Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

forkman
Na backtestování jsou zde popsané speciální programy. Někdo backtestuje pomocí excelu. Mě osobně stačily historické grafy, které mi dodal broker, tužka, papír a kalkulačka. Své vstupy a výstupy jsem si psal na papír, každý měsíc zvlášt.Pokud změníte kteroukoliv hodnotu v nastavení strategie, musíte vše opakovat. Nezapomente na slipp a komise.
Pokud by jste se rozhodl pro obchodování komodit/např. DJ 5$/ , volte brokera , který nabízí nízký margin. Má to své výhody i za cenu malinko vyšších poplatků za obchody. Zde taky trénujte na jeho platformě, kterou budete pak používat v live obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení přátelé obchodníci,
právě pročítám knihu "Jak se stát intradenním finančníkem", mimochodem velmi poučné dílo, kde jsem narazil na výstup z trhu s názvem Mplay 1-2-3 kde za určitých okolností vystupujeme z trhu pokud indikátor CCI jde proti vám a zároveň druhá svíce jde též proti vám a má k tomu ještě reverzní barvu. To je vše myslím dost srozumitelné. Problém mám ale v nastavení pozice k opuštění trhu pokud další svíce jde hned strmě proti vám a tzv pozice pro opuštění vám uteče. Co dělat použít market nebo nastavit pozici na low druhé (předcházející) svíce a čekat jestli se cena vrátí. Ovšem to už čekáte na cenu, která by popřípadě šla opět vaším směrem a vy si případně uříznete záchranný kruh v podobě případného profitu. Prosím o vaše rady a případné zkušenosti. Nevím jestli jsem to napsal do zprávného fora, ale myslím si, že se to týká intradenního obchodování.
S díky a s pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

chtel jsem pozadat zkusenejsi obchodniky o radu.

Papertradeuji system:

ER2 : 15 range bars
zalozeno na Woodies CCI patternech: ZLR, Vegas, Ghost, Famir.
Mam pevny SL, posun na B/E, presne definovana pravidla pro vstup i vystup.

Otestoval jsem system od zacatku srpna 2008 do dneska. Vysledek je zisk 6000 USD (1 kontrakt, 1,5 mesice). Zacal jsem ho tedy papertradovat a zaroven delat backtest vice do historie.

Prekvapenim bylo, kdyz mi z backtestu vyslo ze od zacatku brezna 2008 do konce cervence 2008 system prodelal 1500 (na kontrakt, kumulovane za tech 5 mesicu).
S uderem dne 1. srpna tedy system zacne fungovat skvele, obdobi predtim katastrofa.

Je mozne aby i takhle vypadala spatna / dobra obdobi systemu? Zarazi me ten prudky prechod pred srpnem / po srpnu.
Pouzivam Ninjatrader a historicka data od ZenFire. Nemuze byt problem v historickych datech? Mate nekdo podobnou zkusenost?

Dekuji za pomoc.
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proti propadu kapitálu můžu poradit toto: Neobchodujte moc. Co to znamená. Já jedu dva trhy. Na jednom strategii , kdy deně dělám jen jeden obchod a na druhém trhu dělám dva obchody. Takže je to výborný filtr právě pro případy, kdy to jeden den nefunguje a takový den vám vymaže kus účtu. Já mám max. dvě ztráty a další den to většinou nahraji zpět i se ziskem. Pochopitelně , když je horší týden tak se potácím v nízkých ztrátách, ale vždy přijde obchod, který mě opět vytáhne nahoru. To znamená obchodujte pravidelně dene vždy ve stejný čas a jenom dva obchody a uvidíte, že to bude lepší. Nesmíte být chamtiví a chtít zbohatnout za jeden den. Toto vás zabije.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnovak: Dekuji za odpoved.

Ano na preobchodovani si zkousim davat pozor, prumerne mam 3 obchody za 3,5h obchodovani (mam take pevnou dobu obchodovani 15:30 - 19:00).

Me spis udivil ten nahly prechod od vicemene neobchodovatelneho systemu (5ztratovych nebo nulovych mesicu za sebou mi equity prilis nevyhladi :-), do systemu ktery ma velmi nadprumerne vysledky. Myslel jsem ze zmeny funcknosti systemu nebyvaji tolik drasticke..?

Jestli se jeste muzu zeptat k te Vasi metode - delate 1 nebo 2 obchody denne, ale system Vam jich dava mnohem vice a toto je vyber, nebo mate primo takovy system, ktery dava pouze 1-2 obchody denne?

Dekuji, preji uspesne obchody.
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aifel
Jsou různé způsoby obchodování, které nadělují také různé propady. Pokud máte metodu krátkých trendů a pak je dlouhou dobu málo trendové období tak ztrácíte. Najděte si metodu, aby jste byl každý měsíc v zisku, bude se vám lépe obchodovat a s důvěrou.
Já mám vypracovaných několik obchodních metod v intadenním obchodování. Taky počet signálů ke vstupu je u každé metody jiný. Při držení celodeního trendu vstupuji jen jednou za den. Při swingovém obchodování se snažím o pohyby kolem 10 bodů na er a zde dělám pouze dva až tři signály po otevření. Strategie zde za celý den nadělí asi 6 signálů. Pak dělám krátkodobé skalpy, kde se snažím o zisk kolem 2 bodů na ER.Tuto strategii dělám hlavně v létě, abych nemusel trávit mnoho času u pc.
Zde mi strategie naděluje za celý den množství signálů, ale já beru jen dva a každý den ve stejnou dobu . Pokud bych bral více signálů, bylo by to vyčerpávající a navíc by výdělky byly mizerné. Skalpování je podle mně nejvíc náročné na dodržování disciplíny a MM. A právě tímto způsobem zde obchoduje mnoho lidí a ne uplně dobře to zvládají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 5 týdnů později...

Dobrý den,
Tímto příspěvkem bych rád požádal zkušenější tradery o pomoc. Uvažuji o intraday obchodování. Stále však nemohu najít vhodný trh. Pokud se podívám na e-mini jako např. SP 500, Nasdaq 1000 atd. trhy jsou moc volatilní na můj SL (100 USD), nezdá se mi že bych s takto velkým SL byl schopen v trhu vydržet. Pokud se podívám na alternativu v podobě mini zlata, nevyhovuje mi poměrně nízká likvidita pro můj time frame (3 min., max několik desítek obchodů). Proto žádám někoho kdo by mi navrhl nějaký vhodný trh, či mě usměrnil pokud jsem se v něčem zmýlil.

Děkuji za případné odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

timur443 >> V tradingu si každý musí najít to své, proto je pravidlem, že by se nemělo nic kategoricky odmítat, ale já stejně bych kategoricky odmítl obchodovat na časovém TF a raději být tebou bych zvolil jiný, alternativní TF, např. volume grafy či range bars, je nás tu opravdu mnoho, kteří jedou NQ na těchto grafech (spíše range bars) a bohatě si vystačíme, jak potvrdil i kolega maitreja se SL50$. Co se týče samotného obchodování musím souhlasit s MNovakem. Obchoduj co nejméně, ber jenom hezké signály, byť by to měl být jenom jeden denně, stanov si maximální zisk a max. ztrátu na den, hlavně nedovol, abys měl velké propady účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

timur443: jenom doplnim kolegy prede mnou. Je jedno jaky graf si vyberete, klidne pouzivejte casovy, ale moznost je snizit TF - napr. z 3 minut na 1 minutu, na 2 apod. Pak vam bude SL stacit, ale otazka je zda budete stihat. A tak to je na kazdem grafu, at uz to je range bar, tick nebo neco jineho. Az budete vybirat trh, tak se ridte hlavne likviditou. Z tohoto pohledu je nejlepsi mini S&P (ES), NQ je s velkym odstupem, ale stale dost dobry.
Pokud byste mel vybirat z pohledu denniho rozpeti (moznosti chytat vetsi zisky a proto obchodovat mene) tak tam je poradi TF, ES, YM a nakonec NQ.
A pak uz zbyva se hrat jenom s RRR a urcit si, jak casto budete obchodovat apod. Jak jste psal max. nekolik 10 obchodu, tak nechci vam do toho nejak povidat, ale spis byste se mel zamerit na maximalne nekolik jednotek obchodu.


Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...