Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Gladiator028:

Diky, zase je nad cim premyslet, koukam na ty stredy/centra CC a docela mi to zapada i do meho OS, mnoho situci je ted pro me citelnejsi, lze s tim docela dobre operovat jako filtr (pockat az co se stane na teto urovni, nebo pro potencial (PT), posuny SL atp. Hodne zajimave...

Jen tak pro zajimavost moc mi neni jasny tvuj OS (jestli mas nejakou sadu pravidel a nebo jen ramcove situce ktere vis jak zobchodovat), pripada mi to, ze tvuj OS je hodne postaven na citu a zkusenostech. Ja se snazim jeste vse prevadet do nejakych konkretnich pravidel, abych byl schopen vecer rozebrat, jestli jsem dodrzel OS nebo ne, zatim ty zkusenosti chybi :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,

môj OS je v zmysle Rossovych pravidiel -kostra. Kedže v tomto systeme nemáš presne stanovené pravidlá ako napríklad pri Win-Fin a nie je CG ako CG každé je iné, tak musíš ku každému obchodu pristupovať individuálne , nedá sa to zaškatulkovat ako napríklad klzavý priemer ...pretne uroveň 100 vstup do trhu a podobne. Musíš si položiť otázku , ako a kde dôjde pravdepodobne k prerazeniu CG preto musíš študovať každú úsečku , a sme pri tom ako som sa vyjadril, že nemohol by som tento systém obchodovat na Range grafoch lebo sú velmi "úhľadné " maju masku za ktorú nevidíš.....
Sydney sa k tomu trefne vyjadril, že moje obchody vychádzaju jaksi z dannej situácie.... je to pravda , základom pre mna je , že je nejaké CG a beriem to ako prvý signál, druhým signálom je pre mna tvorba úsečiek, nielen dlžka , ale aj rýchlosť akou sa vytvárajú. Je to o skúsenostiach a nejakej intuícii ..... , ale nejdem do obchodu len preto, že si niečo myslím , musím to mať aj podložené viditelnými faktami. Všimam si detaily ktoré sa iným zdaju možno nepodstatné.
Priklad, ked je nejaké High a dôjde k útoku na jeho prekonanie , prekoná sa iba o jeden zdanlivo nepodstatný tick a potom sa stiahne. je to pre ma velmi podstatná informácia , lebo ked raz cena povolila tí čo sa ju pokúsili pretlačiť vedia že to nieje nemožné a pokúsia sa o to znovu a na to treba byť pripravený. Je to informácia ktorá možno bude mať cenu až o nikolko hodín , ale beriem ju do úvahy.

Mimo PA robím priebežne market profil , je mimo tohto systemu avšak velmi súvisí , je to taký rentgen trhu .Z toho čerpám dalšie veomosti ktoré mi v tradingu pomáhaju.


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney, nieje žiaden logický dôvod , aby sa trh nedal šortovať, ale ja takýto signál beriem až po prerazení naznačených linii. Nieje to žiadne obchodne doporučanie len nehrniem sa do obchodu za každu cenu. Zatial je trh do strany a tak nemá význam z môjho pohladu zbytočne riskovat. Počkam si na jeden dobrý signál podla mojej predstavy a ostatne neriešim, len beriem na vedomie.... Prikladam screen ... Gladiator028

8707

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator
Nebral jsem to nastesti. Muzu se te zeptat kolik procent tvych obchodu skonci ztratou? At mam motivaci :-). Co jsem tak cetl neco od Rosse, pochopil jsem, ze ma teorii - "hlavne zadny ztraty!". Co nejdriv posun na BE a pak se uvidi, vetsina obchodu je sice maly zisk nebo BE, ale tech par dobrych to vsechno tahne. Pochopil jsem to spravne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...