Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Gladiator028 : protože se alespon pro mě nic na trhu neděje tak jsem si po přečtení gladiátorových příspěvků řekl, že musím někde najít tu knížku od ROSSE , která leží někde zaprášená v koutě :-)...po setření prachu jsem se nestačil divit kolik je tam zajímavích věcí, které jsem dřív po prvním přečtení neviděl :-) mimo jiné jsem se podíval co že jsou to ty segmenty a v knize je nasáno : segmenty jsou místa mezi lows cenových čárek... jen musím přijít na to co z toho plyne :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roos píše " Kdykoliv ceny vytvoří nižší low, než jakákoli předchozí čárka od začátku počítání segmentů, spojíme svůj poslední segment s čárkou, která toto nižší low vytvořila.Pokud low některé z čárek klesne až pod low té první, končíme s počítáním segměntů v daném směru...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:
Jen malinko odbocka, v Rossove knize a zejmena ve tvych prizpevcich je spousta zajimavych veci. Moc me tesi, ze to funguje na trhu, ktery me jiz delsi dobu zajima, jen mi nejde do hlavy jestli backtestujes kazdou tuto malickost (jako treba metodu segmentu, 3 rostouci/klesajici usecky v range, 3 usecky se stejnym SR a nasledne prorazeni) a nebo mas otestovane jen system druheho prorazeni a toto jsou nuance dane lety driny a odrikani...
Jde mi jen o to jak to vsechno skloubit, protoze jedu uz po nekolikate backtest a jakmile to dojedu tak objevim neco dalsiho co by bylo zajimave jeste sledovat a nakolik to ovlivni vysledky, ale pak mi uz z toho trochu hrabe a nevim jestli je to jeste objektivni protoze nektere dny znam uz nazpamet :-)
Jak jsi na tom ty a nebo ostatni, kde je podle vas hranice co testovat bactestem a co az pri paper nebo live?

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz:
otázka sice nebyla na mě , ale jen můj skromný názor : podle mě ,pokud si člověk , který stále hledá něco nového tak v tradingu budeš stále nalézat nové a nové přístupy a pohledy na věc atd ... tedy pokud ti něco funguje v základu tak to začni v tom holém základu a potom postupně si klidně přidej i nějaké složitosti nebo kombinace, ale pro začátek bych doporučoval jednoduchá pravidla a jednoduchý systém a zbytečně si to nekomplikovat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz,
pozerám sa na to tak isto ako radusor. Čím si to spravíš jednoduchšie, tým sa ti to bude ľahšie obchodovať v reále. A tiež som zistil, že jednoduché veci fungujú najlepšie, tak si to moc nekomplikuj, sprav si backtest na 2 - 3 paterny a tie potom papertrejduj, aby si ich videl i v reale. Časom si možno niečo pridáš alebo uberieš, ale na začiatok to moc neprežeň, lebo potom možeš vidieť paterny úple všade.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

tie segmenty som pridal len ako učebný materiál aby ste ich brali na vedomie. Ja sa špecializujem na CG a RG -prerazenie nakolko sa trh v 70% času pohybuje v zhustených oblastiach a tak môžem využiť viac príležitostí.
Segmenty beriem na vedomie a zobchodujem ich len ako sa mi "páčia" , ten ranný na FESX nebol podla mojích predstáv tak som ho nechal tak. Konkretne segmenty som nejako do hlbky nerozoberal, lebo ako píše Mahrlo, čím viac vstupov budte hladat tým väčší chaos z toho vznikne ...treba si vybrat 3 paterny a tie sa naučiť aj so "zavretými"očami.

Pokial sa Vám segmenty zapáčia tak si ich pridajte do "repertoáru" spolu s dalšim paternom, ale počítanie segmentov je dosť náročne na sledovanie grafu , lebo segmentom môže byť v ponímaní Rossa aj každá druhá úsečka ktorá ma nižšie Low alebo vyššie High ako predchadzajúca. Ja som to vyriešil tak, že nepátram nasilu po segmentoch. Pokial sa mi ukážu pekné "mostíky" tak to beriem a sledujem další vývoj , ale zase s prihliadnutím na najbližšie okolie , pokial je tam v blízkosti silné CG tak nechám segmenty tak lebo je to pre mna väčší signál ako segment.
Musíte si to ušiť na mieru....mám ešte dalšiu techniku ktorú som "vyklonoval" ale zatial ju nebudem uvádzať nakolko je v tréningovej fáze ...uvidím neskoršie či sa osvedčí a ak áno tak to sem hodím.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,

prečo by si mal mlčať? Chod podla seba ...ako to vidíš Ty . Nič zle si nenapísal , len si dávkuj paterny postupne , aby si sa "neprejedol" :)

Vidíš ? Takto funguje manipulácia väčšinou na trhoch.... musíš sa stať partizánom a hrať zákopovu vojnu.. ;) lebo ked sa postavíš do radu s ostatnými tak ťa lahko trafia...k davu sa pridaj až potom ked je už na konci "svetlo"...nemyslím tým svtelo na konci tunela.....nechod za svetlom...ostan s nami.. :)



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
keď človek pozerá do grafov dlhú dobu, tak časom objaví určité súvislosti a má viac jasno v tom čo sa može na trhu udiať, to vidím ako tvoj prípad. Verím, že sú za tým 1000-ky hodín pri obrazovke. Preto som rád za každú tvoju radu a postrehy z aktuálneho diania na trhoch. O segmentoch som tiež čítal a som rád že si ich spomenul, lebo už som na ne i zabudol, doteraz som ich nikdy nesledoval a beriem to ako taký študijný materiál. Ja teda zatial obchodujem hlavne CG, ale tieto tvoje príspevky mi aspom rozširujú obzory (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...