Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky


Doufam, ze zde najdu zkusene intra-day tradery, kteri mi budou schopni vysvetlit jednu vec:

Jak je mozne, ze dnes v 19.15 naseho casu, kdyz Fed vyhlasil snizeni urokovych sazeb o 0.75 (+predeslych .25 utnul v nedeli), tak od tohoto momentu (doted 21.00) zacal Dollar posilovat? Na EURUSD asi z 1.5800 jde $ dolu na nynesich 1.5630

Zakladnim pravidlem prece je, ze pri snizeni urokove sazby urcite meny dojde k jejimu oslabovani (mena je mene zajimava pro investory). Doposud to u $ fungovalo. Co se stalo ted.....?

Urcite nekdo namitne, ze snizeni sazeb bylo vic nez jasne/ocekavane a ze se ocekavalo snizeni jeste o vice (az o 1.00%). Takze tato udalost mohla uz byt predem zapocitana. Samozrejme.... ale stejne to nechapu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

zajimalo by me kdyz intradenni obchodovani je obecne vynosnejsi nez pozicni, kde konci ta hranice cetnosti obchodu ? Abych to priblizil. Kolik si myslite, ze je obecne nejvyhodnejsi/nejvynosnejsi udelat denne obchodu ? Dalo by se rici cim kratsi TF, tim vynosnejsi obchodovani. Muzeme vsak jit az tak daleko dokud nam nezacnou zisky zase snizovat slippage a komise. Nevim jestli jsem se dobre vyjadril.Tezko se to vysvetluje. Snad se najde nekdo kdo to pochopi :-) a zkusi odpovedet.


Uspesne obchody
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Robert
Na tvou otázku je těžko odpovědět. Celý tranding je o tom najít přesně to co ti sedí a to dělat. Mě osobně trvalo víc než dva roky než jsem si toto uvědomil a začal se tím řídit. Pokud děláš něco podle toho co ti kdo řekl, tak se nikam nedostaneš. Zkus třeba to že začneš na 1min.TF a uvidíš jak se ti bude líbit mít za den tř.20-30 obchodů. Postupně můžeš zvyšovat TF, a tím snižovat množství obchodů. Uvidíš co tobě osobně nejvíc sedne a toho se drž. Já jsem začal na WCCI na 5TF, pak jsem přešel na Volume 1000 a navíc přidal CCI 50, tím jsem začal některé signály filtrovat. Mě osobně teď stačí 2-5 obchodů za den. To je pro mě až,až. Velmi mnoho je na toto téma řečeno v příspěvcích od Tomáše a Petra.
Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vldn:
1) ano ocekavalo se i vetsi snizeni, ale myslim, ze to nebyl hlavni duvod proc USD posilil
2) soucasna doba (hyp.krize) je extremne volatilni a investori silne reaguji na jakekoliv podnety = snizeni sazby mohlo byt vnimano jako dalsi z razantnich kroku pro obnoveni rustu US-ekonomiky = tedy i obnoveni stability a hodnoty americke meny = z toho rust USD
3) na prohlaseni Fedu reagoval i akciovy trh (cca +3%) = nakup US-akcii = zajem o USD (pro transakce)
Jde vzdy o kombinaci mnoha faktoru, navic ovlivnene komentari. Ne jen o samotne cislo -0.75.
Postupovat podle ekonomickych pravidel a logiky nedoporucuju. Osobne sleduju u techto udalosti (delam Forex) jen cas, menu (ktere se to tyka) a vyznamnost. Samotny fakt (napr. co Fed udelal) me az tak nezajima. Lepe receno zajima, ale pokud mam zrovna naladu (a nervy) obchodovat fundamenty, tak nemam cas zkoumat co Fed vyhlasil.
Sleduju hlavne jak reaguje trh = naskocit do trendu.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Everest

U me jde prave o to, ze bych nejradsi delal denne i 50 obchodu. Bavilo by me zkratka jen "zobat" a to porad. bohuzel vim, ze logicky je asi blbost delat 50 obchodu denne. I kdyz i pres takto vysoky pocet obchodu denne ( spocitejte slippage a komise ! ) jsem se dokazal ve vysledcich motat okolo nuly a nebyt moc v minusu. Proto me zajimal ten rozumny maximalni unosny pocet obchodu. Protoze hold clovek nemuze vzdy delat uplne to co by si predstavoval, ale musi byt schopen nachazet kompromisi. A tak ho v tomhle pripade hledam.

Uspesne obchody
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Robert:
Jestli je 50 obchodu denne nesmysl bych neposuzoval logicky ale ekonomicky. Pokud je to ekonomicky vynosne, tak bych pokracoval v obchodovani, ale trvale se snazil zlepsovat obchodni system tak, aby byl jeste vynosnejsi. Treba sam dojdete k tomu, ze snizeni poctu obchodu zvysi zisk. Samozrejme zalezi na tom, co je cilem vaseho obchodovani (skutecnym cilem vaseho podvedomi) - jestli rust uctu, nebo uspokojeni z velkeho poctu obchodu. Trvala prace na vasi psychice (o ktere je take trading) vas postupne dovede k optimalnimu poctu, ktery vyhovuje prave vam.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Již mnohokrát tu zaznělo: Pokud v tradingu hledáme adrenalin, tak ok, ale za hru se platí. :( Obchod by měla být "nuda". :) To není z mé hlavy.

Je jasné, že cena se více pohne za 20 min než za 1 min. Takže je lepší dělat "dlouhodobější" obchody. Asi by byla dobrá alternativa na "dlouhých" TF si najít trend a na obchodovaném TF brát jen signály ve směru trendu. Další vylepšení je otevřít pozici se 2 kontraky. Po malém zisku jeden uzavřít a druhý dát stopku na b/e a čekat, jestli se nevyvine do "dlouhodobějšího-ziskovějšího" obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Frantisek

Je jasne, ze cena se vice pohne 20 x na 1 min.TF nez jednou na 20 min.TF. Z toho vyplyva,ze pokud je trader hodne dobry, je schopen vice vydelat na nizsim TF nez vyssim. Je jasne, ze pokud trader neni moc dobry, musi obchodovat na vyssim TF protoze mene ztrati a je to obecne jednodussi, protoze na vyssim TF ruzne formace, S/R urovne a dalsi ukazatele mozneho dalsiho vyvoje funguji lepe, protoze je do toho zapojeno vetsi mnozstvi traderu s vetsimi objemy a take proto ze formace a S/R hladiny jsou pro oko lepe rozeznatelne. A proto si jich vsimne vice obchodniku, kteri na ne reaguji = funguji tedy lepe. samozrejme pro me jako pro amatera je lepsi vyssi TF. Bavi me vsak spise nizsi TF a vice obchodu. Z logickych duvodu se tam da zkratka vydelat vice. kdyz se to umi. Vsechno ma vsak sve hranice a ja se snazim zjistit do jake miry( do jakeho poctu max. obchodu) jsem schopen se dostat tak abych byl v profitu. Tady nejde o adrenalin. Tady jde ciste o logickou uvahu. A taky jde o mou povahu. Kdyz fyzicky pracuji, treba neco nosim, radeji nosim lehci veci vicekrat nez tezsi veci menekrat. Znam se hodne dobre a proto taky po vzoru doporuceni vsech se ridim tim co sedi na mou povahu. A vetsi pocet obchodu mi zkratka sedi lepe. Proto samozrejme hledam kompromis o vetsim poctu obchodu a abych byl schopen se dostat do zisku. No jednoduche to neni, ale pomalu ale jiste...
Obchodovat 2 kontrakty by bylo pro me snazsi nez 1. S dvema kontrakty se mi darilo lepe zpusobem vyse popsanym. Ale nechci zkratka zacinat hned obchodovat se dvema kontrakty. Chci to zvladnout s jednim a na dva prejit az po case.


Uspesne obchody
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Nemuzu souhlasit s tim, ze obchodovani vyssiho TF je mene rizikove nebo snad jednodussi.Je mozna mene psychicky narocne,protoze nesleduji kazdy tick. Zalezi o jakem TM se bavime,pokud budeme srovnavat 1,3min s napr. 15,30min. tak me nikdo nepresvedci,ze schopnej trader vydela vic na 1min.grafu nez schopnej trader na 15timin. grafu. A riziko ztraty na vyssim TF je podstatne vyssi, nez na nizsim TF kvuli posazeni SL.,takze tohle vidim taky jinak.

Myslim si,ze umeni tradingu neni drzeni pozice v ramci vterin ci par minut, to je skalpovani,dostat na kazdym ticku par drobnych, a to ja za seriozni a vyspely zpusob obchodovani nepovazuji.Ciste muj nazor.Nikoho se tim nechci dotknout.

A o tom to je, 1000 traderu, 1000 ruznych pristupu :).

Good luck
Link to comment
Sdílet pomocí služby


To Robert

:) To je presne to co jsem rekl v prvni vete,ze zalezi o jakem TF je rec, nebo co vlastne srovnavame. Neni jedno horsi nebo lepsi, zalezi na individualnim pohledu,jak se kdo kde citi jako ryba ve vode. Vypoustim 1-3min.TF, co si o nich myslim jsem napsal.
Reknu to takhle: Strasne rad bych se dopracoval na uroven, ze budu ridit pozici z pohledu 1hod.grafu, a odbouram prilisne naskakovani do trhu a ven. ANO, 15ti min. graf muze nadelit vetsi zisk, protoze mohu vyuzit i zpetnych pohybu, ale taky to muze byt uplna pohroma. V soucasnoti se snazim nedelat vice nez 3-4 obchody za den,a i s tim nejsem prilis spokojen. Hodne zalezi na aktualni situaci trhu samozrejme,v dobe prilisne volatility se prilis s jednim obchodem nadelat neda, pak je lepsi vyuzit kratkych swingu. Osobne mam nejradeji 15ti. min graf,obchody filtruji pres 30 a 60, vstupuji na 15, vyjimecne na 5min.grafu.

Chtel jsem se zeptat jak dlouho zhruba trva Vas obchod a kolik mate prumerny zisk?O jaky trh se jedna? Ja se bavim s ropou.

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja zkousim zatim simulovane obchody na ER2 pres IB. Klasika :-) Porad me jaksi laka skalpovani i kdyz pomalu zjistuji, ze zrejme se na to vykaslu. Jeden den se mi dari vyborne a dalsi den je to zase hodne mizerne. Stejny system, ale neprisel jsem na to v cem je takovy rozdil v konkretnich obdobich at uz jde jednou o dny, podruhe o hodiny. Vysledek je bohuzel minusovy. Na backtestech mi dobre vychazel Rh s dvema, trema kontrakty. S tim jsem taky chtel zacit obchodovat naostro. Po otevreni uctu jsem vsak situaci prehodnotil a radeji chci zacit live jen s jednim kontraktem s psychickych duvodu.Ale s tim u Rh nejsem jaksi schopny profitovat. Na backtestech jsem jel 5min. TF, asi 10-15 obchodu denne,zisk asi 3000$mesicne. Testoval jsem pul roku. Ciste Rh, zadne fltry,zadne indikatory dokonce ani EMA. Ted jsem tedy od Rosse odbocil a spise jen tak znovu hledam co by mi "sedlo". Az jsem se dopracoval asi k preobchodovavani. Zkousel jsem tohle: 1 min nebo 3 min TF - cena klesa k S/R hranici-zadavam prikaz long 1 tick nad S/R a SL zadavam 1 tick pod S/R. Pripadal jsem si jako na rybach. cena jen tak zobala dolu az mi muj prikaz trefila a vetsinou se otocila zase smerem nahoru kde jsem hned prodaval cca se ziskem jen 30-40$. Uspesnost jsem mel asi 80-90 % v urcitych obdobich ( treba hodinu, dve ) a pak zase stejne obdobi bylo stejne spatne a mizerne. Nakonec byl vysledek v minusu. Ted tedy zkousim jen tak volnym zpusobem neco podobneho na vyssim TF ( 5,15 min.) ale jaksi mi to nejde. Radi se RRR 1:2, 1:3 a nizke ztraty. Kdyz dam tedy nizke ztraty = SL 50$ tak me to skoro pokazde vyhodi na SL. Dokonce jsem si vsiml, ze mam neuveritelnou schopnost urcovat smer presne opacny. Po vstupu jsem okamzite tak 20,30$ v minusu. Hodnekrat trefim pohyb trhu jen tak do strany.
Kdyz zase zkousim tedy spekulovat na prorazeni S/R ve smeru trendu, dam prikaz 1,2 ticky nad S/R-dojde k falesnemu prurazu, cena mi zobne do mych prikazu a leti zase proti me nacoz me vyhodi na SL.
Zkousel jsem tedy vyuzivat pullbacku. Cena jde nahoru,udela korekci (pullback), dam prikaz 1 tick nad posledni up bar a dle vzoru RRR 1:3 se nemuzu ridit,protoze skoro vzdy je nemozne, abych nasel obchod kdy SL nebude prilis maly a PT bude aspon 2 x vetsi nez SL. Snad pokazde mi stoji v ceste nake S/R. Takze jsem ted ve slepe ulicce a premyslim jak na to. At zkousim co zkousim, tak mi to vsechno pripada stejne mizerne. Ja na toho zakopaneho psa prijdu :-). Ale momentalne mam z toho v hlave pekny gulas.


Uspesne obchody
Robert


Link to comment
Sdílet pomocí služby


Roberte,

zadna panika, prosli jsme si tim vsichni, a spousta i uspesnych obchodniku zaziva mizerna obdobi.Tak to je proste a je treba to tak brat. Ale z dlouhodobyho pohledu to samozrejme zase musi byt efektivni a trosku slapat., potreba tomu dat cas aby vse do sebe spravne zapadlo. Ted nevim proc, ale vybavila se mi vzpominka na jeden zavod F1, kde M.Schumacher kvuli tech.problemum musel 4x zajet do boxu oproti prumernym dvema zastavkam ostatnich vozu a zavod nakonec stejne monstrozne vyhral. Proste NIC neni nemozne.Je to tam,lezi to tam, proste to zvedni a vyuzij to pro svuj prospech.

Vim moc dobre o cem mluvis, kdyz rikas o schopnosti urcovat presne opacny smer trhu. Ja uz jednou premyslel,ze na tom zalozim svuj system, ze proste budu obchodovat presne naopak nez prvotne zamyslim :). To samozrejme rikam ze srandy,ale jenom chci rict, ze jsem tam taky byl. Nevim jak velke pohyby jsou na trhu ktery obchodujes, ale $50 se mi zda opravdu VELICE malo,ikdyz nektere minY trhy so asi dovoluji.Nicmene neboj se SL posunout trochu dal, nikde neni napsany,ze nemuzes potom vystoupit jeste pred tim,nez to k tomu SL dojde. To byla jedna z veci, na ktere jsem zapracoval jako jedne z prvnich, protoze me neskutecne IRYTOVALO, kdyz me nejaci skalperi,kteri si zrovna vybrali svoje rychlokvasky vyzobli,a pak to pokracovalo stremhlav mym predpokl.smerem. A to uz prave zacina pomalu promlouvat cit pro danou situaci. Me treba prave nejvice pomohlo studovat hromady grafu ciste bez indikatoru,pouze zakladni patterny,sledovat jak se chovaji kdy a proc.

Pokud se poohlidnes po trosku vyssim TF, odbouras tim castecne i tu armadu supportu a resistanci.

Preju hodne trpelivosti a stastnou ruku na mysi.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Viktor

Naprosto s tebou souhlasim. Taky uz jsem premyslel vstupovat presne do opacnych pozic nez jsem puvodne zamyslel. A myslel jsem to vazne :-) . Nakonec to dopadlo tak, ze jsem smer neurcoval, naskocil jsem do trhu podle toho na kterou stranu mi spadla ruka a snazil jsem se tu situaci ridit. Zajimavy trenink. Ma to neco do sebe. Zkousel jsem si ruzne velikosti SL, ruzne posuny SL, ruzne vystupy, sledoval S/R a sledoval trh jak se chova. Dalo mi to zase trochu vice citu pro trhy.
Co se tyka SL = 50$ taky se mi to zda hodne malo. Ale vychazel jsem z Woodiho a jeste nekolika znamejsich obchodniku, uz ani nevim kterych, a mel jsem zkratka tohle zazite jako vhodny nizky SL. Na trzich jsem vsak dospel k zaveru ze s timhle SL toho opravdu moc nevymyslim. Nekdo mozna jo, ja ne. Zkusim natahnout TF a vstupovat celkove mene casteji do lepe vykreslenych situaci. Zvetsim SL a uvidime co to udela. Mam rad price action, takze indikatory do systemu asi zahrnovat nebudu. Libi se mi prace s Trend lines a S/R hranicemi. Hlavne si asi dam pozor, abych zbytecne neprepinal na nizsi TF, protoze tam me to vzdycky uplne domota a vydim tam spoustu protichudnych ukazatelu a vysledek je takovy, ze to musi jit uplne stoprocentne snad vsemi smery :-) !

Uspesne obchody
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...