Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,mněl bych jednu otázku.

Když si do NT naimportuji placená historická data z openticku (CBOT), půjde mi poté zadávat příkazy přez DOM tak ,jako při použití zpožděných live time dat? Jde mi o to, jak funguje DOM při Daily TF a navíc u historických dat. Pokud by šlo zadávat příkazy i při backtestu (podobně jako u Genesis Navigatoru), bylo by to velmi efektivní.

Omlouvám se,pokud zde již byla tato záležitodt prodiskutována a já ji zbytečně opět načínám.

Tomas O'Donnel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Raradek: A mohu se zeptat na jeden problém, který mám s time histogram já? Také jsem si jej nainstaloval, ale je nepoužitelný, protože pro noční seance mi vystřelí svíci až do nebe a tak všechno ostatní je nalepené na základní čáře a není ani vidět. Zkoušel jsem vyhodit noční seanci z dat, ale jedné extrémně dlouhé svíce jsem se přesto nezbavil ... co s tím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek: A máš tu verzi 1.1? Já to konečně na těch stránkách objevil (Search jim teda nefunguje nijak oslnivě), je to tady: http://www.ninjatrader-support.com/vb/local_links.php?action=jump&id=119&catid=1 Na mém grafu to vypadá ok, při hodnotách vyšších než 450 to automaticky nechává 450 a výš to nejde, viz screenshot.

5775

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
může mi někdo prosím vysvětlit co přesně v DOM znamenají ta čísla? Vím, že to je hloubka trhu, a domnívám se, že čísla vlevo pod buy jsou čísla kontraktů, které chtějí vstoupit do long pozice, nebo uzavřít short a v pravo pod sell jsou kontrakty, kteří chtějí vtoupit do short, nebo vystoupit z long. jenže nevěřím tomu, že tam kde čísla končí směrem k aktuální ceně, že na té straně čísla nejsou, myslim, že jen nejsou vidět, nebo tam opravdu žádné kontrakty nad těmito hodnotami nejsou? Pak ve videotutoriálu Petr říkal, že žluté ohraničení ceny znamená aktuální cena, za kterou se obchoduje, jenže jsem zjistil, že to není docela tak pravda, protože ještě mimo žlutej rámeček je modře napsaná cena, podle mě podle ní se obchoduje. Ví někdo jak to tedy je a co to znamená? Jaký je mezi tím rozdíl? A také co znamená číslo v závorce, většinou je hodně malé (1) - (40) jsem viděl nejvíc. Myslim si že to je vypárování z druhé strany. Jen nevím, co teda přesně ovlivní pohyb o jeden tick dolu a o jeden nahoru, když všude jsou čísla a pak co ovlivní pohyb třeba o 20 ticků najednou, když jsou stále kontrakty kolem aktuální ceny.

Díky moc odborníkům za vysvětlení.

jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jezinka:

zelené číslo - aktuální poptávka (ask)
modré číslo - aktuální nabídka (bid)
žlutý rámeček - aktuální cena, tj. cena na které proběhl poslední obchod
číslo v závorce - počet zobchodovaných kontraktů posledního obchodu

U likvidních trhů bude číslo ve žlutém rámečku téměř vždy zelené nebo modré, podle toho zda trh stoupá nebo klesá. Tj. buď zelené číslo ve žlutém rámečku a pod ním modré číslo nebo modré číslo ve žlutém rámečku a nad ním zelené číslo. Pokud nebude trh likvidní, můžete vidět černé číslo ve žlutém rámečku a zelené někde nad ním, modré samozřejmě někde pod ním.

Pohyb trhu ovlivňuje poptávka a nabídka, v momentě kdy se střetnou na stejné ceně, dojde ke spárování a vám se v platformě objeví jako "aktuální cena", což je ale pouze historická informace o již proběhlém obchodě, aktuální je pouze nabídka/poptávka, tj. ceny, na kterých můžete v tento okamžik nakoupit/prodat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Attivo,

děkuji za odpověď ale ještě stále nevím, proč nevidím, kolik jich na stejné ceně proti sobě stojí a co přesně způsoí skok řádově o desítky ticků a někdy i stovky ticků. Pokud budeš umět zodpovědět i toto budu moc rád:-)

Pohyb ceny o jeden tick tedy způsobí vizuelně v DOMu to, že na jedné straně se vyprázdní "buffer" se zásobou kontraktů a přejde to tedy cenu nižší nebo vyšší. Co rozhodne jestli to bude cena vyšší nebo nižší? To čeho je na nejbližší pozici víc?

Díky Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...