Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

Děkuji za odpověď. Už začínám pomalu rozumět ovlivňování ceny. Abych ještě pochopil cenové skoky, tak na DOMu by to bylo následovně: ?

Když je cena za ES třeba 1280 a já bych měl kapitál, abych poslal cenu dolu, tak dám nabídku sell třeba na 1000 kontraktů na 1270 a tím utrhnu cenu dolu a přeskočím všechny co tam jsou tick po ticku? Pokud ne, tak co konkrétně způsobuje většá cenvé skoky a jak to na DOMu jde poznat?

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na stejné ceně proti sobě je nikdy neuvidíš, protože když se potkají nabídka a poptávka na stejné ceně, dojde k uzavření obchodu, tj. zobrazí se ti jako aktuální cena = cena, na které proběhl poslední obchod.

Zkus si to představit v menším měřítku, dejme tomu že budou na burze jen dva lidi, jeden chce prodat 10 kontraktů za 100, druhý je ochoten koupit 10 kontraktů za 99. Pak přijdeš ty v domnění že cena bude stoupat, a koupíš 5 kontraktů za cenu 100, což je nejlepší cena za kterou můžeš koupit. Co se změní v DOMu? Na ceně 99 se nezmění nic, na ceně 100 už nebude 10 kontraktů, ale jen 5 a aktuální cena bude 100 s číslem 5 v závorce (ten tvůj obchod).
Co se vlastně stalo mezi nabídkou a poptávkou? Někdo ti učinil nabídku na prodej za 100, tys ji akceptoval = vytvořil poptávku za cenu 100 a došlo k uzavření obchodu.

K těm cenovým skokům

Dejme tomu že poslední zobchodovaná cena byla 100, v nabídce máš 10 kontraktů na ceně 100, dalších 10 na ceně 101, dalších 10 na ceně 102. Co se stane když vstoupíš příkazem Buy Market 30 kontraktů? Skoupíš 30 kontraktů za ceny 10x100, 10x101, 10x102. Aktuální cena se změní na 102.
Když vstoupíš příkazem Buy Limit 30 kontr. za cenu 101, což je maximum co jsi ochoten zaplatit, dojde uzavření obchodu 10x100, 10x101, aktuální cena se změní na 101 a zbývajících 10 kontr. se zařadí do fronty jako poptávka na ceně 101, kde bude tak dlouho dokud se nenajde někdo kdo ti je prodá za 101 nebo příkaz nezrušíš.

Cena je pouze informace za kterou je někdo ochoten koupit nebo prodat. Teprve když se potká nabídka s poptávkou na stejné ceně, dojde k uzavření obchodu.






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Attivo

Musim Ti poděkovat, že jsi mi to konečně vysvětlil přesně v principu a už mi to dává smysl. Protože jsem obchodoval pouze s jedním kontraktem, tak sem na to pohlížel přes jeden kontrakt a proto mi nedávalo smysl, že se cena hne takovým způsobem. Jestli jsem to tedy pochopil správně, propad právě u ROPY, přestože o drží hodiny na plus mínus stejné ceně je v tom, že najednou obrovské množství obchodníků začne prodávat a "vymizí" tak poptávky všech v řadě až na tu nejnižší, která může být nesmyslně vložena třeba o 100 dolarů níže. Ty co to mají djme tomu připravené jako limit příkazi na nákup třeba o 10 $ níže netušili, že jejich limit bude proražen klidně o dalších deset. To znamená, že je asi chyba zadávat si dopředu takto na nížší úrovně buy limit, protože cena může jít ještě níž. Pakliže by někdo chtěl prodat třeba milion kontraktů ropy a nebyla by tak silná nabídka, tak by se to zaseklo na nějaké ceně a čekalo a nikdo by netušil, že to je časovaná bomba na totální propad? o znamená, že kdyby tam ve "frontě" nic nebylo a já jsem dal nabídku že chci koupit za 50$ ropu a on měl pouze příkaz buy, tak mu pak přijde MSG od brokera že jesli chce za 50$ ?

Přiznam se že celková struktura tvorby ceny je opravdu složitá a nikde to není podrobně vysvětleno, ale díky téhle diskuzi už pomalinku začínám chápat co se děje a proč se to děje.

Ještě jak si vuáděl příklad, tak na hranici na 100 nebude ke spárování nic oboustranně a bude viset pouze 1 kontrakt pod hranicí třeba na 99 bude 5000 kontraktů a na 101 také 5000 a bude to silné i víš, pak stačí jeden "trader" kterej nakoupí třeba 2 kontrakty a tím odpálí obrovskou vlnu řetězové rekace, protože posulul trh do volatilní hladiny. ANo? :-)

Díky Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer přeji,

mněl bych pár otázek týkající se backtestingu v NT.

1. Dají se grafy při backtestu přehrávat po jednotlivých barech? (den po dni klikáním nebo replay/show)
2. Dá se při backtestech využít DOM?
3. Neví někdo o balíku historických dat Futures Argiculture (Weat,Soybeans) ze CBOTu? Cenově zhruba do 50USD.

Každá z těchto odpovědí by mi hodně ulehčila práci a ušetřila čas. Předem děkuji za odpovědi...




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Masaryk:

Tak jsem to našel, stáhl a zkusil. Plocha funguje, ale indikátory stále v menu nejsou, přestože jsou nahrané kde mají být a dokonce když v hlavním okně NT dám editovat indikátor, tak jej tam vidím, ale na grafu, když jej chci přidat, tak tam prostě není. Zkusil jsem i restart programu, napsat zavináč před jméno indikátoru a nic. Stalo se to také někomu, že by mu nešel donahrát indikátor?

Díky Jikra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když obchodujete v NT na časových úseškách třeba 5 minut a chcete vědět, kdy úsečka zkončí, tak používáte stopky externí, nebo je nějaká vychytávka v NT abych věděl odpočet času na konec úsečky. Na foru jsem nenašel téma které se zabívá tímto u NT, pouze u Siery atd. a nebo u VOLUME ale zatím na volume neobchoduji, takže mě spíše zajímá ten odpočet času.

Díky Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...