Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

možná by se hodilo vyzkoušet klasický telnet... standartní součást win, prográmek, který se připojí na konkrétní IP (64.202.118.132) a port (31654).
jak na to? Start - spustit - napsat "cmd" - klik na ok.
v prikazovem radku napsat "telnet 64.202.118.132 31654" a enter.
pokud vám veškerý text zmizí a oběví se něco podobného:

Ž,_SRV-B632-72DB-45BF-9932-DD7F-161E-4A3D7AA20E7B-F8D5-48e1-86FE-5EE4763CC59D

a po dvou entrech napíše: Připojení k hostiteli bylo ztraceno. znamena to že na se v klidu na server s IP 64.202.118.132 port 31654 připojite.


pokud ale vidite tohle:
Připojování k 64.202.118.132...Nelze navázat spojení s hostitelem. na portu 31654: Připojení se nezdařilo

je to bud chyba providera, protože jeho sítí proste spojení na tomhle portu neprochází, nebo je omezení na strane serveru, což mi je divný, protože jsem se zatim vždy naloudil..

btw, sleduju zatim jen YM, na ostatní mám dost času. jo, a používam O2, ale jen do te doby nez mi skonci smlouva..



btw, pokud by měl někdo kdo má problém s UPC možnost připojit se někam VPNkou, a zkusit to pak... asi by to stálo za test..

no, at se daří a data ať tečou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028 a hanslama:
Data mám od Zen-Fire, takže historie by měla být. Ale zatím nejde a ta hláška v logu je stále. Jak jste ne tom vy?

Ale pokud jsou vidět historická data, která jsem sledoval třeba včera (nebo někdy), znamená to , že se někam nahrávají u mne na disk aniž bych volil někde nějaký záznam? Vite někdo kam se to nahrává nebo jak to funguje?

Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

finadlo,

www.ninjatrader-support.com/HelpGuideV6/helpguide.html?Data
Store real-time bar data

Enables or disables the storage of incoming real-time Chart or Market Analyzer data to your local PC for future historical data requests. If you are connected to a provider that supports historical data, disable this feature.

Data se ukladaji +/- sem "Dokumenty/NinjaTrader 6.5/Data". Tam je soubor .mdb do ktereho se mimo jine i ukladaji tyto data.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


jazz27:

dík za info. Nevěděl jsem, že je taková volba v NT a že je standarně předvolena. Pokud by fungovala ta historie, tak by to asi bylo vhodnější vypnout (aby se zbytečně neplnil disk). Nebo se to dá ještě nějak využít?
Když by funfovala historie Zen-Fire (a doufám, že zase bude) a zaroveň existujou nahraná data, která data se pak použijí na zobrazení?

Dík
Olda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:
Hláška "Není znám žádný takový hostitel." mi naskakuje tehdy, je-li změněna defaultní URL nebo port. Zkus si v options nastavit port na 31654 mělo by to být ok. Je to v Tools - Options - Data - Data Server. Dej prosím vědět, jestli se Ti to rozjelo, protože kdyby byly potíže i jinde než v UPC, tak by to byl průšvih.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dave_LB: dekuji za radu, ale s telnetem si radeji hrat nebudu. Nevim mozna jsem paranoidni, ale ty masiny jsou odfiltrovane i proti pingum a zbyle porty asi odfiltrovane taky, tak at se jeste moje IP nedostane na jejich blacklist. Ten prikaz co jsi napsal chapu, jako ze bych se chtel na tu masinu pripojit. Chapu to dobre? zase nejsem takovy sitovy expert.

Nicmene zkousel jsem ping na ty masiny a jak rikam vsechny jsou odfiltrovane. Ale treba muj router doma mam nastaveny taky tak, nikdo na me nepigne, ale masina je normalne pristupna. Taky jsem zkusil pignout branu toho rozsahu a dostal jsem odpoved:

Příkaz PING na ip-64-202-118-1.7ticks.com [64.202.118.1] s délkou 32 bajtů:
Odpověď od 64.202.118.1: bajty=32 čas=136ms TTL=236

Hmm, nevim proc se nedostaneme jen na ten jediny stroj 64.202.118.132. Jedine vysvetleni je, ze UPC nejakym zahadnym zpusobem blokuje port 31654. Procital jsem si forum upczone a tam si lidi stezuji, ze na ruznych portech jim nejdou sluzby napr torrenty, dc++ apod. Ja zkousel jineho providera internetu a na ten server jsem se normalne dostal a data stahl. Takze je treba pockat az to UPC poresi, pripadne je popohnat, jestli to vubec jde :(




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Masaryk:

děkuji Ti, řídil jsem se tvou radou a pokyny - funguje to!
Po změně v portu na 31654:
V logu už žádná chyba, data se v pohodě načetly a třebu u YM až do 9.7., ačkoliv jsem se na ně poprvé připojil předvčírem. Vytvořely se spojitá data i na dalších jako například NQ, TF, ES.

I mám aktivní "Reload Historical Data", což jsem před tímto zásahem neměl.

Takže děkuji a zajímá mě jak je to tedy s datami od UPS.

A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

finadlo Napsal:
-------------------------------------------------------
> > jazz27:
>
> dík za info. Nevěděl jsem, že je taková volba v NT
> a že je standarně předvolena. Pokud by fungovala
> ta historie, tak by to asi bylo vhodnější vypnout
> (aby se zbytečně neplnil disk). Nebo se to dá
> ještě nějak využít?
Historicka data mate k dispozici lokalne, takze je nemusite pokazde nahravat od brokera. Jejich velikost je zanedbatelna vzhledem k velikosti dnesnich disku. Ja mam zhruba 5 trhu kazdy 5 kontraktnich mesicu zpet a velikost databaze je myslim pod 0,5 GB. Bohuzel cim vic dat tim vic NT zere pameti a je celkove pomalejsi.

> Když by funfovala historie Zen-Fire (a doufám, že
> zase bude) a zaroveň existujou nahraná data, která
> data se pak použijí na zobrazení?

Here is how NT data loading currently works.
If you request 30 days and it does not exist in the dbase, NT will load it from the connected provider.
If you subsequently run a backtest for 30 days, NT will load data from the database since its already there.
If you run a backtest for 31 days, NT will reload all historical data for that time range.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jazz27:
dík moc za rychlé reakce

Já mám ještě historický HD (30GB) a mám ho dost plný, takže s místem trochu bojuju.

Co se týká použití dat - jestli tomu dobře rozumím, tak při požadavku zobrazení do 30 dnů zpět se NT napřed podívá, jestli jsou data už na místním disku, pokud jo, tak je použije, pokud ne, tak je stáhne. (Což se teď bohužel neděje).
Při požadavku nad 31 dní, NT stahuje data vždy z providera (v mém případě Zen-Fire).
Rozumím tomu dobře?
Ví se jakou historii Zen-Fire (pokud funguje) poskytuje?

Dík
Olda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

finadlo,

zhruba takhle... stahnu si 10 dni (10.1 - 20.1) urciteho kontraktniho mesice a zobrazim ho v grafu (data se ulozi do databaze). O den pozdeji si budu chtit zobrazit 4 dny a to konkretne 12.1 - 16.1. V tomto pripade se mi data nactou z databaze. O dva dny pozdeji si budu chtit zobrazit 14 dni 10.1 - 24.1, v tomto pripade se natahnou data za toto obdobi ze serveru.
Clovek by logicky myslel ze NT vezme data z databaze 10.1 - 20.1 a stahne k tomu data ktera nema 21.1 - 24.1.
Misto toho stahne cele obdobi znovu 10.1 - 24.1, nevim proc je tomu tak (mozna kvuli konzistentnosti/spravnosti dat).

Z datafeedu ZenFire je mozne udelat backfill tickovych dat zhruba od 3.7.2007.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 hanslama

Ano, chapete to dobre. Telnetem se pripojite na konkretni port konkretniho stroje... vlastne navazete spojeni... ale jelikoz po navazani spojeni neprijde sekvence znaku, resp prikaz, jaky server ocekava, relaci ukonci...
telnetem se lze treba pripojit na smtp server a z prikazoveho radku z nej poslat email,kdyz vite, co tam napsat, ale to je OT. rozhodne se nedostanete na blacklist... max do logu serveru, a veř, že pokusu o spojeni, ktere se nepovedlo tam maji kazdou minutu haldy... za to ze se Vam nepripoji program k serveru Vas nemuzou dat na blacklist... :)

to ze si na nej nepingnete, to je v poho, ale ping je sluzba na portu c. 7, a to je s nejvetsi pravdepodobnosti zakazany, taky to nepingnu... ono, pokud chcete mit bezpecny server, tak otevrete jen port, na kterem vam posloucha sluzba, kterou chcete pouzivat. prece nenecham otevrene okno, kdyz nechci vetrat, to da rozum - zamezi se tim potencionalnimu pruniku do systemu zvenci.

btw, ip 64.202.118.1 je stroj, ktery odpovida, ale rozhodne to nemusi byt stroj, ve stejnem subnetu jako server 64.202.118.132 (to urcuje maska podsítě), a uz vubec to nemusi byt vychozi brana... popravde, muze ten stroj byt treba v Tokiu :)

kdysi jsem spravoval sit jedne kabelovky v Liberci, a tam bylo defaultně zakázáno windows zdileni (siri se tim viry), a prichozi posta byla kontrolovana antivirem transparentne...


jediny zaver je ten, ze UPC se snazi chranit svoje uzivatele (viry atp.) a hlavne sebe (omezeni P2P). asi bych je zacal otravovat tak dlouho, dokud by mi nepustili vsechny porty... a pokud nemate verejne IP, tak aspon aby mi neblokovali odchozi trafic... snazil jsem se vygooglit jaka služba by mohla běžet na stejnem portu, ale nic dalšího (mimo NT) jsem nenašel..


omlouvam se, ale zkratit to neslo :) snad to nekomu pomuže

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...