Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

Laadis: je mi to jasné, proto jsou to také jen nezávazné návrhy toho, co by mne osobně potěšilo.
Nicméně body 1 a 2 mi přijdou jako chyby a nevím, jestli se projevují jen u mne, nebo obecně ve verzi 1.9.5.250 ... chová se to i ostatním stejně? Je to chyba, nebo jsem někde něco blbě nastavil?

U toho ostatního ... prosím alespoň o přečtení, zda něco z toho třeba už není a já jen nevím, jak na to ... nebo jestli to jsou opravdu všechno návrhy na příště ... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Laadiis,

v prvé řadě přijměte mé uzání. Vyzkoušel jsem BacktestHelper a jde skutečně o hodně unikátní a přínosnou věc. Skutečně super.

Je mi jasné, že je zde ohromné množství dalších a dalších tipů, co do BacktestHelperu zakomponovat a že není reálné uspokojit všechny. Nicméně mám takový tip, co by se hodilo v helperu mě a předpokládám,že i řadě dalších a nemusel by to být pracný update. Co umožnit přenášet do Excelu kompletní hodnoty OHLC vstupní úsečky a nejlépe i následující úsečky?

Tyto hodnoty sám v Excelu sleduji a jejich přepisování je docela mechanická pruda. Přitom jsou to data, se kterými lze v backtestu provádět spoustu zajímavých zkoumání. OHLC vstupní úsečky umožňuje například zkoumat umisťování stop-lossu pod low úsečky, zkoumat základní risk obchodu (pokud budu chtít například umisťovat stop minimálně pod low úsečky a pracuji na časovým timeframe atd.). OHLC následující úsečky se dají použít pro sledování poteciálu pro nákup "se slevou" atd.

Tj. jen takový tip - pokud by toto nebyl problém zakomponovat do další verze BacktestHelperu, tak bych byl patrně zavázaným uživatelem :)

Ale tak i tak, děkuji za čas, který jste produktu věnoval.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím v novém týdnu...

Petře,

velice mě těší Váš zájem o BacktestHelper. Mým záměrem bylo odstranit právě onu "mechanickou prudu" přepisování čísel nebo alespoň omezit do té míry, aby se člověk mohl soustředit na vlastní testování.
Váš návrh jistě zapracuji do BTH a zařadím do příštího update. Ostatně podobné tipy jsou přínosné pro mě i pro další uživatele a díky! za ně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek,

vyhledej na disku ve svém profilu uživatele soubor user.config ... soubor nastavení BTH se u mě nachází např. v C:\Users\Lada\AppData\Local\NinjaTrader\NinjaTrader.exe_Url_rhivduzhmwes3bi3pw0xglik0sdbchfw\6.5.1000.10 ... ale hash v názvu adresáře bude na každém pc jiný - důležité je, aby adresář obsahoval text "NinjaTrader.exe_Url"

- na prvním pc zálohuj zmíněný soubor
- na druhém pc spusť NT i s BTH a hned ukonči
- poté na druhém pc vyhledej stejně pojmenovaný soubor
- vyhledaný soubor druhého pc nahraď zálohovaným souborem z pc prvního

návod mohou samozřejmě využít i ostatní uživatelé pro přenos/zálohování nastavení BTH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu bodu 2 - ano, mě také přes dialog BTH funguje cena Price, pokud ji mám nastavenou. Ale pokud se snažím pracovat přes to kontext menu (které zatím ať dám, co dám, hází všechno jako výstup 1), tak se mi navíc bere Výstup 1 na ceně Open bez ohledu na to, že mám nastaveno Price. Možná to bude souviset s tou chybou v kontext.menu ...

Vím, že toho máš hodně, proto opravdu jen orientační dotaz - chystáš se někdy v blízké době vydat opravenku toho kontext.menu, nebo s tím čekáš až na nějakou další vyšší verzi s novými vlastnostmi a proto je to spíše na delší časový horizont? Díky ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadis.

Předem bych ti chtěl moc poděkovat za skvělou práci, kterou tady odvádíš. BacktestHelper je super a pro další verzi bych měl taky jeden tip na vylepšení. Já osobně bych uvítal i několik dalších volných políček (kromě políčka "poznámky"), které by si každý nazval sám jak potřebuje a vyplňoval tam co potřebuje. Během backtestování si totiž dělám při vstupu poznámky o různých potencionálních filtrech (směr ema, divergence....) a ty pak musím zpětně ručně zapisovat do excelu. Pokud by tyto políčka byli i v BacktestHelperu, tak to určitě usnadnilo práci. Díky.



Unca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Unca: Já sám si také vedu spoustu dalších dodatečných informací. Například počet svíček mezi nějakými dvěma svícemi tvořícími pattern, rozdíl high/low vstupní svíce a jiné svíce z patternu apod. Řekl bych, že udělat BTH natolik univerzální je asi dost obtížné - vždycky bude něco, co to nepostihne. Osobně mám na jednom monitoru graf, na druhém backtest.deník a všechny tyhle dodatečné věci píšu rovnou tam. To už moc nepomůže, psát to do jiného okénka a někam to pak přenášet.
Osobně si skoro myslím, že je zbytečná i ta poznámka, protože jako hlavní výhodu BTH vidím načtení nějakých dat z grafu - cokoli dodatečného, co si už k tomu vymýšlíme my, se dá rovnou psát do deníku, je to stejná práce ... jen jiné okno.
BTH by se podle mne stal již značně nepřehledným. Ale je to jen otázka preferencí ... a samozřejmě Laadise, který to tam musí nacvakat ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud bych se mohl připojit tak souhlasím s Lucínkem, že v podstatě data která to načítá z grafu jsou už ted dostačující jen bych se připojil k tomu že všechny hodnoty tedy jak Vstup tak výstup tak MAE a MFE by bylo nejlepší zadávat přes kontextové menu prostě tím, že kliknu do grafu vyskočí kontextové menu a tam vyberu co to je- jestli vstup nebo výstup 1 až xxx nebo MAE a nebo MFE a podle toho se to zkopíruje do zadané kolonky v BTH -tím to bude pro každého ok ;-) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor: Mluvíš mi z duše. Nemusí se to komplikovat žádným výběrem "price, open, close" apod, kliknu jenom do grafu, aktuální cenu to hodí do příslušné kolonky podle příkazu v kontext.menu a je to.
Pak z téhož kontext.menu vyvolat "odeslat do OD" a následně příkazem "reset" nebo výběrem nového patternu pokračovat v dalším obchodě, všechny značky v grafu z předešlého obchodu by to smazalo a jede se dál. Ten dialog, který se teď zobrazuje, je zbytečně zdržující. Já teď optimalizuji výstupy, takže backtestuji a klikám jak pitomec, přes ten BTH dialog to výrazné zrychlení nepřineslo, takže jsem zatím BTH odložil (alespoň do doby, než bude fungovat to kontext. menu na výstupy) a klikám to do excelu ručně. Jde mi to ovšem jak psovi pastva ...
Takhle by to bylo fakt výrazné zrychlení - prostě luxus. A to takový luxus, že bych si za něj rád i něco připlatil ...
Ale je pochopitelné, že je to pouze na Laadisovi. Nicméně - pokud by se nás složilo víc, třeba to bude stát za námahu ... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o radu , hned po nainstalování BTH jsem měl při kliknutí do grafu při vyskočení kontextového menu možnost v tomto menu vybrat jestli se jedná o vstup na stranu Long nebo short a u toho byl ještě malinký obrázek zelené svíce a červené svíce.... při dnešním spustění BTH mi tato volba zmizela... :-O máte ji tam také nebo ne ? probíhá update nějak automaticky ? nebo jsem něco blbě přenastavil :-o dík za případnou reakci....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...