Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Nazdar kamarádi,

chci se vás zeptat, jestli máte zkušenosti s obchodováním ES (e-mini S&P 500) v dopoledních hodinách. Někde ve foru jsem četl, že to obchodoval i Gladiator028. Tak pokud budeš Gladiator tak hodný a poskytneš k tomu nějaké info či tvůj soukromý názor budu moc rád. :) :)

Je mi jasné, že jsem trošku mimo toto vlákno, omlouvám se, ale vzhledem k tomu, že ti s vás, kteří obchodují FESX si možná pohrávali s myšlenkou obchodovat i ES.

Chci poprosit o srovnání zasvěcených a zkušených traderů, kteří mají zkušenost na obou trzích, tedy FESX vs. ES.

Někde jsem se tu také dočetl, že ES účtuje respektive broker (Mirus Futures) v dopoledních hodinách intradenní margin ($500), je to pravda?

Zkouším obchodovat FESX a poslední dobou se mi zdá, že je takový dost vláčný. Chybí mu šmrnc. Měl jsem představu, že dopoledne vydělám 200 - 300 € a odpoledne padla, ale má idea je nereálná.

Pak je ještě alternativa FGBL - už jste ho někdo obchodoval live? Jak se vám líbí?

Přeji všem hezký den :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:

s tim MF je to pravda, jakmile ma dany trh otevreno, tak plati intraday margin - takze pro ES je to cely den krome tech 15 minut, kdy je zavreny a kdy plati margin stanoveny burzou (22:15-22:30 ceskeho casu).
Jinak pokud chces akci, tak muzes prejit na DAX. Ale jak DAX tak i ES jsou relativne drahe trhy. A i na ES si budes muset tech 200-300 USD poctive vysedet, urcite to nebude kazdy den.

Ja treba hledam pravy opak. Obchoduji TF vecer a ten je na me docela moc zivy. Takze od pondelka zacnu FESX a uz se na to tesim, protoze budu mit maly SL a trh me nebude hned vyhazovat a budu mit cas si veci rozmyslet a vklidu reagovat, kdyz se mi nebude neco libit.

Cely vikend backtestuji a zatim je to super z pohledu rizika (SL v rozmezi 40-70 EUR) a z pohledu zisku to zatim vypada na PT 150 EUR. A i kdyz to muze vypadat jako strasne malo, tak diky malemu SL muzu zacit se 2 kontrakty. A staci vydelat 300 EUR tydne na kontrakt - coz jsou 2 uspesne obchody a uz je to pres 1000 EUR za mesic a pri dvou kontraktech je to vic nez dost. A cim mene budu v trzich, tim mene se budu stresovat a celkove to obchodovani bude klidnejsi. A kdyz si vemu, ze kvuli tem samym penezum sem musel drit v praci 9 a vice hodin, tak jsou ty 2,5 hodiny dopoledne tezka pohoda.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no yaxi nevim nevim obcas ma napada rovnaky nazor ako pises, ale vecer ked si utahany liham do postele si zas obcas vravim ze radsej budem sediet v tej praci pretoze je to o poznanie lahsie ako trading :)
V simu som si placal obchody tak jak sa mi chcelo, vravel som si ze to je podla planu atd atd atd ale v realu je to ine. Teraz uz konecne chapem plny vyznam "The hardest earned easy money in the world"... Zatim tradujem len dva tyzdne ale ten prechod po pol roku paperu to je hruza. Zatial som na nule, takze stres nie je taky velky ako keby som bol strate ale uz ma presla ta matematika s ktorou som zaspaval pred pol rokom :) "Spravim si 100 denne na kontrakt, na mesiac tak okolo 1500 a potom ked budu tie kontrakty 2 ...."

sorry za OT ale nedalo mi to

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

ES som obchodoval len "rekreačne" tak tu nemôžem dávat nejaké odborné rady . Môj osobný názor na ES je taký, že to určite nieje trh pre začiatočníkov a aj skúsenejší s tým maju čo robiť aby uspeli. Trh ES je velmi volatilný a podla môjho skromného názoru SL pod 150 možno 200 USD nieje reálny. Teraz si odpovedz sám, či riskneš 150 USD pre profit 300 USD (1:2) ...nič moc... a ak áno pri profite 200 USD a rýchlo kmitajúcich úsečkách či nezavrieš pozíciu v strachu o profit , a tak riskuješ 150 USD pre profit 200 USD .... no neviem neviem , či je to až take super.

ES sa dá obchodovat Rossovou metódou reverzných úsečiek , ide vlastne o skalping 1-2 usečky a von, ale stoplos 1:1 max 1:2 , takže musíš mať pevné nervy a velký účet.. (tu)
V premarkete to vyzerá kludnejšie , ale vzhladom na likviditu pár 100 kontraktov v usečke by som to neriskoval, ale je to len môj osobný názor.

Pokial nevieš zarobiť na FESX 200-300 Eur tak prečo si myslíš že to zarobíš na ES ? Stotožnujem sa s názorom Yaxa ide na to tak ako to robím ja. Male pohyby a množstvo kontraktov pri minimálnom riziku. Ja používam SL v rozpätí 50-70 Eur nikdy nie viac. Zarobené môžeš mat viacmene už ráno do 11:00 a padla. Poial ide trh do strany , zhodnotím situáciu a pokial nepovažujem za vhodné čakat tak si ho pozriem poobede medzi 14:00 a 16:00.
Tradingu sa venujem profesionálne takže som na burze prekticky celýdeň...mám ju v oku..ale pokial sa nič nedeje tak nasilu nič neriešim.


FGBL je tiež zaujímvý trh a obchodujem aj ten, ale ten má trocha iný charakter ako FESX, nieje až tak čitelný z pohladu vykreslovania sviečok, niekedy je dost zabrzdený , ale ked sa rozbehne tak si ho dovolím porovnat s trhom ES...myslím tým kmitanie úsečiek. Ked ho chceš obchodovat tak si otvor americky trh dlhopisov a môžeš ho používat ako indikátor , lebo následuje jeho pohyby.

Pokial sa naučíš zarábat denne 100 Eur tak si za vodou a to doslovne. Potom to už len násobíš kontraktami...5 kontraktov 500 EUR denne, 10 kontraktov 1000 Eur denne a to za 3-15 min , pokial nájdeš dobrý vstup a vystúpiš na pevnom PT. Čim väčšie objemy obchodov tým väčší stres, takže si nemyslím, že by si v pohode čakal na dlhý pohyb trhu ked máš v SL napríklad 500 Eur. Obchodníci čo točia velké objemy obchodov nikdy nečakaju na dlhé pohyby , ale zarábaju na malých pohyboch niekolko tickov a von. Piluj techniku zarábania 100 EUR denne a viac nepotrebuješ vediet. Ja som niekedy zotrvaval v pozícii aj celý deň, ked bolo evidentné o aký typ dňa -trhu ide a istil som sa posúvanim SL , ale je to náročne na čas a tak j to lepšie skrátiť to na minimum času a maximum kontraktov. V tradingu platí doslova ...Čas sú peniaze.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kamarádi,

právě jsme se vrátili z tanečku, bylo veselo............. tááádýýýdááá........ :)

Děkuji vám za vaše názory, to jsem chtěl vědět. Jde o to, že jsem se nedokázal do tohoto okamžiku rozhodnout co obchodovat.
Dlouho jsem se lopotil s TF, není špatný, ale občas mě vykopnul - a to i když jsem si hlídal časy určitých zpráv. Prostě jsem to se SL $100 někdy neuhlídal, no to je jedno. A večer jsem byl někdy už tak nějak vysáplej a úplně bez koncentrace a tím jsem se dopouštěl blbých chyb........ úplně zbytečných. Přeci jenom dopoledně je to lepší (z mého pohledu)
Proto testuji a papertraduji 3 měsíce den co den FESX - je to pohodář, ale teď poslední týden jsem se dopustil několika špatných vstupů a i výstupů. To mě docela rozhodilo :( Nevím čím to.

Jinak tak dělám na FESX v průměru 4-5 obchodů denně. ztrátový obchod mám taky v průměru 1 a dost často končím odpoledne či večer úplně bezeztráty....... z toho se upřímně raduji :) jak malej kluk!

A jak píše Gladiator a yax, máte pravdu, já jsem si to nechtěl připustit, a hledal jsem další alternativu v jiném trhu ........... otevřeli jste mi oči a zůstávám na FESX, přeci nevymažu z hlavy 3 měsíce tvrdé práce na FESX, jen proto, že jsem byl asi nějak mimo či co.

A pak jak napsal Gladiator " Čas jsou peníze"

Ještě jednou díky a těch 100 € na kontrakt je vlastně pohoda.

Ještě jednou děkuji!

Jirka

PS: YAX, až to na FESX rozjedeš - tak napiš co a jak. Držím Ti palce. (tu) :)






Link to comment
Sdílet pomocí služby

AND1:

tveho prispevku jsem si vsimnul az ted, takze trosku se zpozdenim.
Nastaveni mam stejne 150 ticku a 750 ticku, ale tady je to asi tak 2x pomalejsi nez na TF. A dneska dopoledne teda obzvlast pomalejsi, to byl FESX uplne mrtvy.
A k patternum 0/v, 100/v a pak jsem si pridal 2v s obratem trendu - a to kdyz 2v udelaji flip od posledni korekce, ktera byla ve starem trendu - napr. byl downtrend, trh udelal korekci a pak se dostal na low, tam se obratil nahoru, rozjel se a udelal korekci s 2v a ta mela low na high posledni korekce v downtrendu. A pak jeste jeden pattern pro otevreni - a to je kdyz trh prorazi low nebo high dne - takova varianta rossova hooku a pak prorazeni.
A budu obchodovat 2 kontrakty - 1. PT 60 EUR (70% v backtestu) a pak 2. PT 100 EUR (55%) s posunem na BE+1 po 6ti ticich. Myslel jsem, ze budu mit u 2. kontratku vetsi PT, ale to by uz klesala hodne uspesnost, tak jsem radsi nechal tuto nizkou hodnotu, i s tim se da zit. Backtestoval jsem 01-04/2009, takze pokud by prislo ted nejake volatilnejsi obdobi, tak bych PT upravil. Zadna metoda posouvani SL se tady neukazala lepsi nez PT, takze budu pouzivat pevny PT.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...