Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Dobre rano, vcera poobede to bolo nic moc. Od 15:00 - 18:00 mi system dal 3 protittrendove signaly, z toho 1. by som zrejme bral. Neviem ci by som vydrzal cely cas na to pozerat ale neobchodovat. Pri protitrendovych signaloch to zrejme chce viac potvrdzujucich signalov a naozaj dobre RRR ktore by stalo za to. Ak to tak nie je radsej si sadnut na ruky a zatnut zuby. Ako to vidite vy, dari sa vam dodrziavat svoje zasady, napr. protitrendovo neobchodujem?

8800

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj hiker,
včera bol dosť silný uptrend a v takom prípade skúšať protitrendové vstupy je ako čúrať proti vetru :). Preto je dobré používať večší TF, ak na ňom zbadám formáciu 1-2-3, prípadne nejakú silnú S/R na ktorej sa utvorí TR, tak možem uvažovať o skončení trendu a až potom vstupujem na druhú stranu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hiker: Já jsem měl s protitrendovýma problém. Když se mně objeví protitrendový a hned nato trendový tak to na psychiku neni nic moc. Vzít trend? Nevzít? Nakonec můžeš skončit se dvěma SL ani nemrkneš. A co tak pozoruju u zkušenějších tak "protitrendový" patterny berou většinou do směru hlavního trendu, nehrajou si na hrdiny, do protitrendů nelezou. Účel je vydělat, ne obchodovat. A máš pravdu, vydržet sedět a nic nedělat je fakt těžký, já jsem neměl signál už několik dnů... Já osobně se do protitrendu snažím jít až po prolomení trendline - a to už je pro mě zase opačný trend, takže jdu vlastně zase do trendu. Ať se daří!

8802

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hiker: Když se tak dívám na tvůj graf tak bych tam pár "protitrendových" situací do hlavního trendu našel - po boji pochopitelně :-). Ale v podstatě se to takto snažím dělat ve svém systému: počkám na prolomení TL v korekci hlavního trendu (korekci beru jako malý trend). Pokud je tam nějaká divergence tak bych počkal na malou korekci po proražení té TL a na ní vstoupil. Ale to je jenom obecný a hrubý nástin logiky věci jak se snažím to dělat já. Snad ti to pomůže

8803

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte , vidím že tu riešite trend a protitrend. podla môjho názoru začiatočník alebo neskúseny trader by protitrend nemal vôbec riešiť , lebo je velmi riskantný. Nechcem tým nikoho podcenovať a každý nech odpovie sám sebe na čo má a na čo nemá. Prikladám screeny kde uvidíte jasý dôvod prečo som nechal indikátory. Každý indikátor ukazuje v podstate dobre pokial ide trh v silnom trende a vlastne ho vtedy ani nepotrebujeme. Ako som už písal 70% času však trend ide do strany , schodovito v samých zhustených oblastiach a tam indikatory končia a ak nekončia indikatory tak určite skonči aj ten čo ich používa a niekedy doslovne ... ;) Kopa falošných signálov Vás dostane do pozície predčasne , alebo po funuse...pri tom stačí sledovat úsečky , ale na to treba trpezlivosť a chuť sa učiť. Pokial sa chcete vyvarovat kope falošných sgnálov ktoré dáva CCI50 a CCI14tak používajte RSI 36 , alebo aj RSI...disco príbeh...ktoré Vás určite lepšie podrží na správnej strane trhu. Na prvý pohlad idu obe indikatory rovnako , ale ked sa lepšie pozriete v klučových momentoch to už tak nieje , a zase sme pri detailoch ktoré tu dookola opakujem aké su dôležité. Nepropagujem tu žiadne indikátory, ale ked ich chcete používať tak treba zvoliť konzervatívnejšie ktoré negeneruju signály každých 5 minút..... Je na každom ako sa rozhodne, môj názor na vec poznáte ale nikomu ho nevnucujem. Každý je strojcom svojho štastia... (tu) Gladiator028

8808

8809

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

ešte na margo tých indikátov , väčšina indikatorov slúži na zblbnutie tradera. Ked idete k lekárovi s deckom a má strach tak mu dáte do ruky plyšáka aby ste odviedli jeho pozornosť a ono to funguje. Dieta sa hrá s plyšákom -indikátorom - a ujde mu, že lekár ho už vlastne vyšetil-ujde mu podstata veci ! Idete to supermarketu nakúpite kopu vecí, ale pri pokladní je ešte kopa malých vecí v krásnych baleniach a tak si poviete čo už tých 5 eur ma nezabije a kupite blbost ktorú ste pôvodne ani nechceli- vstúpite do obchodu bez rozmýšlania .....Celé to je psychologická hra , čim viac farieb tým lepšie...

Reklama: O ake krásne farby (indikátor) je nový? Nie iba vypratý v Pervole... :) Indikátor Pervol vyperie Váš účet dočista!!! a farby mu ostanú nadalej žiarivéééé... ;)

Burza je Las Vegas , kopa automatov (obchodných) pestré reklamy, svetlá atd. Štatistika hovorí že všetky tromfy v rukách má kasíno. Je to založené na princípe pravdepodobnosti , preto Vám radi daju šampanské zadarmo a rôzne drinky...nič nieje zadarmo...šampanské (indikátor)Vám otupí zmysly a zaplatíte ho poriadne...bude to najdrahšie šampanské na svete.. ;) Vy však máte pocit že ste kráľ, lebo sa o Vás kráľovsky starajú...bodaj by nie ked ste ich zlatá hlúpučka sliepka. Je to ako s tými firmami čo Vás lanária na založenie účtu už od 300USD , vedia že to Vám vystačí na deň možno dva, ale ked ste už na háčiku..v hre tak od stola neodíjdete.

Tokiská burza si zapaltila majstra Feng-Shuei aby im urobil interier, lebo vela prerábali. Zaplatili mu 1 milion dolárov
on im celý interier prestaval a čo sa stalo? Ich tržby sa rapídne začali zvyšovať a teda traderi začali rapídne prerábať!
Nieje to rozprávka a skutočne to funguje, všetky svetove banky maju riešene interiery v štyle Feng-Shuei, formou skrytého fegshuei aby nepôsobili ako nejký šamani. Tesco, Shell, Castrol a všetky velké firmy do jednej vedia ako to funguje. Samozrejme neznamená to, že ked je blbý managment tak fengshui ich spasí...ono len pomáha a dost výrazne v správnych rozhodnutiach.
Najbohatši ludia na svete je jeden japonský manželský pár ktorý vlastnia finančnú inštitúciu cez ktorú z vnútra von preteká riečka s presným počtom rýb podla Feng -Shuei, niesu mediálne známi lebo sa nyvystatujú...

Pointa toho celého je to, že Tý čo majú peniaze -burza -urobí čokolvek a zaplatí 100 programátorov aby vymýšlali dalšie nezmysly v podobe indikátorov ktoré spôsobia zvýšenie ich majetku, nie Vášho!

Celý net je plný reklamy...predám indikátor s úspešnostou 80%..len za 2000USD...inými slovami..predám kufor s milion dolármi za 2 000 USD...no nekup to..

Refernecie: Ivan.K obec Finančný výplach ...od kedy ho mám som bohatý jak Gates,....Ilona .K. obec Kocúrkovo ..je fantastický , konečne niečo čo funguje už si môžem dovolit kúpit si lak na nechty.....prosím Vás to kde sme? Už nás maju celkom za idiotov?

Na koniec musím dodať , že niektoré indikátory maju svoje opodstatnenie pri dlhodobých obchodoch , lebo tam jedno prerazenie hore či dole nič neznamená...ked ste v pozícii niekolko dní alebo týždňov. Vtedy je to ok , lebo Vám ukazuju dlhodobý smer takže netvrdím že su nanič , ale väčšina z nás obchoduje denne na 3-15 min grafoch a tam čím viac signálov indikátory generujú tým lepšie.....pre burzu. (tu)



Každý je strojcom svojho štastia.



Gladiator028 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dovolím si nesouhlasit ;-) zdůvodnění: nemůžeš přirovnávat indikátory k automatům, protože, co jsou indikátory? jsou to matematicky vypočítané průměry , odchylky atd nic víc a nic míň , ale co je důležité, jsou počítány z pohybu ceny a pohyb ceny je základní a nemněná pravda... tak že, žádná lež nebo úmyslně vytvořený nesmysl který má jen mást lidi.. to že si je potom lidi interpretují jinak nebo neumí si z nich vzít to co je pro ně důležité a výdělečné tak to je věc těch lidí , ale né těch indikátorů... ty indikátory jsou jen matematické vyjádření pohybu ceny_ co si z toho kdo vezme je na každém ;-) a add automaty : automaty jsou sestrojeny na tom, že ti tam padne výhra jen v určitých málo procentech , ale hlavně jsou sestrojeny pro výdělek majitele automatu_ nejsou založeny na něčem co se stalo tj na pravdě nějakého děje..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radustor,

dovolím si súhlasit s Tvojim nesuhlasom... :) sú to matematicky vypočítane pohyby cien z minulosti, ak však ti taký indikátor ukazuje minulost každu minutu inak tak je to nepriame zavádzanie . Tiež som napísal že netvrdím že su všetky nanič , ale čím menej zbytočných signálov tým lepšie.
Ked sme už pri tej matematike, k výpočtom sa dá pristupovať rôzne...podla potreby.. ;)
Ale je pravda, že každý si z toho môže zobrat čo chce ak to vie správne využiť.
Môj názor sa nijako nezmenil, a Tvoj aj kohokolvek iného plne akceptujem.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,


s mojim prispevkom by som ich naštval keby vedeli po Slovensky.... :) Ešte že nevedia, lebo by mi asi odstrihli "kábel" od internetu a moju fotku by vyvesili na bránu burzy z názvom ...Zákaz vstupu... ;)

Radustor,

v shorte niesom , ale mám na sebe šortky ... :) je po 18:00 tak môže padať čo chce.... včera Santa neprišiel ,lebo ho asi Obama opil .. :)

Ok prajem všetkým príjemny víkend a v Pondelok to burze "narežeme"... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...