Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahojte, tuto diskusiu uz dlhsie sledujem a rad by som prispel nejakym tym screenom. Zatial nemam ziadny obchodny system, zakreslujem si len formacie z PA. Zameriavam sa hlavne na klasiku - 123, 2B, 2Top/Bottom. Praca a casove dovody mi neumoznuju vrhnut sa na papertrading, takze sem pridam screen az ked je po obchodnych hodinach. Ja viem ze po vojne je kazdy general, ale skusim to aspon zhrnut ako to vidim ja. Takze trochu s oneskorenim sem davam vcerajsi FESX...

8771

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radustor,

musím sa Ťa opýtať na základe čoho si vstupoval na 2195, už ma bolia oči , ale nič nevidím čo ta mohlo k tomu viesť iba ak dôvera v predchadzajuce dno....OK hlavne že ti to dalo profit , ale čomu už vôbec nerozumiem prečo si nevstupil znovu po prerazeni CG ked si neprišiel o peniaze a skončil si iba na BE ?
Treba robiť minimálne 2-3 pokusy o vstup pokial ide trh tvojim smerom a máš záchytne body ,lebo takto si sám vytvaraš blok pre obchodovanie vo svojej mysli, aj ked si k tomu v tomto prípade nemal vôbec žiaden dôvod...

Čítal som raz jede príbeh šofera ktorý havaroval vo velkej rýchlosti, ale nič sa mu nestalo a mal iba odreniny...teda skončil na BE.. ;) Vieš čo potom urobil? Objednal si taxík a jazdil v nom zase velkou rýchlostou celú noc po meste....Povedal, že keby to neurobil hneď , v jeho podvedomí by sa zakorenil strach a v živote by už za volant nesadol..... všimni si že jemu išlo o život !!! O čo išlo tebe?

To len na margo psychologie obchodovania.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028 :
dík za reakci, já za tu určitou dobu co jedu live už můžu říct, že se trošičku znám a z psychologického hlediska mám vyzkoušený, že pokud mě nějaký vstup vyvede z rovnováhy a klidu jako ten dnešní.. tak je pro mě lepší už se ani nepokoušet o další vstup, protože se může stát , že jednoduše sklouznu k tzv honění trhu a budu chtít tento nevydařený obchod nějak dohonit nebo prostě vstoupit za každou cenu a to mi vždy udělao víc škody než užitku, tak že mám v plánu : pokud se něco nevydaří a VYVEDE ME TO Z KLIDU tak už se ani nesnažím o nějaký vstup, protože bych tam mohl taky vidět co tam není , ale já to chci vidět.. ps: ani tak nejde o to jestli je Sl nebo ne ale o to jestli mě ten vstup něčím vyhodí z rovnováhy.. zítra je taky den a s chladnou hlavou ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radustor,

ked je to tak ako píšeš tak to mení situáciu , ale myslím si že bolo by dobre sa začať pomaly postupne "otužovať" :)
Krok za krokom, lebo ked ostaneš pri tomto systeme tak Ťa nechcem vidiet keby si išiel multy... a schlamstlo by ti to nejakých pár zelených alebo fialových Eur...
Preto v rámci zachovania duševneho zdravia začni s otužovaním...
:)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, dnes som neriešil nič nakolko som musel častejšie odbehovat od PC kôli iným povinnostiam. Je mi blbe stale niečo hodnotiť ako by som pojedol všetku mudrost sveta...tomu tak nieje ...škoda.. ;) ale ak to zoberieš športovo tak som do tvojho screenu dokreslil môj prípadny vstup do obchodu s odôvodnením. Ako som už predtým napísal za zaujimavu liniu pre Long som považoval aj 2214, na Tvojom screne som zakreslil vstup na 2215 lebo je tam ukažkove stupajuce dno spolu so ST čo už samo o sebe je velmi dobým signálom a k tomu poslednemu obchodu čo ti nevišiel len tolko, že nestalo by sa to keby si si tam predtým zakreslil trendovu linku (dokreslil som ju) a tak by si zbadal, že došlo k zmene trendu.... Každý screen je dobrý pre poučenie ostatným a nieje dôležité ako obchody vyšli , každy je omylný a zvlášt v tradingu. Good Luck Gladiator028

8773

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028: Diky, jsem rad za kazdy komentar. Ten vstup se stoupajicim dnem jsem vubec nevidel i kdyz o nem vim a v testech vychazi dobre, jeste nemam vycvicene oko, ale v tomto pripade bych to stejne nestihnul, protoze tenhle usek se vykreslil strasne rychle, byly to 3 usecky za 30 sec. (nevyhoda volume grafu, pokud se tma nahrne prehrsel obchodniku), ale na minutovem grafu je to taky jedna velka usecka takze taky zadna vyhra :-) Jeste bych rad znal tvuj nazor na situaci kolem hranice 2227, protoze to je hodne casta situace a porad spekuluji jestli je vhodnejsi vstoupit na prvni prorazeni CG a nebo pockat na dno korekce, nebo druhe prorazeni stejne urovne po korekci? Ptam se protoze spostu vecmi uz sis prosel a tvuj nazor ma pro me docela vypovidajici hodnotu a vetsinou me to nakopne dale (mnohdy ponekolikate prectu Rosse a zase mi dojdou dalsi souvislosti mezi tim co on rika a co uspesne pouzivas na trzich...).

8775

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, tato formacia CG je ukažkova aj s prerazením, pokial trh vojde do CG a prerazí ho prvykrát tak ho treba prežiť a počkať na návrat do CG . Potom obchodujeme hned dalšie prerazenie , treba brat však do úvahy Rh, St a podobne formácie ktoré by nás mohli zbrzdiť. Dokreslil som ti do screenu poznamky (su kostrbate lebo som to kreslil v skicari...) Je tam St a Rh takže ja by som vtupoval trocha vyššie ako máš naznačené aj ked je teraz vidiet že tvoje rozhodnutie bolo lepšie. Rh som označil ako "neforemný"fialovy obdlžnik...pôvodne to mala byť bodka... :) Takže jednoznačne druhe prerazenie ale pozeraj okolo na možnu "brzdu" vtedy v rozhodovaní pomôže aj rýchlost vytvárania úsečky. Takisto pokial tam máš volume 7000 tak si vstup overuj aj na volume 20 000 , je to to isté ako ked overuješ vstup na 15 min a ideš 5 min graf. Good Luck Gladiator028

8776

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiato028:

Jeste jsem zapomel, diky za ten odkaz na vyssi TF. Pouzivam Volume 21000 jako 3 nasobek 7000 (puvodne jsem mel 30000, 25000 ale to bylo uz trochu moc pokud to byl den s mensi ucasti obchodniku - malo usecek). 21000 je tak akorat a pokud je tam hodne lidi (hodne usecek) tak se to da stahnout do sebe...
Po tech experimentech na hodne rychlem grafu (pouzival jsem 150 tick) uz vim, ze vyssi TF je nutno hodne intenzivne zapojovat jako filtr a celkovy ukazatel situace. Ted kdyz se snazim co nejvice pochytit z Rossova stylu, ktery u me postupne cim dale tim vice vitezi, mi to jeste vice zapada a davam jeste vetsi duraz na vyssi TF, protoze jak rika Ross musi tam byt impulz/momentum/logicky duvod pro vstup do obchodu a pokud ten impulz prijde s cim vetsiho TF tak tim ma vetsi vahu a prorazeni muze/nebo i nemusi spustit pozadovany pohyb...

Pro tento Rossuv/Gladiatoruv :-) styl jsem si to i prepnul na OHLC graf misto candle, protoze to dava vetsi smysl pro dane formace a vleze se vice usecek na obrazovku, zejmena pokud to srazim tak je to hodne prehledne (ve smyslu kde je jake CG)...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, prikladam screeny s metodou počítania segmentov, Tý ktorý to poznaju vedia o čom hovorím. Teraz tu jasne vidieť, že nieje patern ako patern. V knihách su ukazane vzorove príklady , ale v reale musí rader rozhodovat aj na základe okolností nielen automaticky nastupovat do obchodov podla učebnicoveho príkladu. Gladiator028

8786

8787

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...