Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

Antonio ono to nemusi byt tak celkom pravda, pretoze zalezi aj na tmo ake mas spojenie. ak si niekde na dedine tak tam ma telekom ine pripojenie ako napriklad na sidlisku kde pod zemou su opticke kable.
Takze telekomom ako takym to urcite neje sposobene.
Podla mna to je poklesom rychlosti internetu, pretoze stava sa aj mne, ak pocas cakania na signal pozeram nejake full hd videa na youtube ze mi to obcas pada. Mozno ze ninja je tak chranena kvoli tomu aby sa nestalo ze zadas vstupny prikaz ale nezadas STP prikaz alebo neviem.
Niekedy dokonca sa mi stava (ked zatazujem internet poriadne) ze mam vobec problem sa napojit na brokera, napaja to celu vecnost. A niekedy sa stava ze aj ked ma napoji tak mi chybaju nejake dni, proste vznikne velka dzura v grafoch, ako keby to ninja nenacitala.

Inak jedna vec mi neje celkom jasna: odkial ninja natahuje data za predchadzajuce dni, mesiace roky? napriklad na 240 min TF mam nacitavanie 1500 dni do zadu. a niekedy to dost dlho trva, a ked sa pozriem na hlavne okno ninju tak dole v lavo ukazuje ako nacitava jednotlive kontraktne mesiace az po sucasnost. Co sa mi zda trocha od veci. Nemalo by to nacitavat z disku? alebo to sa neuklada? a ncitava sa to vzdy len z netu?
Dik

Antonio este pre teba rada, skus O2 kartu, mas tam internet na den ktory sa ti obnovi ked sa napojis a stoji 50 centov. jeho kapacita je 400 MB na den s plnoiu rychlostou. Jasne na nejake HD full videa to neje, ale ako zalozny zdroj internetovy je to velmi dobre. (len pozor na prijimanie hovorov pocas napojenia) neviem ci to kazdemu ale aspon mne to vtedy strati internetove spojenie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger, v princípe máš pravdu a treba odlíšiť ešte spôsob aký internet mám /prípadne majú aj ostatní s problémami/.
Som v Košiciach, ale v rod.dome, takže mám len kábel a DSL. S optikou mám problém, kedže tu nie sú rozvody a aj ostatní, mimo zahustených oblasti, čiže na dedine a pod, aby mali najvhodnejší, tak použijú kábel Telekomu a DSL, čo môže byť najlepšie riešenie, lebo ešte v tej oblasti aj mobilný napr. Orange, O2 môže mať slabý signál, alebo vôbec nemusí mať pokrytie. V paneláku na sídlisku nemusí byť problém, kde sa teoretický dá vybrať medzi viacerými poskytovateľmi a dokonca Optiku. Mne to vychádza, že Telekom pri súčasnom zaťažení má asi nevyhovujúce servery a tie možno nestíhajú, tým pádom prerušuje sa tok dát pri obmedzení a NT sa vraj môže vypínať a zapínať ak má nedostatok dát, také niečo mi povedal Miro, čo tomu aj tak nerozumiem.
A ešte k tomu odkiaľ ninja ťahá dáta za predchádzajúce dni, veď z uložených dát v PC. Veď keď sa nenapojíš, ale len naštartuješ ninju tak Ti všetko z historie, ktorú máš v grafoch nastavenú načíta zo súborov. Pri napojení na Online dáta, natiahne len chýbajúce k aktuálnemu času. Pripadá mi ale aj varianta, že pri napojení skontroluje historické dáta, ktoré sú uložené, to ale neviem, lebo už v minulosti sme riešili dva dni, ktoré zrazu zmizli z grafov /aj keď to bola už uložená minulosť/ a po 3dňoch sa vrátili. Je to pre mňa veda!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Antonio Skus ten O2 budes milo prekvapeny, nestalo sa mi zeby sa mi niekde nenapojil, teda ako zalozny zdroj.
Inak vyhoda je ta ze nemusis sa nijak viazat, jednoducho si len kup kartu zapni mobilne data a ono ti len stiahne 50 centov za den (400 mb) potom sa rychlost znizuje. ak zistis ze nevyhovuje tak proste to nemusis pouzivat.
Ono na dedinach je problem celkovo s pripojenim ako telekom a orange tu nema optiku.
Niektore firmy (vo vecsich dedinach) tahaju optiku to si treba najst na nete a mozno prejst k nim.

Ono na druhej strane ta ninja nepotrebuje 100 mb / s pripojenie takze v rozumnej miere sa da najst internet hocijaky ktory bude vyhovovat. len ked je teda slabsia rychlost tak treba obmedzit zbytocne zatazovanie internetu dalsimi cinnostami. a k tomu pre istotu mat ten zalozny internet, napriklad O2 ci iny mobilny internet. Myslim si ze dobrou volbou je aj ten USB modem. Mne to ale nevyhovovalo mal som a odpajalo ma docela casto a ten USB modem som mal z orangu co som bol prekvapeny ze je to take sitne, lebo Fiber Net maju bezkonkurencny.

V CZ u susedov som nejaky cas zil minuly rok, ale tam som si zasa nevedel vybrat internet. Napriklad O2 je tam na ovela amaterskej urovni ako tu na slovensku, aspon cos a tyka sluzieb a celkoveho pristupu a moznostiam. Ale cesko neriesme.


Nacitavanie dat z ninji je samostatna kapitola, pretoze presne aj mne sa stava obcas ze mi zmiznu dni ktore tam pred tym boli, tak mi to velmi nesedi s tym. Na druhej strane ako pises ak len zapnem ninju bez pripojenia (aj ked nemam zapnuty internet vobec) tak tie data naskocia (odkial?) preco to potom mizne obcas? a preco ked sa napojim tak mi 240 min TF nacitava nekedy dost dlho a dole vidno ze nacitava kazdy kontraktny mesiac dozadu az po sucasnost.
To su otazky na ktore asi nedostaneme odpovede :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako poslednú možnosť ponúkol očistiť a preinštalovať Ninju od začiatku, čo asi nie je vhodné, lebo sám je presvedčený, že to bude poskytovateľom internetu. Aj mne táto skladačka u Slovákov pripojených káblom DSL cez Telekom vychádza ako najpravdepodobnejšia, že problém je Telekom.

svopex: v ČR to vychádza asi bez problémov u každého u AMP s dáta CQG. Možno to aj Taraka potvrdi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě mě napadlo, jestli někdo neví, čím by to mohlo být.

AMP + CQG + NT7
Mám třeba 2 minutový graf, mám tam i TimeCounter indikátor (nebo jak se jmenuje, ten odpočet vteřin do konce svíčky)

Ale co je podivné, dostkrát se stane, že je počítadlo na nule, nic se chvíli neděje a najednou se vykreslí nová svíčka, třeba už má 4ticky a počítadlo najednou ukazuje 1:53 - tj. 7 vteřin jakoby zmrzlé....

Myslíte, že to je kvalitou spojení? Nebo problém CQG? Nebo co?

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám stejný problém jako Roman B52. Mám u AMP otevřený účet, nyní jedu pouze na demu a mám kombinace NT+Rithmic.
Zatím jsem problém vyřešila šalamounsky - mám vedle sebe zapnuté 2M a 3M graf a pokud jedno odpočítávadlo zamrzne, můžu ceny kontrolovat na druhém TF. Takže nevím, kde je problém. Myslela jsem si, že by mohl být problém na straně mého PC - sice odpovídá parametry pro tradování, ale ve srovnání se současnými parametry počítačů je to asi už stařec.
Každopádně, pokud bych tento problém měla i na živém účtu (což jsem zatím nezkusila), pak budu chtít radu od Mira.


Gabka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...