Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

Tip pro práci s Ninja Traderem:
Včera během live obchodování jsem zadal limitní příkaz pro vstup, trh šel jinam, takže jsem příkaz chtěl stornovat. Křížek v DOMu nefungoval. Control Center nefungoval. Cancel All Orders nefungoval. Emoce vysoké, cena se blíží zpět k limitnímu příkazu. Panický login na Live Support, čekání na technika jak na smilování boží. Nakonec vše dobře dopadlo, nicméně technik mi poradil, že pokud by se to ještě stalo, stačí se disconnect a reconnect, tedy vypnout připojení a znovu se připojit. K tomuto řešení jsem prve neměl odvahu, představa že se disconnectnu, znovu připojím a limitní příkaz nebude vidět a já nebudu vědět, jestli tam zůstal viset nebo ne, mě dost děsila, ale jelikož jsem to dostal potvrzené od technika, tak by to takto mělo fungovat.
Takže se dělím o zkušenost, pro případ že by měl někdo podobné obtíže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A ještě jedna zkušenost s Ninjou, včera jsem provedl jeden obchod, poté jsem počítač vypnul a o něco později jsem se opět připojil. Znovuvykreslené bary však vypadaly o něco jinak než před tím! Viz. screenshoty dole, všimněte si barů okolo provedeného obchodu. Jak je to možné? Pracuji samozřejmě s live accountem, takže by to mělo šlapat jak hodinky.

5724

5725

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduješ přes Interactive Brokers a od nich máš data? Mě to dělalo v Sierra + Interactive Brokers: Když jsem stahoval data online, tvořily se nějaké úsečky. Když jsem dal reload celého dne, úsečky se vykreslily trochu jinak, někdy docela dost jinak. Hlavně ve chvílích, kdy trh začal poskakovat hodně divoce, se na online data nedalo spolehnout, chtělo to pořád znovu načítat. Teď jsem připojen Ninja+eSignal a tohle se neděje. Nicméně eSignal je nějakej předraženej, na to že nemá historický tick data, takže to asi zrušim. Připojení na Zen-Fire zdarma se zdá bejt taky dobrý a dokonce lepší než od IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

albeon: Ne, pouziva (alespon pokud vim) kombinaci NT + data Zen-Fire (pres Mirus Futures). Stejna kombinace jako ja, ale zatim jsem si niceho takoveho nevsiml - ja se vetsinou v tom obdobi uz znova nevrtam, tak nevim.
Neco se mi jevi jako zkresleni dane jinym rozlisenim na cenove ose, ale je fakt ten, ze nektere usecky jsou fakt dost jine ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prepacte mam otazocku ktora uplne nepatri do vlakna, ale skusim

chcel som pouzit data na inport s opentick, ale uz cakam velmi dlho na mail po registracii, a neviem ako dlho to este potrva. a druha vec, myslim ze Tomas spominal ze na backtesty a demo je ninja free, ale potom live sa plati, ak nahodou viete, tak poprosim o info

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Opentick is dead, nove registrace neprijimaji uz mesice a kdo vi, kdy a jestli to zase rozjedou. Ninja Trader je zdarma na backtesty a paper, na live se musi platit bud pronajem nebo celou cenu za program. Nekteri brokeri nabizi zdarma Ninja i pro live, avsak se silne omezenymi funcemi, ktere live obchodovani dost zneprijemnuji. Zen-Fire neni zdroj dat, je to technologie (opravte mne pokud se mylim). Nekteri brokeri, jako napr. zminovany Mirus nabizi demo ucet s daty zdarma. Tyto data potom putuji pomoci Zen-Fire do vaseho pocitace. Na backtest je tedy idealni stahnout si Ninju, otevrit demo u napriklad u Mirusu (nebo i jinde, kde maji podporu Ninjy) a vesele a zdarma backtestovat ci papertradovat. Problem je trosku s historickymi daty, nebot ty jsou u Mirusu trosku omezene (cca do 07/07).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja len doplním vlastnú skúsenosť s Ninja traderom a demo Mirusom. včera som kontaktoval ich live support, ktorý bol napriek tomu, že mám u Mirusu len demo účet veľmi ochotný a nápomocný. Potvrdil mi to, čo píše vyššie Masaryk, a síce, že backtesting na historických dátach od Mirusu asi nebude dostatočný. Support mi potvrdil, že je možné zobrazovať len aktuálny a najbližší kontraktný mesiac (pýtal som sa konkrétne na Corn a Sugar), takže na týchto dvoch kontraktných mesiacoch sa dá robiť backtesting, ale asi to bude chcieť zniekade získať hist. dáta za dlhšie obdobie. A v tom Mirus zatiaľ zaostáva...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já k tomu ještě doplňuji, že stejně tak zaostává u dat pro backtesting drahý eSignal. Tedy pokud jde o tickovou historii (Tj. Volume grafy). Poskytují ji jen pár dní nebo týdnu zpět, delší tickovou historii nemají. Historická tick data jsou prostě trochu problém, nějak se do toho poskytovatelům nechce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem, pozriem sa na tie trhy a skúsim urobiť backtesting mojej stratégie na nich. Keďže s komoditami len začínam (doteraz som sa venoval FX) nemám ešte vyhradené trhy, ktorým sa chcem venovať. Corn a Sugar som si vybral ako tie, ktoré sa aj tu na finančníku odporúčajú ako najvhodnejšie pre začiatočníkov. Ale ak backtesting dopadne dobre aspoň na niektorom z uvedených trhov (ER2,YM,NQ a ES) a aj ostatné aspekty (hlavne MM) mi dovolia niektoré z týchto trhov obchodovať, nebudem sa tomu brániť... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně mi nejvíc na intradenní obchodování sedne trh YM. Výběr trhu já na začátku podcenil. Ze začátku mi dle informací zde i jinde přišlo, že je to vlastně jedno jakej trh si člověk vybere (samozřejmě pokud beru v potaz Volume, Margin, Volatilitu atd.), protože když se s tím svým naučí, je vlastně jedno jaký to je. Tak jsem začal zkoumat ER2 (ten obchodují Petr a Tomáš), ale nějak jsem tomu nemohl přijít na chuť. Pak jsem jen tak náhodou začal koukat na YM a ten mi sedí o hodně víc. Výběrem trhu by asi člověk neměl ztrácet až moc času, ale na druhou stranu bych ho teď už nepodcenil a nevybíral slepým hodem šipky do diskuzních fór na monitoru. Podle mě je potřeba vybrat si ten co člověku sedne. Přijde mi, že jde dokonce jen o "pocit z grafů", nikoliv podložená data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...