Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

vldn:

Jsem teprv ve fázi backtestingu, nicméně víc než čistý zisk se mi jeví důležitější věc, které říkám "drawdown ratio". Je to podíl nejvyššího drawdownu a celkového zisku za dané období. Čím menší ratio, tím lepší.
Příklad výsledků dvou systémů:
1. Zisk 20k, drawdown 6k -> ratio 0,3
2. Zisk 15k, drawdown 3k -> ratio 0,2

Já bych rozhodně, pokud bych o systémech věděl pouze tato fakta, preferoval ten druhý.
Pokud mi jde o celkový zisk, dožene se to navýšením počtu kontraktů. Tedy kdybych obchodoval 2. strategii se dvěma kontrakty, mám stejný drawdown jako v prvním případě, ale zisk 30k.

Pozn.: Samozřejmě je zde ten fakt, že můžeme navyšovat pouze celé kontrakty, takže to nebude úplně "spojité" na nízkém počtu kontraktů...ale z dlouhodobého hlediska je to myslím jedno.

Grizzly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

4x.sk:

Zdravim. YM sice neobchoduji (ani jsem zatim nebacktestoval), ale vzhledem k tomu ze jsou zde traderi, kteri bez problemu obchoduji a vydelavaji v tuto dobu (predpokladam, ze mate na mysli dobu po otevreni trhu) na trhu ER2, ktery je pomerne podobny, nevidim duvod, proc by to nemelo jit i na YM. Zalezi ostatne na konkretni strategii a prvni odpovedi Vam da Vas backtest a pote samozrejme papertrading. Mam dojem, je jsou zde i taci, kteri profituji i na pouhych 30ti minutach po otevreni trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pita30
no myslim ze kladne koreluje s YM. Proste by som chcel zacat obchodovat nieco co sa otvara 15:30. Zvazujem YM, NQ, ER2. Chcem si vybrat jeden a zacat sa mu venovat naplno. Chcel by som si vybrat jeden s najvacsou volalitou a taky ktory tu bude aj 20 rokov lebo som pocul neake famy ze sa ma nieco zrusit. Mozno to boli len famy :]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedna hloupa otazka. Docetl jsem se ze kdyz obchoduju intradenne tak platim mensi margin za danou surovinu. Jenze kdyz kopim nejaky futures kontrakt (treba na cukr) tak odkud broker vi jestli ho jeste dany den prodam nebo ho budu trze otevreny dele? To se musi nahlasit nejak dopredu pri koupi urcite komodity jestli s ni budu obchodovat intradenne nebo pozicne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...