Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Tak to ma ten Ross dobry pristup :-).

A ted trosku vazneji. Chtel bych se zeptat Gladiatora, podle ceho nastavuje SL, na tom screenu je to neco kolem 50ti EUR, jestli je to podle MAE nebo proste pod vstupni usecku nebo podle nejake Rossovi taktiky, kterou neznam. Omlouvam, se jestli to tady uz bylo probirano.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejsem si úplně jistý, že speciálně Ross propaguje heslo "hlavně žádný ztráty" :)
osobně spíš chápu jeho styl pod heslem "chránit svůj účet a profit", proto třeba doporučuje obchodovat s více kontrakty, kde první kontrakt nebo balík kontraktů odhazovat docela brzo, po té, co cena nabere očekávaný směr a posouvat SL na 50% dosaženého profitu, tedy brát to co, leží na stole a na případný jackpot nechat až poslední sadu kontraktů

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No on to tam skoro takhle píše, ale někdo to může blbě pochopit.
Skutečně na základě jeho přístupu, kdy leze do obchodů, které mají momentum ve směru obchodu, očekává rychlý posun na BE a zavření první sady kontraktů. Jeho heslem je "brát, dokud jsou peníze na stole".
Rozhodně to ale není myšleno tak, že by popíral význam a nutnost ztrát jako takových ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney,


k tým obchodom, kedže som za pozitívny prístup tak ti odpoviem inák, úspešnost mám 61,8% , odkedy používam techniku PA , K Rossovej technike len tolko, že nemá heslo žiadne straty , ale nedovolit premeniť ziskový obchod na ztrátu.

Pivoty maju význam z dôvodu, že ich používa velké množstvo traderov , tak ako Fibonacci linie....funguje to na základe "Pavlovho reflexu"...niekto múdry to naučil skupinu tradeov , že tak to má fungovat , ta skupina dalšiu a už ide pomaly o predávanie DNA ...pivotu...)))
Tieto informácie som používal ale, už ich nesledujem lebo ked mám brat do úvahy CC a CG ktoré sa tvoria každú chvíľu a sú pre mna prioritou tak keby som tam začal tahat pivotové línie začal by som pochybovať o tom čo robím...či som majiteĺom sušiarne prádla so šnúrami...alebo som traderom ...určite by som mal dilemu.

To Yax,

stoplos použivam pevne nastavený na 5 tickov s tým, že pokial mi ho hodí do úsečky nad ktorou vstupujem tak ho posuniem pod low tejto úsečky . Maximálny SL mám 70 Eur a to už skutočne postačuje. Snažim sa minimalizovat riziko a čo najskorší posun na BE a táto taktika je podla Rossa.

Predtým so používal velkorysé SL a tak to aj vyzeralo...ked sa trh otočí o viac ako 7 tickov tak aj tak väčšinou urobí hlbší swing a je otázkou či by to podržala 100-ka. Skrátka snažim sa o čo najtesnejšie nástupy do trhu a v zásade neskáčem do dlhých úsečok ktoré sú vlastne udicou na ...traderov s plutvami..ryby.

Sady kontraktov v zmysle Rossa neotvaram, len multikontrakty tie aj súčasne zatvaram.



Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney,

tak ja to vidím tak, že sem prestanem dávať screeny....prečo nejdeš svoj systém ktorý ti funguje? Ja si obchody vyberám , a nechcem aby to vyznelo nejako debilne...snobsky...ale ja tam nejdem pre 150Eur a riskujem aj v SL značnu sumu tak si obchod dobre premyslím....
Je tam kanál cca 300 EUR pokial obchoduješ 1 kontrakt a riskuješ 50-100Eur tak ti to stojí zato ale ked je tam tak prehustená oblasť a mám tam dat viac kontraktov tak si to dobre premyslím.
Sorry za také reči sú mi proti srsti , ale musím tu zdôrazniť že treba íst to čo ti funguje a si v pohode. Každý trader má svoj vlastný dôvod pre obchod ...brat či nebrať a nemal by si dat do toho kecat od nikoho. Ja používam Rossovu techniku , ale prispôsobil som si ju k"obrazu svojmu" a Ty to urob tak isto.....

Ráno si zaznačím úrovne ktoré ma zaujímaju a aj keby mi zatelefonoval samotný Ross že mám brat obchod mimo týchto úrovní tak ver tomu , že by som ho nebral... su to moje peniaze nie jeho...
Po vstupe do obchodu pálim za sebou všetky mosty, neexituje ústup ..teda posuvanie SL späť v nádeji že sa to môže obrátiť....nikdy. Stále treba stáť za svojím rozhodnutím , ešte raz prepáč za takúto odpoveď , ale normálne ma mrzí ten screen ktorý bol myslený ako jedna z možnosí....

Farby su Red a Spring Green


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
je jasné že sem nedávaš screeny na to, aby podľa nich niekto obchodoval a potom ti dával zavinu, že sa to nepodarilo a verím že ani Sydney to tak nemyslel a ten obchod nebral len na tvoje odporúčanie, ale mal i vlastý dovod. Takže neblbni a v screenoch pokračuj, je to dobrá škola ako sa pozerať na trh a čo v nom treba hladať

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator
jsem trošku zmatený, vypadá to, že ses naštval?
Já se snažím jet svůj systém, proto jsem taky dnes žádný obchod nebral. Ale snažím se učit taky něco nového od ostatních (např. od tebe). No a potom se snažím konzultovat jestli to nové co se snažím si osvojit dobře aplikuju. Jestli jsi z nějakého mého příspěvku měl pocit, že ti dávám něco za vinu (nějaký ztrátový obchod?) nebo že se snažím obchodovat podle tvých screenů nebo že ... já opravdu nevím co, tak to opravdu NE!!!!
Dávám si veliký pozor abych tady do nikoho neryl a snažím se být maximálně konstruktivní a pozitivní.
Takže buď se mně to v nějakým příspěvku nepovedlo nebo jsme si v něčem neporozuměli.

No teď mě napadá jedině ta věta "Pokusil jsem se o vstup na Gladiatoruv zpusob (teorie, nešel jsem do toho).". Doufám, že jsi to nevzal tak, že ostatním ukazuju jak by dopadl obchod kdyby se bral podle toho jak to jedeš ty a že já jsem to naštěstí nebral. Jestli je to toto - tak to tak nebylo myšleno ANI OMYLEM! Samotnýho mě takový vyznění napadlo asi po půl hodině kdy přemýšlím kde jsme si neporozuměli. Jenom jsem chtěl vědět co na to říkáš a nechtěl jsem oslovit jenom tebe aby to nevypadalo, že si myslím, že do toho ostatní nemají co mluvit. Vím, že sis ráno namaloval hranice který dokud nejsou proražený tak nebereš obchod, jenom jsem myslel, že třeba v průběhu dne přehodnocuješ situaci podle vývoje.

Ale nechme řečí co nejsou o obchodování. Buď si jistý, že jsem žádný svůj příspěvek nemyslel naštvaně, jízlivě nebo ironicky!
Tvoje screeny jsou to hlavní proč toto vlákno sleduju!

Ať se daří!

Sydney


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney,


tak teraz som zmäteny ja...máš tam zakreslený vstup o ktorom som si myslel, že si nebral kôli tomu že som zakreslil hranice trhu ktoré su pre mna dôležité a tým že si prišiel o obchod.Potom píšeš že sa snažíš ist svoj systém v rámci ktorého by si dnes nič nebral....no OK už som asi prepracovaný necháme to tak.
Všetko zle je na niečo dobré, aj ked je to asi inak tak uvedomil som si že takto môže rozmýšlať kopa iných traderov hlavne začínajucich ktorý sa snažia chytať každej slamky a tak by to mohlo urobiť viac škody ako úžitku.
Takže budem pridavat screeny s varovaním, že sa nejedná o obchodné odporúčanie.

Čo sa týka prehodnotenia situácie v priebehu vývoja trhu, konkretne dnešneho tak situácia by sa pre mna zmenila v prípade, že by obchod ktorý skončil na BE bol profitový a trh by tým pádom trochu trendoval hore a potom sa otočil.
Potom by tam bol väčší priestor pre profit lebo rozšírilo by sa obchodné rozpätie a vznikli by nove body od ktorých by som sa mohol odraziť. Tie linky mi slúžia ako štartová čiara od ktorej sa odrazím a nie ako hranica automatického vstupu do trhu. Dnes som žiaden další obchod neurobil, lebo FESX bol dnes pre mna velmi nerozhodný a robil väčšie úsečky ako obyčajne. Pôsobil na mna nervóznym dojmom.....pripomínal mi skôr ES.
V takom čase zvyknem presedlat na FGBL, ale ten sa dnes taktiež nemal k životu podla mojich predstáv tak aj ten som nechal na pokoji.

Takže to uzavrieme tým , že som sa neurazil alebo niečo na ten spôsob nie som ješitný , ale bol som naštvaný na seba, lebo som si myslel, že som niečo zle vysvetlil a tak že si kôli tomu prišiel o obchod.

Zároveň chcem požiadať ostatných, aby do screenov označili všetky vstupy , výstupy a komentáre k prípadnym situáciam, aby sa v tom dalo zorientovať a nedochádzalo k omylom.


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

môj osobný názor je , že pokial dôjde k dalšiemu pokusu o prerazenie bude už pravdepodobne úspešné , lebo cena sa dost dlho drží v hornej polovici kanála a tak tam už možno zbystrili pozornosť skapleri a môžu mat čakacie príkazy tesne nad posledným vytvoreným High.
Je to len moja úvaha a v tomto zmysle budem jednať, ale neodporúčam to ako obchodnu strategiu pre ostatných...každý je strojcom svojho štastia.. ;)


Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...