Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravim

mel bych takovej mozna divnej dotaz,se svym obchodnim systemem jsem se dostal do faze kdy je dlouhodobe profitabilni a chci prejit na obchody s vice jak 2 kontrakty rekneme s peti,otazka zni u kolika kontraktu mohu ocekavat vetsi slip,vim ze to nejde presne rici a lisi se to od brokera,ale aspon obecne 5,10 ....

diky za reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vážení přátelé,
komodity jsou proradná děvka a jen těžko se hledá prosperita nebo nějaké zákonitosti. Pravda nejsem moc zkušený obchodník, na ostro to dělám třiměsíce a obchoduji pouze s ropou. V květnu a červnu jsem byl maximálně pracovně vytížen a dostal jsem se k počítači v 7 ráno kdy jsem zadal příkazy a večer okolo 20 hodiny jsem to zkontrolaval. Světe div se, ale tímto přístupem jsem udělal z 12000 dolarů 30000. Pak nastal červenec a já se plně vrhnul na obchodování prakticky 24 hodin denně a moje portfilio je nyní na 10000 dolarech. Totální propadák. Můj dojem je, že je vše v psychice. Když jsem neviděl co dělají grafy, tak pracoval systém bez emocí. Jakmile jsem čučel do monitoru a tlačil graf očima, začal jsem zmatkovat vystupovat, vstupovat no prostě blbnout. Dostavila se první velká ztráta a už to se mnou jelo z kopce. Takže ať je systém jakýkoliv je potřeba se ho držet zuby nehty a následně ho statisticky vyhodnocovat. Kdo je psychicky málo silný, ať to dělá jako já když jsem neměl čas neustále kontrolovat intradenní grafy a nedej bože do nich zasahoval. Pokud je tu někdo z vás kdo obchoduje před monitorem a okamžitě vyhodnocuje kdy vstoupit a kdy vystoupit a je dlouhodobě v plusu tak je to mistr nad mistry a velmi odolný člověk, kterého bych chtěl poznat osobně. Jsem teď na rozcestí a musím trochu si napravit sebevědomí, abych nebyl brzo v bezvědomí. promiňte mi mou zpověď, ale já to musel někomu sdělit.
S díky s pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dendy
To co prožíváš je zcela přirozené a běžné. V tomto byznyse je ta nejtěžší věc změnit svůj způsob myšlení, to ostatní jde mnohem snadněji. Dovolím si opravit tvé tvrzení o trhu a komoditách. Trh je spravedlivý, každý dostane jenom to co si zaslouží - to co si vlastně přeje vidět a na co reaguje. Není na tom nic magického, čii krutého. Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muj nazor,komodity jsem take delal nez jsem presel na indexy,to co me dodalo klid v hlave byla zmena systemu a to ze drive jsem obchodoval intuitivne ,sice dle systemu ale hledal jsem v grafu formace atd atd.To co me dodalo klid je ,ze jsem presel na 100% mechanicky system ktery jede dle presne danych pravidel s predem zadanym PT a SL,mam jasne dane vstupy a vystupy ,neresim nejake obraty ,zmeny apod,vim ze system mam otestovany ,plne mu verim a neustoupim od pravidel ani o pid,trading se tak pomale stava nutnym a jde oznacit slovem "rutina"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to admin Petr
Dobry den, v jednom z Vasich clanku jsem si vsiml, ze se zacinate soustredit pouze na otevirani trhu. Sam se touto metodou nejakou dobu zabyvam a prijde mi dost zajimava. Osobne nepouzivam zadny indikator, pouze TDW filtr podle Laryho a vysledky vypadaji zatim dost dobre. V podstate zadavam pouze entry prikazy na obe strany nekolik vterin pred otevrenim trhu (Londynske burzy) nad/pod vyznamne urovne poslednich nekolik minut a cekam na jejich prorazeni. Chtel jsem se tedy zeptat jake mate vy z timto pristupem zkusenosti? Vybirate trhy podle predesleho dne, aplikujete nejake indikatory atp? Diky za odpoved (tu)


trading for living & living for trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, zeptám se, jak zhruba si vytvořit obchodní system? Protože žádný nemám pořídně otestovaný, tak nevím, jak by měl vypadat a hlavně jak jej používat. Zkusil jsem používat jen obyčejnej z videotutoriálu na NT z ATM a v simulačním testování to docela chodí, ale v reálném asi moc ne, repsektive nevim jak vstupovat správně do pozic a jsem váhavej, když vstoupim a otočí se to zmatkuju a když to necham tak sem pak na SL a když SL smažu tak to de furt nahoru, nebo dolu. když SL je aktivované ortočí se to chvilku po něm. Zatím každá pozice se vrátila kde jsem byl, jenže jsem jí měl zavřenou už ve ztrátě. Trpím psychycky, že cena se nikdy již nedostane tam, kde je vstup i když je to jen o 10 ticků třeba:-((( Co mám dělat?
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím jkr!
Zajímalo by mne, jak daleko jsi zašel s mechanizací systému.
- Nastavíš PT a SL a jedeš buď a nebo? Nebo posouváš SL dle situace trhu?
- Vystoupíš když po vstupu trh několik barů jde do boku, nebo čekáš na SL nebo PT?
- Naskočíš někdy do rozjetého vlaku, nebo vždy čekáš až na perfektní pattern?
Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

To Bronda :
- SL a PT mam pevne dany po + 120usd posouvam na BE+0 SL90, PT200
- pokud se trh nekolik baru posouva v chopu,jistim posunem na BE pripadne na BE+1 nebo zmensuji SL na 5 ticku
- nikdy nenaskakuju do rozjeteho vlaku,statisticky nejvice ztrat,v testech me vychazelo ze jsem v tomto pripade vstupu,vzdy ovlivnil ekonomickou situaci na celem trhu,nebot se to vzdy otocilo ke korekci :) ,takze vzdy cekam na potvrzeny pattern
- obchoduji zasadne od 18:00 do 22:00 ER2 5TF ,od 15:30 do do 18:00 neobchoduji

Sleduji i vlakno co jsi zalozil ty ,muj system je z "casti" podobny jelikoz je zalozeny na CCI,myslim ze hodne lidi chce denne urvat co nejvice z trhu a uz nevidi jaka je zde jednoducha matematika ,delam max 4 obchody denne,po 3 ztratach koncim,za kalendarni rok jsem mel 3 ztraty v jednom dni jen 2X ,to prave v systemu jsem nasel v tom ze staci udelat denne cca 200-600 USD ale v souctu mesice a nasobkem kontraktu se dostavam na uplne jina cisla ,nez honenim 1000usd profitu a 10 tradu denne.
I s prumernym profitem 100USD denne na kontrakt se dostanem na 2K USD mesic x 5 kontraktu je 10000usd ,v tom vidim tu silu,stanovit si denni max profit a max ztratu ,obchodovat s pevne danym PT,neuznavam vetu ze profity se maji nechat rust,neuznavam pojem prikupovani kontraktu,je to jen muj pohled na vec .. ;)nyni jsem vstupoval s max 6 kontrakty,chystam se prejit na 10

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...