Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Ales:

Omlouvam se, samozrejme jsem to mohl napsat. Ale problem jsem vyresil. Asi po 8 hodinach googlovani a hledani pomoci, jsem zjistil, ze pouze stacilo v Parallels Desktop zakliknout volbu Izolovat windows od Mac OS.
Takze jsem v podstate stratil to nejcenejsi.....muj cas

Ale presto vam moc dekuji za snahu pomoci.

Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stomas:

Jde o to, že NinjaTrader ty kontrakty při přikupování nějakým způsobem zprůměruje (sloučí do jedné pozice). Našel jsem o tom pár příspěvků:

www.financnik.cz/forum/read.php?3,101625,140971#msg-140971
www.financnik.cz/forum/read.php?4,100681,135098#msg-135098
www.financnik.cz/forum/read.php?2,5106,5106#msg-5106

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vpycha

díky,ale o tom sloučení kontraktů s různými vstupy vím,to je mi jasné.Já mluvím o něčem jiném.
Není mi jasné proč si v ATM nemůžu nastavit stejný profitarget pro dva nebo více kontraktů.Např. chci nastavit vstup se 3kontrakty,které mají společný SL,ale nelze jim nastavit společný PT.V mém konkrétním případě bych rád nastavil PT u dvou kontraktů na nižší stejné úrovni a třetí pak výše. Ninja ,ale vyhodí hlášku,že 2kontrakt musí mít PT vyšší nežli první.Nechápu proč.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ZOLLINO:

Snažíte se v jednom grafu zobrazovat více než 3 měsíce? Pokud ano, tak je to jasné. Ve verzi 6.5 jeden graf může zobrazovat jen data 1 kontraktního měsíce (verze 7 si kontraktní měsíce umí sama pospojovat) a kontraktní měsíc má smysl zobrazovat jen od jednoho kontrakt rollover dne k dalšímu (což jsou 3 měsíce, pokud nezobrazujete aktuální kontraktní měsíc). Musíte si otevřít nový graf s [bold]předchozím kontraktním měsícem[/bold] a správně nastavit datumy Od (From) a Do (To) (Od na rollover den, Do na den před dalším rollover dnem).
Pokud potřebujete v jednom grafu zobrazit více než 1 kontraktní měsíc (typicky když testujete AOS), tam si musíte kontrakty pospojovat nebo si naimportovat už pospojovaná data.

K tomu víkendu: Pokud se TF vůbec o víkendu obchoduje, tak jen minimálně a o víkendu nemá smysl obchodovat ani si víkendy zobrazovat (v Chart Properties se dá nastavit Exclude Weekend na True). Mimochodem, Zen-Fire o víkendu nebo v neděli občas pár hodin nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andreajandova

ve verzi č.6 to nelze...v nové sedmičkové verzi už by to mělo fungovat...já to dělám,tak,že si jednotlivá okna grafů zmenším a zobrazím si je takto celkem 4 na jednom monitoru...když ninju druhý den otevřu,tak mi všechny 4 grafy zůstávají stejně zobrazeny jako minulý den...

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2vpycha:

dakujem moc, da sa povedat ze som na tuto moznost myslel, hlavne preto ze po vacsinu 'zivotnosti' kontraktu je volume 0. Predpokladam mojim sedliackym rozumom, ze kontrakt rollover date nie je presne dany, ale zalezi na mne (znizujuce sa volume) kedy sa rozhodnem prerolovat do dalsieho kontraktu (napr z TF 06-10 na TF 09-10). Pre otazky backtestingu asi nie je problem robit separatny backtest na jednotlive 3mesacne periody, nie je teda nutne si tieto grafy spajat. Ma to spajanie vobec nejaku vyhodu?

na NT7 by som nerad prechadzal kedze je to BETA a viac veci tam nemusi fungovat aj ked by malo. Na zaklade toho nebudem vediet ci je problem v sw alebo vo mne = nie dobra kombinacia pre zaciatocnika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ZOLLINO:

> Pre otazky backtestingu asi nie je problem robit separatny backtest na
> jednotlive 3mesacne periody, nie je teda nutne si tieto grafy spajat. Ma to
> spajanie vobec nejaku vyhodu?

> Mozem robit trojmesacne separovane backtesty na tychto 3mes. grafoch alebo je lepsie si ich pospajat?

Spojování kontraktních měsíců je výhodné jen pro automatický backtest, to znamená pro lidi, kteří si programují nebo testují AOS (Automatický Obchodní Systém) nebo-li strategii (to se ale začátečníkům nedoporučuje).

> rollover dates pre kontrakt TFM0/RJM0 su 1.3. (zaciatok) - 18.6. (LTD,koniec). Je to tak spravne?

To LTD datum letošního červnového (zkratka M0) kontraktu trhu TF (18.6.) máte správně. LTD je u trhu TF vždy [bold]3. pátek v měsíci[/bold]. Nicméně se většinou roluje na další kontrakt už [bold]týden před tímto datem[/bold], takže 11.6. Ten začátek máte špatně. Březnový rollover den je 12.3. (týden před 3. pátkem v měsíci). Takže červnový kontraktní měsíc trhu TF bych obchodoval nebo backtestoval [bold]od 12.3.2010 (rollover den) do 10.6.2010 (den před rollover dnem)[/bold]. Zářijový kontraktní měsíc roku 2010 (zkratka U0) bych obchodoval od 11.6.2010 do 9.9.2010.

K tomuto Vašemu příspěvku:
www.financnik.cz/forum/read.php?18,42571,165790#msg-165790
Trh TF má dostatečné Volume (nebo-li likviditu) [bold]jen[/bold] v době hlavních obchodních hodin [bold]15:30 - 22:15[/bold] našeho času.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...