Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Jiří S:
[bold] [/bold]
Budu mluvit konkrétně v čem teďko tápu. Zkouším obchodovat kovy a zkoušel jsem přijít na to jak to, jak to bude fungovat popřípadě LIVE. Když vemu např. zlato třebas 5 kontraktů zlata dejme tomu za nákupní cenu 1700 USD za unci, tzn. že se mi na účtě zablokuje 5 *1700 dolarů tzn. na obchodování 5 kontraktů zlata potřebuju +-8500 USD na účte ideálně 10 000USD abych vůbec nakoupil, nebo právě kvůli marginu, nebo pákovýmu efektu jen zlomek týto ceny? mapříklad 850 USD a jak pak spočítat zisk... například když se trh pohne 20 ticků v mém směru. mám v tom trochu zmatek ikdyž už testuju v NT7 celkem dlouho..:-/
V tohmle mám trošku bordel...
díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pagun:
když se v Instrument Manageru NT7 podíváš na specifikaci kontraktu tak zjistíš kolik $ je za 1 bod. Např. YG má za bod 33,2 USD takže 1700x33,2=56440 USD a na ten balík jednoho miliónu korun stačí pouze blokovaný margin deseti tisíc korun jako $500 (např. u AMP futures).

Kontrolní otázka: pokud se těch 56440 USD pohne o jedno procento - o kolik se změní stav na účtě a o kolik se změní futures kontrakt? A jedna dodatečná - kolik teď tedy stojí plný kontrakt zlata, jako futures GC?

Ale když děláš obchody, tak snad Ninja na kartě Trades ty dolary vypisuje pokud se tam dá Mode: Currency.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte měl bych dotaz k nastavení grafů, ve vlákně Price action jsem našel tento screen : www.financnik.cz/forum/file.php?2,file=5932 a na něm trh TF s nastavením RB na 0,9 , jde mi o to že když si já dám RB 1 ( což je podobné ) tak mam strašně velké gapy mezi bary. Je to příjmem dat ? mam data od CQG. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LeeTo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Raider
>
> co treba zkusit projit forum ninjatradru?
> Bar Timer Flash/Sound Alert
> www.ninjatrader.com/support/forum/local_lin
> ks.php?action=jump&catid=4&id=440
>
> Diverjh
> mate posledni aktualizovanou verzi NT? mate
> vsechny aktualizace pro windows konkretne pro .NET
> Framework?
> problemu muze byt nekolik zkuste se podivat do
> okna LOG v ninja traderu co se deje pred
> zaseknutim
> muzete zkusit opravit databazi
> tools-options-data- repair DB
> zkuste smazat a znovu vytvorit pripojeni k
> ZenFire
> pouzit pro graf jiny template nez je vychozi.
>
> pokud ani jedna moznost nepomuze kontaktujte
> support NT.
>
> Děkuji za radu. Mrknu na to.
>
> D
>
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S:

1. našel jsem :-) YG 0,1 je 33.2 ale vnuklo mi to další bádání. Kterej trh vlastně obchodovat když chci obchodovat se zlatem:
GC Future COMEX Gold Futures 0,1 100
YG Future mini-sized Gold Futures 0,1 33,2
MGC Future E-micro Gold Futures 0,1 10

Nastesti zde na financníku je skvelej clanek jak obchodovat zlato a popis trhů, tak se na nej chystam...

Je to ale asi podle možností financí, nebo je v tom ještě nějakej další zásadnější rozdíl?. Chápu, že posun o 10 ticků u Comexu bude asi zásadní rozdíl oproti E-micro Goldu, ale je tam ještě něco jinak?

2. Tak tady mám trochu zmatek:
1% by mohlo bejt těch 564,40 USD, ale o kolik se mi pohne účet? jsem z toho trochu zmatenej... z logiky věci mi vychází že pokuď jsem 10 ticků v plusu a jsem na YG trhu kde 0.1 je (33,2) poskočím na jednom kontraktu
o 330,2 USD ale možná se pletu :-)

3. Díky moc za radu.... :-) najednou je to hned jednodušší. Nechápu proč mě nenapadlo v DOMU v místě kde se ukazují informace kolik ticku jsem v plusu a kolik v minusu kliknout myší :-)) samo se to přepíná %/tick/currency

4. jinak plný kontrakt je asi 100 takže asi 1700x100 170 000 USD? to by mohlo bejt ne? ;-)

sorry asi to je pro někoho dost jasný, ale já v tom mám dost zmatek, jsem rád že mi alespoň odpovídáš, jinak jsou tady moje otázky většinou bez odpovědi :-)
díky PaGUn (Pavel Günther)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky už tomu "rozumim", ja měl navic blbě v instrument manageru tento poměr nastavenej u trhu se zlatem a tak jsem se po 10 tickovym pohybu vznasel v oblacích s velkým ziskem i 2500$... nebo při ztrátě naopak :-)) už vim kde to nastavit díky za radu ;-)

jen mě napadá jak to funguje v LIVE když si blbě nastavim poměr zobrazení v instrument manageru a NINJA TRADER mi díky této chybě udělá na stoplosu ztrátu místi 80 dolarů 800$ doufám že ta chyba je jen u mě v nastavení, ale z reálného účtu by se mi odečetlo těch 80$ je to tak?
jen se ptám, logicky mě to napadlo hned vzápětí co jsem zjistil tuhle hloupou chybu v nastavení ;-)
díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mám dotaz ohledně programování v Ninja traderu. Jedná se o programování jednoduché strategie křížení CCI a potřeboval bych vyfiltrovat špatné obchody, kdy systém vstoupil do pozice proti trendu.

Chtěl jsem dát do AOS podmínku EMA34>EMA204 pro Uptrend a EMA34
Asi je chyba v podmínce zadání na určení toho trendu a proto se ptám, co použít za indicátor, nebo co používáte
vy v AOS na detekci aktuálního trendu.

díky PaGun

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím pánové a dámy. Mám účet u IB otevřený
> docela nedávno, doteď jsem používal data od
> zen-fire. Teď už používám datafeed od IB. Nevím
> jestli je to na jejich straně nebo nějaká chyba v
> nastavení u mě, prosím poraďte. Prozatím používám
> NT v6.5., v7 jsem si nainstalil na otestování
> včera. Mám chart dejme tomu na TFku 15RB. Ikdyž
> mám v NT7 v session nastaveno 24/7, stejně jsou
> zobrazena data pouze od doby, kdy jsem otevřel v
> ten daný den platformu (viz. screenshot). Jak nad
> tím vyzrát? V 6.5 ať už v nastavení změním session
> začátek i konec jakkoliv z původních 0:00, stejně
> mám data zobrazena od spuštění NT. Díky předem
> všem za pomoc.David

Dobrý den Davide,
mám stejný problém jako jste tady popsal. Podařilo se Vám ho vyřešit?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
psal jsem včera, že mám problém s Range bary. Když otevřu grafy a jsem připojen k IB, tak se mi graf Range zobrazí až od okamžiku otevření grafu, tedy bez historie. Na můj dotaz mi support NT sdělil, že IB neposkytuje historická ticková data.
Avšak když to samé provedu v platformě Sierra, tak se mi natáhnou historická data v minutovém grafu, která pak jednoduše změním v nastavení grafu na range bary. Tedy v Sierra to funguje.
Můžete mi prosím někdo sdělit, proč mi to v NT nejde a jak to provést?
díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nevíte někdo jestli v NT jde nastavit zvukový alert aby vždy dal signál když se CCI blíží k ZL, jak ze strany long tak short. Našel jsem jen price alert ale to signalizuje jen překročení určité nastavení ceny. Koukal jsem i na funkci "new indicator" ale v tom se moc nevyznám. Hledal jsem i na fóru ale nic jsem také nenašel.
Máte někdo nějaký nápad?
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...