Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim traderi,
chtel bych Vas poprosit o radu. K obchodovani pouzivam koupeny NT a ucet u IB.
Mam nasledujici problem.
Kdyz zapnu NT a propojim s daty od IB, tak se mi nactou data, ale prubeh(jednotlive usecky) grafu vypada dnes uplne jinak, nez se mi to vykreslovalo vcera pri Live obchodovani.
Tohle je docela problem, protoze tak jak to vypada dneska, bych to obchodoval uplne jinak a rozdil by byl treba i 200$.
Taky cely Backtest by byl potom k nicemu.

Uz jste se s tim setkali? Mate nejake reseni?
Predem moc dekuji a preju uspesny trading :-)
Godi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Godiamond,

u IB se mi toto kdysi stávalo (IB + SierraChart). Během live napojení se nezobrazila některá úsečka jak měla. Například High bylo ve skutečnosti vyšší o pár ticků než na grafu. Jinak řečeno byl jsem vyhozen na ceně která vůbec na grafu nebyla (byla výše než zobrazené High). Po backfilu se to pak opravilo. Tudíž bych řekl, že backfil je pak správně a mělo by to cca odpovídat možným plněním.

Závěr: u IB to asi není vyjímečná věc.


Jinak z toho mimo jiné vyplývá, že nikdy nemůžete brát backtest úplně jako nějakou přesnou šablonu co bude v budoucnosti. Například nikdy nebude schopen nasimulovat plnění. Backtest by měl být jen ověřením myšlenky.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas,
vcera som naistaloval NT7, pripojil som sa bez problemov na data od ZEN-FIRE. Dnes sa k nim pripojit nemozem. Vypisuje mi hlasku skontrolovat prihlasovacie meno a pripojenie k sieti. Vsetko vyzera byt OK, aj som vytvoril nanovo ucet, no stale je tam ta hlaska. Neviete poradit, kde moze byt problem?

Pripojenie cez External data feed bezi. V tutorialoch som nejak prehliadol, co su to tie External data feed a teraz to neviem nejak najst, kde maju zdroj? Ked som ich porovnal s backtestom, ktory som robil vcera na datach od Zen fire, tak su identicke. Su tieto data skutocne? Daju sa backtestovat?

Dakujem za radu.

Pekny den

V. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz som na to prisiel,

tak pre tych co to nevedia :),
pri vytvarani noveho grafu v data series, po vybrati trhu v casti Data je policko session template. Je tam prednastavene "use instrument settings". To je defaultne nastavene len na obchodne hodiny - pri TF (neviem ako pri ostatnych). Je treba to zmenit napr. na 24/7, prip, zmenit "instrument" nastavenie na 24 hod.
Ak tomu dobre rozumiem, tak pri povodnom nastaveni sa CCI rata len z udajov v ramci obchodnych hodin, pricom logicky vychadzaju ine hodnoty. Ale som este zaciatocnik - ak som nieco napisal zle, budem rad ak ma niekto opravi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to adob79,

kedze sa to tu uz preberalo a zistil som to az neskor, odpoviem si sam a aj pre vsetkych, ktori maju problem pripojit sa k zen fire v nedeľu... Ospravedlnujem sa za opakovany dotaz, ale snad to niekomu pomoze.

V historii tohto fora som sa docital, ze vypadky su obycajne cez vikendy, najmä v nedeľu. Vyzera, ze je to naozaj tak, v nedelu predpoludnim a kratko poobede sa skutocne pripojit nedalo, popoludni som sa pripojil bez problemov.

Inak musim odporucat, to co odporucal aj admin :-) oplati sa najprv pouzit vyhladavac, ktory spolahlivo vyhlada pozadovany problem v tomto fore www.financnik.cz/forum/search.php?3

Zelam pekny vecer

V :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, Podľa naprogramovanej stratégie strategy analyzer zobrazí a započíta aj obchody ktoré by som v reále nevzal. Je možné odstrániť ( vymazať..?) zo sumáru - a tým pádom aj z grafu - takýto obchod? A ešte druhá otázka. Vie niekto ako zadať v strategy analyzeru posúvaný SL? V jednoduchom wizarde je možnosť zadať trailing stop ale mne sa to nejako nedarí... :( ďakujem

13026

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim traderi,
opet se mi stalo to, co jsem jiz popisoval a prisel jsem z toho duvodu o ziskovy obchod.
Moc prosim, nekoho, kdo s tim ma zkusenost, o radu. Jestli to lze nejak vyresit nebo aspon castecne eliminovat?

Chtel bych Vas poprosit o radu. K obchodovani pouzivam koupeny NT a ucet u IB.
Mam nasledujici problem.
Kdyz zapnu NT a propojim s daty od IB, tak se mi nactou data, ale prubeh(jednotlive usecky) grafu vypada dnes uplne jinak, nez se mi to vykreslovalo vcera pri Live obchodovani.
Tohle je docela problem, protoze tak jak to vypada dneska, bych to obchodoval uplne jinak a rozdil by byl treba i 200$.
Taky cely Backtest by byl potom k nicemu.

Uz jste se s tim setkali? Mate nejake reseni?
Predem moc dekuji a preju uspesny trading :-)
Godi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...