Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,
obchoduji zatím v demu a potřebuji si ověřit jistou věc. Včera jsem obchodoval 3 kontrakty na TF trhu. Zadaný SL 3 tiky a timeframe 15 range.
V případě protnutí SL, bych měl skončit obchod se ztrátou -90 USD. To se stalo, ale ztráta byla 180 USD. Jako by trh můj SL přeskočil a zavřel ho o další 3 tiky níž, než byl zadaný SL.
Něco podobného se mi stává i při uzavření pozice příkazem CLOSE. Jsem v profitu 300 USD, zadám CLOSE a končím s profitem jen 220 USD.
Má někdo tuto zkušenost?
Všem děkuji za postřehy.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

při protnutí SL se příkaz mění na market a pokud chybí likvidita na uvedené ceně - spáruje ti to kontrakty na horší ceně (říká se tomu slipage .. při velké divočině třeba při reportech to může hodit klidně i desítky ticků)
pokud zadáš close - je to vlastně market a platí to samé. při dostatečné likviditě tě to vyhodí při prodeji na ceně bid, při nákupu na ask ... tedy na horší ceně podle chart traderu, při horší likviditě (nedostatečné nabídce na uvedených hodnotách), následuje slipage

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, ked mi vyplni limit prikaz, tak by to malo byt na cene na ktorej je prikaz umiestneny. Mne sa dnes stalo ze buy stop limit som mal na 123,25 a vyplnilo mi ho o 1 tick horsiu cenu 123,26. Ide o trh FGBL, volume bolo ok. Nemalo by limit prikazy vyplnat presne na hodnotach na ktorych su umiestnene? Dakujem.

12722

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek:
ke slippage dochazi vetsinou v situaci kdy je nizke volume,(mala likvidita) protoze k tvoji objednavce se nepodari sparovat protiobjednavku na pozadovane cene,
nebo taky pri prudkem pohybu trhu (zpravy apod) tzn nez se staci tvoje objednvka sparovat, trh uz je jinde. tam muze byt slippage dost velke.
Kazdopadne v takovych situacich je lepsi stat mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět obdobný případ a papírovém obchodu. Vstup do long pozice příkazem Buy Stop Limit, SL nastavený na 3 tiky a Qty 3. Tím pádem v případě protnutí SL by měla být ztráta 90 USD. Moje ztráte je 180 USD. Tohle přeci není normální. Je to o 100% víc. Pokud takto trading funguje i v reálu, pak nevím, jestli má smysl sestavovat nějaký finanční plán a řízení ztát a zisků. Kdybych byl v reálném obchodě s 20 kontraktama, tak by tato nechtěná ztráta byla 1200 USD místo 600, se kterou bych počítal.

12731

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za info. To znamená, že v současných dnech je volume hodně nízké, protože se mi to děje při každém obchodu. Teda spíš tak 90% obchodů. Jeden z deseti je ok. Ale je divné, že se toto děje i v demu. Měl jsem za to, že z demo verze neodcházejí příkazy ven, tutíž by nemělo dojít k žádné prodlevě. No budu doufat, že v reálu to nebude tak hrozné, jako je to dnes v demu. Protože jak píšu v minulém příspěvku, nastavený SL na 90 USD při 3 kontraktech a pak celková ztráta 180 USD mi příjde moc velký rozdíl. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...