Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to dave_LB: mockrat dekuji, tak jsem to nakonec zkusil a lognul jsem se. I NT se pripoji na tu IP a stahl data :O Ale zase je 22.30 a to mi slo i v pondeli v tuhle hodinu, pres den ani tuk. zkusim ten telnet jeste zitra rano.
S tou maskou podsite mate pravdu, ted jsem si to uvedomil.
Nicmene tohle je offtopic, tak se omlouvam, ale podarilo se mi vyhrabat neoficialni spravu od UPC a to, ze jim odeslo hafo portu do zahranici a na oprave pracuji. takze tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to okolo:

Dobrý deň, dovolím si zareagovať na Váš príspevok z 17.10.2008. Síce neskoro, ale predsa :). Váš príspevok mi silne pripomína marketing firmy, keď sa snaží predať produkt, ktorý má nejaké zjavné nedostatky. Áno, nefunguje Vám to a to - ale to vôbec nepotrebujete. Teraz konkrétne:

"Stručně řečeno v IB live datech žádné "nepřesnosti" nejsou. Prostě se jenom zpracovávají upravují a distribuují, způsobem, který může být někomu trochu nejasný. (samozřejmě můžou být vyjímečné situace, ale opravdové chyby v dodávaných datech bývají rychle opraveny)."

V IB dátach nepresnosti sú. Tým, že dáta sú agregované, nezodpovedajú skutočnosti. Dal som si tú námahu a porovnal som si presné dáta priamo z CME, versus on-line IB data. Tie rozdiely boli dosť drastické. Nakoľko používam alternatívne grafy vadí mi, že výsledok backtestu na IB on-line (nie dáta získané backfillom !) sa líši asi o 30-50% versus ten istý backtest robený na originál CME dátach. Klasický príklad čo robí IB je agregácia tickov s rovnakou cenou do jedného ticku - absolútne nepoužiteľné pri alternatívnom tickovom grafe. Príde 30 tickov s rovnakou cenou, od IB dostanem 1 tick s akumulovaným quantity za 30 tickov. Viac je to vidieť napr. na ES, kde sa ticky s rovnakou cenou za sebou idúce objavujú častejšie. Uznávam ale, že týmto technologickým riešením si IB značne uľahčilo život, resp. rieši tým zásadné technologické nedostatky platformy a návrhu.

Ďalej je rozšírená "bájka" o nestíhaní zobrazovania - keď mi dáta neprídu neobchodujem na nich. A keď prídu tak sa s vysokou pravdepodobnosťou doplnia do posledného ticku. Na esignal v intervale september - október 2008 sa mi táto situácia nestala ani raz. Takže je tu volba - konštantne zlé dáta, versus občasné vyššie dátové oneskorenie.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To julietrose: Dakujem, ano tomu rozumiem, takze nexistuje taka moznost, ze na druhy den tam ten priebeh nebude, bud mam zapnuty text a bude tam navzdy:) alebo to budem mat vypnute, ako to potom riesite zo snapom o priebehu obchodu, alebo vam nevadi pri spetnom prezerani grafov, ze tam mate text alebo sipky? Viete mi este niekto poradit naco sluzia v SL strategy tieto dve okienka? Dakujem

6350

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker :

Velmi děkuji za Váš příspěvek a především za práci, kterou jste udělal. Jen mne víc přesvědčuje o tom, že data z IB nejsou úplně OK. Jestli se nepletu uvádíte, že používáte data z esignalu, taktéž budu asi muset v budoucnu na ně přejít.

Díky a přeji mnoho dobrých obchodů

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dejvid:

Nie je za čo. Obchodujem na cca. 150-250 tickovom TF (umiestňujem tam vstupy) a tam sa chyby dát prejavujú dosť výrazne. Obecne platí čím dlhší timeframe a čím vyšší priemer na jeden obchod tým sa menej uplatňuje chyba dát a slippage. V princípe ale je možné že ten kto neobchoduje alternatívny timeframe, nepoužíva krátky timeframe a nevadí mu značná chyba vo volume bude s dátami IB spokojný.
V podstate ani eSignal nie je úplne 100% čo sa týka dátovej kvality, v každom prípade je to už lepší kompromis.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ticker :

Naprosto souhlasím, můj typ obchodování je čistě Price action - bez indikátorů, bez volume grafu, tedy čistě cenový graf s "vyšším" TF 5 min. Myslím, že pokud někdo takto chce backtestovat, live obchodovat, tak je pro něj kvalita dat důležitá jako základ pro další vytváření, zlepšování svého obchodního systému. Zatím jedu na live datech IB, uvidíme jestli budou postačovat nebo ne. Každý trader, by měl vědět jaká data používá a jestli mu vyhovují či nikoli, u price action toto platí dvojnásob.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...