Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

stomas:

zdravím ....

způsob vyhodnocování MAE a MFE:
hodnoty MAE a MFE jsou počítány VŽDY a pouze jen z hodnot High nebo Low úsečky, kterou máte právě označenu, a to vždy proti hodnotě vstupu, kterou jste definoval v předešlém kroku - vstup již může být definován jednou z O, H, L, C cen

k Vašemu screenu:
hodnotu MAE definuje až úsečka následující za úsečkou vstupu, jejiž Low cena je nižší než cena vstupní - cena vstupní je zde rovna H i C ceně úsečky

pokud tedy v tomto případě označíte tu úsečku za vstupem, tak ji BTH správně označí jako MAE

hope this help ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Laadiis:

děkuji a ještě bych si dovolil dotaz na dovysvětlenou.
V případě,že žádná z následujících úseček po vstupu do LONG nemá své LOW níže nežli je samotný VSTUP,tak
hodnotu MAE určím jak?
Na vstupní úsečce by hodnota MAE byla nižší(ztrátová) a to by pak neodpovídalo realitě,když cena jde po vstupu jenom nahoru.
Kdybych MAE určil z LOW následující úsečky,tak mi to BTH označí Jako MFE,protože hodnota už je výše nežli vstup.
Jak tedy dosáhnu toho,aby se v takovém případě MAE = vstup ?

Velice děkuji
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas, all:

ano ... máte pravdu ... v popisovaném případě by měla být MAE rovna vstupu ...
obsáhnutí tohoto případu vyžaduje úpravu BTH ... a sice ...

navrhované řešení:
označím-li vstupní úsečku zároveň jako MAE, bude hodnota MAE vypočtena jako hodnota vstupu namísto Low/High úsečky ... v ostatích případech (úsečka různá od vstupní) bude počítána z High a Low

poprosil bych i ostatní diskutující ... o vyjádření ... zda je navrhované řešení smysluplné ... případně další podněty ...
úpravu bych poté začlenil do další verze BTH

díky ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas:
"Kdybych MAE určil z LOW následující úsečky,tak mi to BTH označí Jako MFE,protože hodnota už je výše nežli vstup."

jestli dobře koukám, tak low následující úsečky je níže než vstup (jestli je tedy vstup na close úsečky označené růžovou čárkou)

Laadis:
"označím-li vstupní úsečku zároveň jako MAE, bude hodnota MAE vypočtena jako hodnota vstupu namísto Low/High úsečky ... v ostatích případech (úsečka různá od vstupní) bude počítána z High a Low"

to by ale platilo v případě že se bude vstupovat na close této úsečky, když budu vstupovat na nějaké hodnotě během vykreslování úsečky, bude asi lepší brát MAE jako low této úsečky - pro LONG

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Raradek:

bavíme se o situaci,která se netýká obrázku...

V případě,že žádná z následujících úseček po vstupu do LONG nemá své LOW níže nežli je samotný VSTUP,tak
hodnotu MAE určím jak?
Na vstupní úsečce by hodnota MAE byla nižší(ztrátová) a to by pak neodpovídalo realitě,když cena jde po vstupu jenom nahoru.
Kdybych MAE určil z LOW následující úsečky,tak mi to BTH označí Jako MFE,protože hodnota už je výše nežli vstup.
Jak tedy dosáhnu toho,aby se v takovém případě MAE = vstup ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Verze 1.9.5 (16.05.2009)
!!! POZOR - PO UPDATU NUTNO ZNOVU ZKOMPILOVAT NINJASCRIPT BTH INDIKÁTORU !!!
- Jestliže chci zaznamenat úsečku, která zároveň vyjadřuje vstup a MAE, tak:
a) v případě, že se vstupuje během vykreslování úsečky (vstup určen OPEN, HIGH nebo LOW cenou) -- MAE počítána z HIGH/LOW
b) v případě vstupu na CLOSE usečky -- MAE rovna hodnotě vstupu - tedy CLOSE
- upraveno rozhraní mezi NT a BTH - již nebude docházet k otevírání DALŠÍHO NOVÉHO okna BTH po znovunačtení NinjaScriptu v grafu NT klávesou
- možnost rychle zapnout/vypnout značení úseček v grafu NT přímo z menu umístěného na hlavní kartě BTH "Vstup & MAE/MFE"
- možnost zapnout umisťování značek jednotlivých úseček v grafu NT na pozici kurzoru (hodnota PRICE) - užitečné v případě, kdy by se jednotlivé značky a popisky měly překrývat
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadiis: Dobrý večer, mám malej problém. Po ztažení nové verze Backtesthelperu jsem si instalační soubor (jako vždy všechno,co si stahuju z netu) projel Spyware Terminatorem a zahlásilo mi to virus - Trojského koně. Zatím jsem to neinstaloval a chci se s vámi poradit, co dál? Je ten soubor opravdu infikovaný? Přikládám screen. S pozdravem Jarda

9022

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...