Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

yax: Jen opravuji těch několik desítek obchodů bylo k baru na grafu minizlata. Rozhodně se nechystám mít desítky obchodů právě naopak, myslím že postačí 2,3 obchody za den. Raději chytit jeden hezký a jasný signál než pobrat desítky malých neurčitých které se třeba později ukáží jako ztrátové obchody. Podle mého e-mini trhy poslední dobou dost šílí. Popřemýšlím nad minizlatem, popř. obchodování plných zrnin a cukru, jak mi doporučoval jeden z vás v jiném vlákně. Také se poohlédnu po volume a range bars. Jsem teprve ve fázi začátku ale musím si vybrat 1 trh který chci pozorovat a získávat na něm potřebný cit.

Děkuji všem za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň

má niekto skúsenosti s intradenným obchodovaním ropy, konkrétne brent oil? veľmi ma zaujíma ako je to s likviditou? môže nastať problém že nebudem môcť uzavrieť obchod vtedy ako si to naplánujem, hlavne za velmi krátke časové obdobie - niekoľko minút, alebo za krátky pohyb, (za krátky pohyb považujem zmenu ceny o 0,2 až 0,6 dolára)?
ak niekto skúšal obchodovať ropu budem rád ak mi napíše ako mu to išlo, samozrejme intradenne.

dik
Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kamarádi,

chci se vás zeptat jaké používáte internetové připojení pro intradenní obchodování. Co vám vyhovuje a co z zvlastní zkušeností doporučujete či naopak zatracujete.

Bojím se skluzů, obchoduji ES. Teď momentálně mám modem CDMA, ale uvažuji o ADSL na 8Mb.

Poraďte mi prosím, budu rád za každou radu.

Předem díky :)

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas, pro obchodování stačí v pohodě i rychlosti pod 1MB. Záleží co budete ještě dělat. Pokud budete současně skypovat, stahovat filmy a obchodovat, pak je lepší vyšší rychlost. Důležitá je agregace. Tzn., když se připojí několik dalších lidí, o kolik vám klesne rychlost. Já mám bezdrátovou wifi a nemám s tím problém. ADSL je určitě kvalitnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky hanslama a MNovak,

vážím si vaší rady. Takže UPC určitě nééé......... díky za radu a je nemilé, že se UPC takhle "předvádí".

Mám představu obchodovat time frame 1 min. Ne že bych scalpoval, ale někdy je potřeba trošku fofr. Máte zkušenosti s CDMA na jednominuotvém grafu.......... co skluzy?

Předem díky moc.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Atlas,
já mám doma 8Mb ADSL od Radiokomunikaci a nemuzu si stezovat, rychlost sice kolisa a 8Mb moc casto neni ... ale jinak jinak v pohode.
ad UPC - na druhou stranu znám spoustu lidí, co na ně nedají dopustit :-) já nemít smlouvu s Radiokomunikacemi a nebýt spokojený, tak do nich jdu také, kabelovku od nich už mám

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Míro,

taky Ti moc děkuji za radu....... jsem asi moc opatrný či co. Možná mám neopodstatněné obavy, u mě je CDMA jediná volba a v pátek jsem se dozvěděl od O2, že tam kde bydlím mi ADSL neudělají prý nemají volné sloty na ADSL na ústředně v LN. Tak bych musel obchodovat od mých rodičů, kam bych jim musel nejdřív pořídit ADSL. Což není problém, ale bojím se, že bych se mohl rovnou k našim nastěhovat......... :)

Nevím jaká má být ideální odezva na ID u likvidního ES.

Poraďte mi........ prosím

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

Nechci tu zacinat flame ala UPC. Ale opravdu vsechny varuji od "Internetu" od nich. Oni nenabizeji pristup do celeho Internetu, ale pouze jednu sluzbu a to WWW. No mozna vam jeste pujde Mail at jim nekrivdim, nicmene to se neda nazyvat Internet. Ja se s nima trapim uz mesic a pul a budu to rusit. Problem spociva v tom, ze zacali z niceho nic blokovat urcite porty (udajne je pretizena sit). Ja mam napriklad Ninju Tradera + Zen-Fire a od 17,00 - 23,00 si nestahnu historicka data ani kdybych se rozkrajel. Datovy server totiz komunikuje na portu 31654 a ten je blokovan. Dalsi problem je v tom, ze vam to ani nereknou, ale neustale vam lzou do oci a delaji z vas blbce. Co to je za jednani ? Dobre, treba kdyz ma nekdo jineho brokera a taha data na jinem portu, tak mu to momentalne jede, ale co vam dava jistotu, ze si UPC nevymysli dalsi duvod a ze bude blokovat i dalsi a dalsi porty. Vsude hlasaji neomezeny internet, ale nekdo by jim mel vysvetlit definici Internetu. Ja uz na to nemam nervy, po nekonecnych cekanich na klientske lince to vzdavam a koncim s nima. Je mi 30 a nepotrebuji, aby ze mne delal nekdo blbce. Na to uz jsem trochu stary. To, ze neustale lzou, ze nic neblokuji, je pro mne neakceptovatelne.
A opravdu s cistym svedomim nabadam ostatni at voli jineho providera, pokud jim nestaci z Internetu jen sluzba WWW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Atlas - internetové připojení je alfa omega pro intradenní obchodování. Znám spoustu lidí, kteří nadávají, jak je jejich platforma pomalá, jak je broker pomalý a několik sekund za trhem apod. Ano, někdy je příčina i u brokerů, nicméně je dobré začít nejdřív u sebe. Co tedy zkontrolovat:

1. Rychlost downloadu je důležitá, pokud přijímáte data do platformy pro několik indexů/akcií atd. zároveň, zvláště v rychlém trhu, kdy je likvidita největší. Z měření u mojí platformy (Tradestation) vyplývá, že při obchodování ES futures je dobré mít alespoň 1Mbit, aby byla trochu rezerva. Pokud máte pomalejší linky, doporučuji omezit počet otevřených grafů, oken s hloubkou trhu apod. na co nejmenší možnou míru v době, kdy obchodujete.

2. Pro ID obchodování je zcela zásadní mít nízké pingy na servery, kam se odesílají příkazy. Ideálně pod 100ms, nad 300ms je už problém, zvláště pokud používáte market příkazy, budou mít pravděpodobně slipppage. V rychlém trhu jsem jednou měl slippage 5 ticků na ES, měl jsem zrovna pomalejší pingy a skočil jsem na trh zrovna v době, kdy totéž udělal jeden 3000 kontraktový drobeček...
Jak zjistit, jaké máte pingy? Ve Windows přes Start... Spustit... Zadejte cmd a enter. Do okna napište ping nazev_serveru -t a nechte běžet cca půl hodiny. Poté Ctrl+C a zjistěte na konci výpisu, jaké máte hodnoty

3. Jedna z těch hodnot je také, jakou máte ztrátovost packetů. Čím nižší tím lépe, ideálně 0. Pokud máte vysokou ztrátovost, je to průšvih.

Mobilní připojení není zrovna ideální pro obchodování díky vyšš ím pingům a závislosti na kvalitě signálu. Používal bych ho pouze jako zálohu pro případ, že halvní připojení vypadne, také bych doporučil vyhnout se market příkazům a sázet příkazy jako limity / stop limity, samozřejmě pokud je nutné pozici zavřít co nejdříve, nelze se na limity spolehnout a tak je třeba počítat s horšími fills, resp. většími slippages.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hanslama:
v pohodě, jen jsem psal zkušenosti, co se ke mně dostaly. Já můžu už 2 roky referovat o Radiokomunikacích, z vlastní zkušenosti. na UPC jsem jen psal názory druhých, ktěří jsou s nimi spokojeni, že jsou/budou i negativní je skoro jisté, asi jako na všechny produkty :) já zase nemůžu říct nic dobrého o O2 a jejich internetu.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo K,

mockrát Ti děkuji za podrobné informace.
Fakt ten mobilní internet bude průser.......... ADSL musím řešit u mých rodičů v Ln, tam kde se vyskytuji je pouze to CDMA a na ADSL prý nemají na ústředně dislam či co.

Prosím, jak tam je to s tím cdm?

- otevřelo se černé okno kde bylo C:\Documents and Settings\mé jméno>..... S tímto nemám žádné zkušenosti, tak mě moc zajímalo co mi z toho vyběhne.

Děkuji

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec kolegové,

tak protože se chci opravdu věnovat ID obchodování a poučil jsem se z vašich rad a doporučení, objednal jsem si k našim ADSL. Instalace proběhne příští pondělí, do té doby nafunduji účet a děj se vůle boží................ :)

Asi se fakt nevyplatí na rychlosti připojení šetřit i za cenu, že si udělám elokované pracoviště u rodičů.... holt tam budu jezdit na šichty jak do "kolbenky" :)

Omlouvám se, že je tento příspěvek trochu mimo toto vlákno

Přeji všem hodně zdaru

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...