Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit, jestli někdo nevíte jak data stažená do NT 7 “pospojovat” tak, aby byl celý kontraktní měsíc v jednom souboru. Rád bych pak takto pospojované měsíce nainportoval do NT 6.5 a používal pro statický backtest (nejsem tak daleko, abych papertradoval).
Zkoušel jsem nainportovat jeden obchodní den podle návodu z Workshopu backtestování, ale vždy se objevila chybová hláška “There has been error on iporting historical data. Please check the log”. Možná by to mohlo být tím, že data stažená do NT 7 jsou soubory typu ntm, zatímco data nainportovaná z workshopu do NT 6.5 jsou textový dokument. Nebo se tato data vůbec nedají použít ve starších verzích NT ? Má s tím někdo zkušenost? Děkuji
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to MiB:

Soubory s příponou NTM jsou Market Replay Data, nejsou to klasická historická data. Jde je přehrávat, ne importovat. Patří do složky db\data. Například cesta k jednomu takovému souboru na mém počítači je "C:\Users\Vladimír\Documents\NinjaTrader 6.5\db\data\20100119\TF 03-10.ntm". 20100119 je datum, kdy se ten soubor začal nahrávat (19.1.2010). Když tam ty soubory takhle dáte, tak si je můžete přehrát přes File->Connect->Market Replay Connection (v jeden čas jde přehrát jen jednu z těch složek, například 20100119). Market Replay slouží právě k papertradingu, ale šlo by to použít i pro backtest. Pro backtest slouží klasická historická data.

Soubory s příponou TXT jsou historická data (buď ticková, minutová nebo denní). Jeden TXT soubor zpravidla obsahuje kontinuální (tzn. kontraktní měsíce jsou pospojované) historická data delšího časového období (třeba 1 rok, půl roku nebo několik let).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vpycha:

O tom umístění v souboru db/data jsem věděl - stažená data do NT 7 jsem překopíroval do tahoto adresáře (db/data) u NT 6.5 přesně jak říkáte. Zkusil jsem je přehrát, ale to se nepodařilo. Při pokusu připojit se na Market replay connection se sice objevily konkrétní dny, ale po výběru konkrétního dne následovala chybová hláška Login failed: There can only run one replay adapter instance at a time. Nevím, proč mě tato data nejdou přehrát v NT 6.5 , ale i kdyby šly, tak backetestování na nich by bylo zlouhavé z důvodu nutnosti připojovat a odpojovat každý den zvlášť...
Backtestovat na přehrávaných datech v NT 7 není problém, když jde zobrazit (přehrávat) celý kontraktní měsíc.

Hloupý dotaz na závěr: Bude již stažená data možné v NT 7 přehrávat i po zablokování stahování dat? Hádám že ano, ale...
Děkuji za vysvětlení


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MiB:

Předně, verzi NT 7 zatím nepoužívám ani jí nemám nainstalovanou, takže jsem to nezkoušel.
NTM je binární soubor s nezveřejněnou strukturou. Je možné, že se v nové verzi struktura změnila tak, že to není kompatibilní s předchozí verzí.

> Hloupý dotaz na závěr: Bude již stažená data možné v NT 7 přehrávat i po zablokování stahování dat? Hádám že ano, ale...

Ano, to by mělo jít (ale v podstatě taky jenom hádám :) ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vpycha a Pribinacek
Děkuji za vysvětlení. Štvalo mě, že nevím ja to s těmi daty je.. a v diskuzích jsem nenašel, že by se v tom někdo "vrtal".
Jen mě ještě napadá - jestli data stažená do NT 7 nejde přehrát v NT 6.5, je možné, že formát těchto dat nemusí (záměrně) podporovat i novější "nebeta" verze NT 7.
Ještě jednou díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.Mam jakysi problem s bar timer - nebo-li se sinchronizaci...pri dokonceni casu napr.5 minut se neuzavre usecka na grafu,ale az cca po 15 vterinach...bar timer se zastavi 00:00:00 ale usecka jde cca 15 vterin a bar timer otevre dalsi casouvou usecku na 00:04:45 , najde se nekdo kdo jiz mel takovou zkusenost nebo vi jak na to vyzrat ? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to karelk:

Systémový čas ve Vašem počítači jde 15 sekund napřed oproti správnému času. Doporučuji pravidelnou automatickou synchronizaci systémového času s časovým serverem v internetu. Já používám časový server ntp.nic.cz. Můžete použít například zabudovanou funkci synchronizace času ve Windows.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To all:

Setkal se někdo s tímto problémem ? Mám v NJ otevřen graf YM 1min a graf YM 3min. Na 1 min mám nastaven live účet a na 3min sim účet. Přesto když vstoupím do obchodu na 3min SIM tak se mi otevře tento obchod i na 1min Live. Musím říci že doposud se to tak nechovalo, Sim jel nezávisle na live.

Díky za odpovědi. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
do grafu si zakresluji S/R úrovně pomocí čar z menu Draw tools v horní liště, ale při novém spuštění NT, např. druhý den ty čáry v grafu nezůstanou. Můžete mi prosím poradit, jestli tedy taková možnost v NT existuje, jak to udělat, aby mi tam ty čáry zůstávaly. Je na to nějaká funkce nebo speciální typ čar?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to danycz:

Věci, které si do grafu zakreslíte se ukládají ve workspace, alespoň ve verzi 6.5 (jestli je to ve verzi beta 7 stejné nevím). Aby se změny uchovaly, musíte workspace uložit a nesmíte graf ve kterém jste něco zakreslil zavřít. Graf musíte otevírat a zavírat jen přes File->Workspaces->Open Workspace a Close Workspace. Je tak velmi snadné o to přijít. Pokud Vám na tom co si do grafu zakreslíte záleží, doporučuji si workspace pravidelně zálohovat. Workspacy se ukládají jako XML soubory ve složce Documents\NinjaTrader 6.5\workspaces\.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...