Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Pavel K, pokial mysliš dnešne FESX tak jednoznačne long by som bral až za naznačenou liniou nakolko open začalo výpredajom teda šiel by som proti kratkodobemu trendu. Teraz sa situácia trocha zmenila nakolko to taha do strany a je tam dost dlhe CG , na screene su naznačene možne vstupy z môjho pohladu.Vyzera to na prerazenie do shortu nakolko to zatial klesa dole do strany. Necháme sa prekvapiť ....alebo skôr nenecháme. ;) Gladiator028

8761

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, pre dnešok s obchodovaním končím a pripájam screen len tak pre zaujímavosť a zbystrenie Vašich pozorovacích schopností.... Trh dnes zamiešal karty naopak.... prerazenie FGBL sa nekonalo...škoda. FESX taktiež prerazil hore ale úroven 2236 mu poslužila len ako odrazový mostík pre další rast nakolko tam neboli nahromadené príkazy ktoré by ho výraznejšie posunuli hore. Išlo o pretlačenie ceny tradermi ktorý taktiež dúfali , že nad 2236 ich čaká "rýchlovýťah" a kedže tam nebol museli vyšlapat pomaly po svojich.. :) Gladiator028

8763

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
to Gladiator028 : prosím tě, píšeš : "Eše raz chcem zdôrazniť, že pokial chcete byt vpredu pred ostatnými musíte sledovat vyššie TF kde spozorujete zmenu nálady trhu." mohl by jsi se prosím o tomto trošičku více rozepsat - pro nás méně chápavé ... tj jak, nebo podle čeho určuješ změnu nálady trhu na vyšším TF předem moc dík (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radusor, je to jednoduché, čím nižšie TF tým väčšia hladina stresu nakolko musíš robiť rozhodnutia každú chvýľu a to ide len o malé pohyby. Teda ryskuješ napríklad 70 Eur pre pohyb 30 Eur, ked chceš väčší zisk musíš sa stresovat dlhééé, dlhééé minúty ked ta hypnotizuje graf ktorý skáče hore dole a nemá to až takú výpovednu hodnotu ako vyššie TF, lebo čo sa tebe zdá ako krásny swingový obchod je v skutočnosti pohyb do strany, ktorý tam môže vyklepať každú chvýĺu. Na 1 min grafe sa ti zdaju male pohyby ako obrovské a to Ťa tahá do akcie . Predstav si trh ako džunglu ktorá je hustá a velmi členitá -1 min graf- má vela pahorkov -swingov -ktoré musíš vyšlapat a to Ťa samozrejme psychicky aj fyzicky vyčerpáva a tak možno ani nedôjdeš do cieľa. Musíš sa presekávať mačetou a dávať pozor každu chvýľu či z huštiny - trh do strany - na teba nevyskočí nejaký had - reverzná úsečka - ktorý ukončí tvoj život- obchod. Teraz sa na to porieme z druhej strany. Kým ty sekáš mačetou porast a pomaly sa predieraš do predu s nasadením života, ja si sedím pod palmou popíjam pivko a čakám kým mi otroci - ostatný nedočkavý traderi- urobia cestu . Ked už vidím záblesk svetla za huštinou -začinajuce preražanie CG pomaly sa postavím odhodím tak 10 fliaš od piva do koša.. :) a idem vyšlapanou cestou do akcie , bez námahy , bez rizika....teda s menším rizikom a zoberiem profit za cca 5-10 minút ktory si Ty musel oddrieť za 3,5 hodiny....pozri screeny. Jasnejšie to už neviem napísať tak dúfam, že to už každý pochopí.. (tu) Good Luck Gladiator028

8767

8768

8769

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
taky přemýšlím přemýšlím co s tím. Nečekají všichni na fundamenty v 16:00? Ale asi jsem dospěl k závěru, že si počkám na hezčí den, oni tu burzu hned tak nezavřou, ta ještě nějaký pátek pojede :).
Mám takový pocit, že zkušenější čekají na takový zelenáče jako já a že mě po průrazu oberou o prachy ani nemrknu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na prvni pruraz nejdu urcite a nazivo uz vubec ne, toto jsem dlouho nevidel tak nemam zkusenost co se po takovem RG deje, uvidime...

Mam stale zapnute CCIcka, protoze se jeste plne nedokazu oprostit od minulosti a dneska to tu blika jako na diskotece, 0/v, 100/v, Ghost, 2x FS a vsechno spatne, nevim nevim jak bych dodrzoval disciplinu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...