Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím!

- To je to, co jsem chtěl slyšet a plně s tímto přístupem souhlasím. Méně znamená více. Já se snažím aplikovat DrBobův systém hlavně na německý FESX a večerní seanci YM. Vyhledávám klidnější období trhu a zcela vypouštím blázinec po otevření. Snažím se najít situace kdy je v trhu patrné momentum na obou TF, které sleduji (5+15 na FESX a 3+9 na YM). Mám v grafu kromě 34EMA ještě 9MA a sleduji spread mezi nimi, což mi pomáhá posoudit stav etablovaného trendu. Jedu jen 2 kontrakty.

- Na obou trzích nastavuji stejné podmínky a testuji 2 varianty při SL=80, a) PT1=80, PT= 160 b) PT1 =1.WRB, PT2=2.WRB. Po PT1 posouvám na b/e-2 a posléze ručně na b/e+1 (zjistil jsem, že při mém nastavení cena po PT1 ještě často testuje moji vstupní cenu).

- Nesnažím se vybrat celý trend - jeden obchod je jen malá část trendu ... 80+160=240 a dál už často nedostanu signál v třeba pokračujícím 500 Eurovém pohybu. Čekám až na další korekci s definovanými parametry. Kdykoliv jsem začal improvizovat, nevyplatilo se to. Nedávno jsem četl jeden z pozdějších příspěvků DrBoba, který již svůj původní systém opustil, kde psal že lidé často nechápou, že trading není o tom chytat celé trendy, ale systematicky denně si něco málo z trhů vytáhnout.

- Na posuv SL jsem se ptal proto, že se mi několikrát stalo, že ve vcelku jasně etablovaném trendu šel trh do boku cca 5 barů, já jsem znervózněl a vystoupil s malou ztrátou a pak trh v poklidu udělal oba mé PT. Ideálně by pro mne bylo vstoupit, odejít od počítače a počkat na pípnutí, které signalizuje buď SL, nebo dosažení PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny a mám otázku na věc, která možná napadla vícero z vás. Jsem stále na začátku studia a systém teprve buduju a opatrně začínám obchodovat live. Co jsem si při sledování live grafů všimnul (konkrétně trh YM a všechny akciové indexy), jsou prudké reakce na fundamentální zprávy. Na prudkých pohybech lze vydělat bodíky k dobru nejrychleji, a proto jsem pár dní pozoroval a poslední tři dny zkusil obchodovat jen v momentě zveřejnění fundamentů. Udělal jsem tři obchody, všechny krásně ziskové, naposledy před pár minutami po zveřejnění odhadu vývoje HDP USA. Má otázka zní:
1. lze si těmito "fuškami" dlouhodobě přivydělávat vedle regulérního obchodního systému? Prostě počíhat si na uveřejnění těchto zpráv a pak na pár minut vstoupit do trhu a při zpomalení pohybu vystoupit?

2. Také jsem si všimnul, že např. dnes se trh začal prudce propadat už dvě minuty před uveřejněním statistiky. Je to reakce na insider informace nebo mají některé zpravodajské služby číslo k dispozici pár minut před oficiálním zveřejněním? Nebo to záleží fundament od fundamentu, jestli je některý někomu poskytován dřív a jiný ne?

Máte s tímto někdo zkušenosti? Díky za reakce

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Carousel46,
ad 1) určitě je možné použít fundamentální zprávy jako vstup do obchodu a rozhodně bych to nenazval "fuškou", může na tom být postaven regulérní obchodní systém obchodníka, který staví právě na fundamentální analýze. Jen je potřeba to nasledovat bactestem, jak se trh chová po zveřejnění té které zprávy a i sledovat související informace s daným fundamentem, ostatně jako libovolný jiný systém.
ad 2) ano, může a je to reakce těch, kteří mají informace o kousek dřív, tedy obchodníků využívajících placených služeb Reuters, Bloomberg apod ... a nemusí je mít ani pár minut před oficiálním zveřejněním, stačí když je mají dřív po ofiko zveřejnění, než se objeví na bezplatných stránkách. Ale osobní zkušenost nemám.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, mám dotaz, který jsem už pokládal v jiném vláknu, ale nebylo mi odpovězeno.. Jde dax obchodovat i v premarketu? Myslim treba v 7.58? Mám zatím pouze demo ninji napojený na zen-fire a s tím to nejde. Ptám se, protože jsem zkoušel backtestovat zcela jednoduchý systém. Nákup nebo prodej v 7.58 v závislosti na tom, kde se cena právě nachází. Když nad close minulého dne, prodávám a naopak. Zatím žádné jiné filtry nic, zcela jednoduché. Stoplos 6 bodů, profit target na close předešlého dne. Zatím jsem otestoval pouze 40 obchodů. Průměr na obchod 224 Euro.Vím, že je to malý vzorek, ale napřed bych rád věděl, zda je to vůbec možné. Dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to pavel K

pouzivam sierru a nevidim problem proc by to nemelo jit. Pokud mas dost penez na plny margin ... osobne jsem kdysi obchodoval pred otevrenim take /ER2/ ale moc se mi nedarilo. Zaujam me tvuj SL na DAXu - pouze 6 bodu. Nevim sice jaky obchoduje TF nebo volume ale s tim bych si ja na DAXu nevystacil. Pouzivam minimalne 15 bodu


mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

Už som sa niekoľkokrát dočítal, ale bol by som rád ak by mi niekto presne vysvetlil význam slova "premarket" ???
Tiež by som rád vedel, aký dlhý časový úsek v nočnej seánse používate na základné určenie high a low dňa ak začínate obchodovať v daný deň trh e-mini Russell 2000 ?

Ďakujem. ;) :D ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Břonda

Vďaka za odpoveď,
ale v druhej otázke som mal na mysli, aký dlhý časový úsek vrámci obchodovania PRED hlavným obchodným časom sa zvykne používať na určenie základných hladín high a low dňa, aby keď vstúpim do trhu na e-mini o cca 15.30 hod. som mal už stanovené nejaké prvotné hranice H/L, ktoré slúžia na posúdenie správania a vstupu do trhu. Či pozriete pohyb trhu od polnoci nášho času, od rána nášho času alebo ..................... ???

Ďakujem. (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abc1

to záleží vyloženě na vás jak vám to bude vyhovovat, většinou se hodnoty premarketu užívají pro stanovení určitých úrovní (já například kontroluji celý premarket, využívám pouze H a L případně nějaké silné S/R).
Někdo sleduje pouze obchodní hodiny, nicméně při používání indikátorů (např. klouzavé průměry, CCI, RSI apod.) se tyto vykreslují samozřejmě plynuleji. Rozhodnutí je na vás co vám bude lépe sedět, ale myslím že kontrola dosažených hodnot během premarketu není naškodu.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,
na tento serever jsem narazil náhodou a opravdu mě nadchnul. Řeším však stále dilema s čím obchodovat. Nemám k dispozici velikou částku (maximálně $6000), proto jsem uvažoval o spreadech kvůli menšímu riziku oproti samotným futures, nebo o ID obchodování. Jak nad tím přemýšlím a pročítám příspěvky zde na fóru, nejlepší by pro mě a mou psychiku bylo obchodovat ID trhy ES, nebo YM, hlavně kvůli nízkým riskům.

Nejde mi o to, aby se mě byl za rok milionář, ale chtěl bych vytvořit svou vlastní obchodní strategii a bohužel nevím kde sehnat ID data uvedených trhů pro backtesting. Mohli byste doporučit nějakého brokera, kde po fundování účtu oněch $6000 dostanu zdarma, nebo za mírný poplatek real time a hlavně historická data?

Všem díky za rady a přeji hodně úspěchů.

Miroslav Šedivý

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně bych viděl pro začátek obchodování forexu jako dobrou volbu intradeního obchodování. Můžete si zde nastavit hodnotu bodu třeba 1$/u některých brokerů i méně/ a zkoušet svoji strategii právě zde. Graf zůstane vždy grafem a pokud se jej naučíte obchodovat pak je jedno s čím začnete. Důležité je zde hledisko ztrát. To znamená , držet ztráty co nejmenší. Zásada je nevyčistit účet než se naučím obchodovat. Mini DJ má hodnotu bodu 5$ a já si kladu otázku, proč riskovat tolik? Než se ale dostanete k live obchodování uplyne ještě hodně vody. Nejprve musíte sestavit obchodní strategii, tu pak otestovat na historických datech a v případě jakékoliv změny v nastavení opět celé otestovat a když zjistíte, že vám to funguje pak teprve zkusit obchodovat na demo účtu s reálnými daty. Až teprve když budete vydělávat na demu, pak teprve se zajímejte o live účet. Pokud tento proces nedodržíte/třeba , že je dosti zdlouhavý-i dva,tři roky/ a cokoliv uspěcháte tak stejně se k vítězství na trzích nedostanete.Chce to hlavně mnoho hodin studia trhů a používat vlastní kreativitu. Volba brokera je na vás. Přečtěte si zdejší forum,je jich tu popsaných několik. Samozřejmě se zajímejte o americké brokery hlavně z důvodu nízkých poplatků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, díky za rychlou vyčerpávající odpověď.
Pokud bych minimalizoval riziko budoucích reálných obchodů, bude to jedině dobře. S Forexem a hlavně terminologií s ním spojenou nemám žádnou zkušenost. Osobně je mi ale jedno v čem budu obchodovat, takže se do problematiky Forexu klidně položím. Obchodní strategii jsem si již vytvořil, ale bohužel ji nemám kde backtestovat. Na tento web jsem se nedostal dnes, ale už více než před půl rokem. Učarovali mi právě komodity, ale volatilita při pozičním obchodováním je přeci jenom i u kukuřice vyšší než by snesl můj účet:)
Jsem student, takže dlouholeté studium trhů mi nebude dělat problémy, právě naopak. Při studování této problematiky mám úplně jinou motivaci, protože se mi to zdá do budoucna jako mnohem snazší způsob vydělávání peněz. Upozorňuji, že neoplývám přehnaným optimismem, ale jsem realista, takže udržet své konto na nule beru jako úspěch:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
je tu nieco comu nerozumiem. Moj broker mi ponuka obchodovanie e-mini za 500 USD margin iba. Ja ale este nemam ani 10 000 USD dosiahnutych a co si pamatam, nedavno bola este podmienka dat zalohu 25 000 USD + mat peniaze na marginy a atd ak clovek chcel obchodovat ako intraday trader. Ako je to dnes teda _? uvadzam moje otazky a odpovede od brokera

Hi,
Just a question. How many transaction can I have per a day _? AS I understand it is 4 RT ( 4 x buy and 4 x sell ?)

broker-
That is correct and you can trade as much as you want. We have no trading limits.

Well, does it mean that there is not restriction like 25 000 USD depozit for those traders who want to trade 5-500 RT per day for example ?

broker-
You can deposit any amount and the margin is $500 a contract. You can trade as many contracts you want provided you are within the margin requirements.

dik vopred

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...