Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gartona, pravym tlacitkem mysi klikni do grafu, vyber Indicators, z nabidky zvol indikator, ktery chces zobrazit a klikni na tlacitko New. Indikator se ti zobrazi v dolni tabulce a pokud chces upravovat jeho parametry, musis ho oznacit. V prave casti tabulky pod zalozkou Data je polozka Input Series - tady si vyber prislusny trh, ke kteremu se indikator bude vztahovat. V zalozce Visual je polozka Panel - tam si nastavis, v jakem okne bude indikator zobrazen. Zkus si s tim trochu pohrat a melo by to jit nastavit podle tvych potreb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky Napsal:
-------------------------------------------------------
> to mdas:
> v příloze, stačí přejmenovat koncovku na zip a
> naimportovat
> Petr


Měl bych ještě jednu prosbu. Jak nastavit, aby si indikátor pamatoval moje nastavení. Nastavil jsem si jiný zvuk a jiný čas, ale po vypnutí a zapnutí NT má výchozí hodnoty (zvuk alert4 a čas 10 sekund). Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens Napsal:
-------------------------------------------------------
> mdas: je potřeba uložit workspace, třeba při
> ukončování práce, případně i znovu uložit template
> grafu.


To jsem zkoušel, ale to nepomohlo. Nakonec jsem to vyřešil úpravou přímo v kódu indikátoru. Neměním to, tak mi to takhle stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jakej je prosim rozdil mezi stahovanim dat pres - Download replay data- a pres Historical download manager?

Me jen napada, ze by pres historical managera nesly ty data prehravat v replay. Navic pres druhej pripad si muzu stahnout data v podstate bez omezeni a i tickove a v tom prvnim to musim stahovat po dni. Hodte mne prosim po obrazu.

Jo a kdyz si chci stahnout data pres download replay data, tak mi to hlasi chybu, ze mam zaplej market replay recorder. Jsem ale na demo uctu a ne na replay onnection. Takze nevim kde se to vypina. Jinak naposled jsem si nahraval data pres market anylyzer. Dekuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radovan111:

Download replay data vytváří něco jako archív písniček. Když si chceš pak nějakou znovu poslechnout tak si ji tam odsud pustíš přes Market Replay Connection.

Historical download manager je něco jako Šeherezáda - dozvíš se co se stalo a co se může stát když zapomeneš na historii a nepopravíš ji protože tě začne zajímat další pokračování.

Když pak v rádiu dávají reálné pokračování tak si můžeš nahrávat replay data už přitom hned do archívu své MP3-ky pro opakované poslouchání a nemusíš pak pro ně chodit downloadovat do hudebnin a také, pokud to sám posloucháš a děláš si poznámky, tak už nemusíš zvát na noc Šeherezádu.

Ninja má na nahrávání opakovaného poslechu čudlík "Record to market replay" v záložce Data v nabídce Tools - Options, ale není červenej a také tam je čudlík pro vlastní poznámky - "Save chart data as historical" a taky není červenej.

Ještě podotýkám, že vlastní poznámky se mohou lišit od toho co vypráví Šeherezáda a také i od toho co najdeš v hudebninách - každej má trochu jiný uši. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Docela maso :) Diky. Cetl jsem to 3x nez me neco trklo, ale:

No nevim jestli to chapu spravne. Ted to chapu tak, ze replay data jsou proste replay data a hotovo a nic vic. Proste ten prehravac potrebuje dvoji informaci aby prehraval- respektive, abych i ja pak neco videl a to replay data a samotnej graf? Cili napred stahnout graf v historic, nebo normalne nahrat a jestli si budu chtit zaplaybackovat tak si k tomu sosnu jeste data pro replay a fertyk. Ten replay se potom se spravne zvolenym- nahranym grafem sam sparuje a zacne valit.

Porad mam ale chaos v nahravani samotnych grafu. Nevim jak nahrat ty grafy, ktery jsem stahnul historikem a ne ze se mi nahraji normalne z netu. Mam v tom hokej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a taky nevim proc, kdyz mam zaplej Replay connection a je tam v konzolce:
From 1.2 2011 To 3.2 2011. V tomto datu mam i nahrana replay data jisteho trhu.

Pak vlitnu na Load chart a chci zobrazit graf pro kterej mam replay data. Treba 2.2 Jenze END day v data series je sedej- nejde nastelovat a sam se pak meni podle toho co dam do From do replay konzolky.

Priklad: Kdyz mam from a To viz nahore- je zasedle datum 31,1. 2011 a muzu zobrazit to pred timto datem a ne 2.2. 2011

Takze to musim zmenit na from :3.2 aby byl zasedlej End date 2.2 a ja ho mohl dat nahrat . To udelam a pak v konzolce dam 2.2. a slapu. Jako zprovoznim to, ale nechapu ten system a to me desi :-) Proc to neni jako pri pripojeni External- proste na ZENFIRE- tam End day sedej neni a normalne muzu pracovat ak ze start tak s end day.

Jinak to popsat neumim. Holt pocitac a jeho manyry s tema myma. Furt neco.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze jsem se snazil si poradit a data ve formatu txt teda naimportoval. Chapu spravne, ze ninjatrader si je pri tom importu roztridi podle toho jestli jsou tickova nebo treba denni a nakopiruje se to do slozek treba db/ tick.

A pak se na tyto data automaticky pokud z nich chci graf napojuje. Priklad: Naimportoval jsem NQ 03-11 a kdykoliv budu nekdy chtit nacist graf z nq a v tomto obdobi pouzije vzdy tento import, takze nemusim byt ani pripojenej k internetu.
Stejne tak si do slozek uklada vsechny ostatni grafy, na ktere se clovek podiva- hned si je sejvuje a pak je zase uz nestahuje, ale pouziva ten co uz jednou stahl z internetu.
.
Coz je pro me nepochopitelny a asi neco spatne chapu.

Co kdyz budu mit naimportovanej NQ 03-11 od jednoho poskytovatele dat a pak naimportuju to same obdobi od druheho poskytovatele dat. Tak kterej si vybere? A jak poznam, ktereho si vybral? Jak muzu sam ovlivnit kterej si vybere? Protoze nikde nevidim neco jako urcovani cesty k adresari. Fakt hokej. Prosim hodte me do obrazu. Dekuj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten "přehrávač" nepotřebuje dvojí informaci. On přehrává Replay data jako by data přicházela z venčí od poskytovatele dat. Graf se kreslí z nich od časového místa kde bylo spuštěno přehrávání a možná ani neví odkud to do něj leze, ostatně mu to může být jedno.

Pokud není v normální historii před časovým místem spuštění přehrávání nic, pak vykreslování grafu začíná od píky, pokud historie je, pak se graf vykreslí i směrem doleva za roh ("spáruje se") a indikátory se zobrazují hned, jinak se začnou vykreslovat až po asi 20 barech což na vyšších timeframech jaksi dlouho trvá i při rychlosti 500x.

Replay data jsou Replay data a hotovo a nic víc. Bohužel z nich nejde vyrobit historie. Pokud snad někdo ví jak ji z nich vyrobit, pak to uvítám, ale podle mě to nejde - přehrávat Replay data do záznamu historie.

Záložka Data v okně Data Series podle mě určuje jak dlouhej má být graf od aktuální časové pozice směrem doleva, tj. kolik barů má obsahovat. Pak už je na každým jak se bude v na časové ose pohybovat. Pokud je to real čas, pak se od real zobrazí počet barů zpět (doleva) a lze vybrat konkrétní časový úsek (začátek i konec) a pokud v počítači data nejsou tak si je asi zkusí dotáhnout od poskytovatele dat. Pokud je spuštěno Replay přehrávání pak pouze od aktuální časové pozice Replaye doleva a to jen pokud existuje historie, pokud neexistuje, pak časová pozice Replaye začne kreslit první bar a až jich nakreslí tolik aby se vyplnilo stanovené množství barů (tady se určuje ve dnech) tak se zřejmě ten nejvíc vlevo zahodí a už nezobrazí (čímž se snižují nároky na okupování operační paměti).

Pokud si budeš dělat nový import z období ze kterého už jednou v PC něco máš, tak na to tam má Ninja volbu "Merge policy".

Když je nastaveno Ukládat data, tak na cokoliv se koukne to si Ninja sejfne. Pokud je přitom nastaveno i ukládání do Replaye, tak to ukládá i tam (tam za určitých podmímek ukládá navíc i hloubku trhu což je největší balík ze všeho). Takže to nepochopitelný jsi pochopil správně. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...