Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to all:

samozřejmě, že můžete vstupovat kdekoli .... stručný postup zaznamenávání obchodů je následující:

1. výběr úsečky vyjadřující vstup - v BTH vybrat jednu z cen OHLC a stisknout podle potřeby tlačítko SHORT nebo LONG
2. výběr úsečky vyjadřující MAE
a) jde-li trh hned mým směrem (gap): označit vstupní úsečku a stisknout tlačítko MAE/MFE
- je-li vstupní cena typu Close - pak je MAE = hodnotě vstupu, tedy Close vstupní svíce
- je-li vstupní cena jiná než Close - pak MAE = High nebo Low vstupní svíce podle směru obchodu
b) jde-li trh proti mě: označit příslušnou svíci a stisknout tlačítko MAE/MFE
- v případě LONG obchodu - MAE = Low vybrané svíce pokud je toto Low menší než hodnota vstupu
- v případě SHORT obchodu - MAE = High vybrané svíce pokud je toto High vetší než hodnota vstupu
3. výběr úsečky vyjadřující MFE
- označit příslušnou svíci a stisknout tlačítko MAE/MFE
- v případě LONG obchodu - MFE = High vybrané svíce pokud je toto High vetší než hodnota vstupu
- v případě SHORT obchodu - MFE = Low vybrané svíce pokud je toto Low menší než hodnota vstupu
4. (volitelné) výběr úsečky vyjadřující výstup
- označit příslušnou úsečku a v menu Výstup zvolit jeden ze třech možných výstupů
5. Stisknout tlačítko Zkopírovat do Backtesteru pro uložení obchodu do Excelu

Pozn.: Podle zmíněného postupu se mouhou hodnoty MAE a MFE zaznamenat v BTH současně, pokud hodnoty právě vybrané svíce vyhovují těmto podmínkám

Pozn.: svíce = úsečka

Pozn.: výběr/označení úsečky = kliknutí v grafu NT na příslušné svíci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Laadiis : Děkuji za vysvetlení a tvůj čas... budu si to muset třikrát přečíst asi jsem dneska už unavenej.. moc se omlouvám ... ps: pokud by jsi náhodou dělal upgrade backtesthelperu zkus tam prosím zadat aby se MAE a MFE dalo zadat stejně jako "vstup" tedy kdekoli po kliknutí myši do grafu a vybrat v kontekstovém menu buď MAE nebo MFE , jako u "vstupu" vybereš bud long nebo short ... ještě jednou se omlouvám , asi jsem dneska moc unavenej ...
to Laadiis : skvělá práce ten backtest helper (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen dovětek: pro někoho nemusí být vůbec žádný vstah mezi aktuálním vstupem a místem kde chce zaznamenat MAE nebo MFE ( pro každého může být MAE a MFE jinde) proto jsem si to vždy zadával ručně do okna backtesthelperu a pak zkopíroval do exelu tak jen jestli by to prostě nešlo no ;) dík a tradu zdar ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Laadiis:

Nový indikátor vypadá velice dobře a určitě zase o něco zkrátí backtestování, když člověk nebude muset ručně zakreslovat high a low premarektu. Všiml jsem si, že tam máte i high a low OR, což sice já osobně (zatím) nepoužívám, ale někomu se to určitě hodit bude.
Poskytnete ho, stejně jako backtesthelper volně ke stažení, nebo je to soukromá aktivita s Gordonem?
Jen malá připomínka: nešlo by, kdyby ta barevná oblast byla ohraničená i ze zhora a zdola (takový barevný čtverec)?

Moc díky za to,co pro ostatní děláte, Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JaroslavVrana:
na screenu si všimněte ... pro označení PRM a OR se jedná o jeden a týž indikátor ale 2x přidaný do grafu ... jednou s nastavením 00:00-15:30 a podruhé s 15:30-15:45 ...

čtverec pro jednotlivé zóny by pravěpodobně šel ... zatím jsem však neřešil ...

v tuto chvíli se nejedná o public verzi ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...