem i resetovat nastavení jak popisoval Roma (RMKomodity) Jirkovi (Atlas), nepomohlo to. nepohne se mi BID, ASK, ani LAST... fakt nevím.

je někde uveřejněn seznam (aktualizovaný) se zrovna aktuálními obchodovanými měsíci?

kdyžtak mám mail na centrumu s tím stejným username, jako zde. tak jestli mi pošleš odkaz kde by se daly tvé data stáhnout, tada jestli je někam pověsíš. ;)

to Masaryk: jen se zeptám jestli na tebe je možný dostat nějakej osobní kontakt, mail....

Děkuju všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hirens:

Tak pokud si nic nedelal po tom 31.10., tak zkus jeste jednu vec a to Repair DB. Je to ve stejnem miste jako Reset instruments. Potom bych zkusil jeste rozjet jiny futures kontrakt, jestli se to chova stejne. Posledni varianta je kontaktovat primo tveho poskytovatele dat a pozadat ho o radu co s tim mas delat.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens:
ER2 skončilo v září, od října se přestěhovalo na NY burzu a jmenuje se TF. Detaily o přechodu jsou zde. www.financnik.cz/forum/read.php?2,73977,page=1 Stačí, když si místo ER2 zadáš TF (kontraktní měsíc 12-08) a mělo by Ti to jet. Historie je ale pochopitelně omezená. U Mirusu se dá ještě na backtest zobrazit historie ER 09-08, bohužel 06-08 už jsem z toho nedostal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
kolik prosím Vás stojí měsíčně na poplatcích obchodování přes Mirus nebo AMP, data od Zen-fire a platforma NT.
Za NT zaplatím (to si najdu), a kolik se platí za data od Zen-fire? A ještě, jak velká historie se načítá při live obchodování, je to jako u dema? Nebo poskytuje Zen-fire nějakou historii dat?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komise u MF zavisi na komodite, 4.40 mam napr. na ES, na TF jsou 4.00, FDAX je $2.10 USD plus 1.14EUR a FESX je $2.10 USD plus .74EUR.
Za NT uz taky neplatim, zakoupil jsem si life time licence za 995 a mas NT vcetne vsech dalsich verzi a aktualizaci "dozivotne" bez dalsich poplatku. Da se to ted i "liznout", 4 mesicni splatky po 300USD, takze sice preplatis 200USD, ale nemusi to byt pro nekoho takova rana najednou.
Data jsou zadarmo i na demu, i live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucinek:

Lucinku muzu vas poprosit at me strucne provedete, jak to probiha s fungovanim uctu v EUR u RCG ? Na nejake strance zpet, jste uvedl, ze jenom na konverzich jste ztratil $1500. V jakem casovem obdobi to bylo ? Ja ted na demu jsem schopen tohle vydelat za mesic, tak me trapi predstava, ze vydelky ztratim na konverzi. Taky zalezi kolik je ta konverzni ztrata procent vaseho uctu (ale to uz je asi hodne osobni otazka). U me by to bylo 15% :( Jak funguje ta konverze u RCG, ja tady nize popisu jaka ma laicka predstava.

1. Dam prikaz k nakupu v EVROPE
2. RCG prevede margin z EUR na USD
3. zavru pozici
4. RCG prevede margin z USD zpet na EUR
5. pripise zisk v EUR, pripadne odecte ztratu v EUR

1. Dam prikaz k nakupu v USA
2. RCG prevede margin z EUR na USD
3. zavru pozici
4. RCG prevede margin z USD zpet na EUR
5. pripise zisk v USD, pripadne odecte ztratu a prevede EUR na USD

A zisky v USD se teda neprevadi, jak jsem pochopil z vaseho predchoziho prispevku, ale neni tam zadna moznost jak je prevest na EUR, je to tak ?
Predem dekuji
S pranim mnoha uspesnych obchodu
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se vydela v USD, je na ucte v USD. Co se vydela v EUR, je tam v EUR. Pro potreby obchodovani se bere nejaky aktualni kurz, takze kdyz mam na ucte napr. jen EUR a podari se mi ztrata, odmazou mi to v prislusnem kurzu z meho EUR uctu.
Ja jsem neztratil (ted uz 2000) konverzema - ale tim, ze jsem fundoval ucet EURy v dobe, kdy stal dolar 15Kc - dneska je kurz EUR vuci USD zase nekde jinde, takze to, co predtim bylo 10000USD je dneska jenom 8000. Ten povzdych byl v tom, ze kbybych fundoval v USD, mam dneska o 2000USD vic. V EUR mam porad to same ... Zadne poplatky za konverze nebo neco podobneho se nestrhavaji, nic takoveho se neodecita - to bylo spatne pochopeno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucinek:

Mockrat dekuji za objasneni, fakt jsem nad tim kroutil hlavou :) To jste me teda zbavil jedne starosti. Ted se jeste musim dokopat k tomu, abych tam ty penize fakt prevedl. Po ruznych clancich na ruznych webech ve svete, vaham pro kterou menu se rozhodnout (jestli to vubec neodlozit). Dneska si, ale clovek moc nevybere, ja uz uvazoval i o svycarskem franku, do te doby nez jsem si precetl, v jakem problemu jsou UBS a Credit Suisse.
Asi pujdu do EURa, tak snad ho nenechaji padnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

tak nakoniec po dlhom hladani a rozmyslani som otvoril ucet u MirusFutures. Vybral som si ucet u RCG kvoli euro, pretoze od 1.1.09 by to mala byt nasa domaca mena. Ale aj kvoli tomu, ze sa sustredujem na europsky index FESX. Myslim, ze to bude v jednej mene prehladnejsie. Mate niekto skusenosti s vyberom (prevodom) penazi z RCG na svoj ucet? Ako to prebieha? Nie zeby som uz mal co vyberat, len sa tu o tom este nikto nezmienoval. Tak ak to uz niekto robil, prosim o skusenosti.

Dakujem. m

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Pročetl jsem celé toto vlákno a nic špatného jsem na Mirus neslyšel. To je jen dobře, protože si zřejmě v nejbližší době otevřu demo účet právě u Mirus Futures. Chtěl bych se jen dozeptat (nikde jsem to nezaregistroval):

1.) musím při demu poslat brokerovi nějaké peníze? - tuším, že až při live, ale rád bych, kdybyste mi někdo odpověděl
2.) jsou SL drženy na serverech Mirusu nebo burzy? Nebo jen u mě na PC?
3.) pokud v mé strategii používám CCI50 a předpokládám začít obchodovat např. v 17:00h našeho času, musím čekat do 17:50h (v případě 1min TF), než se mi na CCI50 vykreslí první úsečka? Nebo jinými slovy - nahrajou se mi data od začátku obch. seance, i když spustím NT až v pět?

Děkuji za odpovědi,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

1. Ne nemusis nic posilat. Demo ucet je free neomezenou dobu.
2. SL jsou minimalne drzeny u brokera. Pak taky zalezi na burze.
3. Kdyz si chces otevrit graf s nejakym kontraktem, tak si zadavas kolik jeho historie chces zobrazit. Pri pripojeni k brokerovi se potom graf automaticky aktualizuje (vetsinou, nekdy to zablbne a musi se aktualni datum nastavit rucne).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

Mas moznost volat na support linku, aby ti to broker zavrel on. Co jsem cetl, tak jsou ale situace, ze ani broker nemuze nic delat, pokud je SL na serverech burzy a maji tam nejaky problem oni. Muze nastat situace, ze trh tvuj SL preskoci a neni realizovan. Sam broker se potom chrani clankem, ze na burze muzou nastat situace, kdy SL nemuze byt realizovan. Je proste potreba pocitat se vsemi moznymi i nemoznymi alternativami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...