Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích


focus

Doporučené příspěvky

Diky, posledni tyden byl trochu narocnejsi, hlavne streda ze ano. V patek po celotydenich fundamentech jsem cekal nejaky dozvuk, a ten se dal celkem dobre zobchodovat. Koho to zajima, tak davam screen s obchodem (TF,Vol 700, zbytek znazornen v grafu) "v realu zjisti ze jej nejsou schopni kvuli emocim dodrzovat...." No v dobach pionyrskych jsem na to sel spise obracene. Nizsi profity, ovsem se stejny riskem jako dnes, navic jsem ani ty nedokazal obchodovat. Jak to dopadalo asi tusis... :) Hranici PT si kazdy musi stanovit podle sebe a podle systemu to je jasne. Sam nyni s timto trochu laboruji, protoze ty posledni pohyby (posledni myslim cca 3 mesice) mi moc nevyhovuji. Takze jsem si rozdelil v systemu PT podle typu obchodniho dne na tri zony. Ted to jeste vyhodnocuji, delam si vystupy, grafy a tak, ale je to rozhodne lepsi pro mou psychiku. Mit otevreny profit 250-350$ a nakonec skoncit na SL, jak se mi nedavno nekolikrat stalo mne trochu zlobi. No a ten vcerejsi den je zrovna v kategorii A, coz je PT 400-500 a kdyz jsem videl tu snahu jit az na S1, tak jsem to nechal dojet. Tenis byl imho mnohem dramatictejsi nez vcerejsi obchody :)

10338

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam to podobne nastavene - PT400 a SL120 na TF. Posledni tydny take moc nepraly memu systemu ale zatim jsem celkove v profitu a necham system tak jak je. Pokud dosahne urciteho cile a budou trhy alespon trochu trendovat tak pojedu stejne i rijen. Obchody denne zapisuji a pokud muj system vyhodnoti ze je vyhodnejsi spekulovat na PT250 nebo 300 tak to urcite zmenim, ale na to potrebuji vzorek alespon 150 obchodu a ten budu mit az koncem listopadu.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj,

vim jak to mas nastavene, ctu to tady a vetsinu veci si pamatuji :) No predpokladam ze se volatilita brzy vrati, na druhou stranu to zas bude vetsi divocina, takze uvidime. Taky jeste nic nemenim, (jen mi nikdy moc dobre nevychazelo ani posunuti na BE, Trail SL uz vubec... ono je to celkem logicke, vzhledem k mechanizmu pohybu trendu, korekcim a tak) az na jedinou drobnost - prave podle typu pohybu trhu v dany den, se rozhoduji jaky PT nastavim. Ten mam v danych zonach uz pevne urceny a spocitany. Vykonost sice trochu poklesla resp. RRR, ale hlavne nemusim resit uvahy typu "kdybych to vzal za market 4 ticky pred PT... ted nemam nic atd. atd.", coz je pro mne velmi dulezite (jsem preci jen jeste zacatecnik a s psychologii bojuji stale) Jsem rad kdyz mam "pravdu", a take rad za sve rozhodnuti inkasuji zisk :)

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focus
komise jsou taky zavislé na velikosti účtu. Jak účet roste tak můžeš s brokerem smlouvat o výši komisí. Dále pak jsou platformy, kde platíš např. 600$ měsíčně a komise ti vychází 1 $. Takové se vyplatí obchodovat od 10 kontraktů. Takže jak ti roste účet a zvyšuješ kontrakty tak je vhodné znovu projít nabídku brokerů a zjistit co kdo nabízí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra:

myslim ze nastaveni systemu musi vychazet z backtestu. Ja mam optimal PT pro me paterny jeste vyssi a PT 400 dosahuji od zacatku obchodovani systemu celkem konzistentne. Posledni tydny jsou slozitejsi, ale jak uz jsem jednou psal, neni problem system opet vyhodnotit a nastaveni upravit podle situace na trhu.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je email od transact:
We require a minimum monthly TransAct commission of $400 which
equates to 274 rt in the ES. Whatever rt you do is applied toward the
monthly minimum on the basis of $1.46 rt. For example, if you do 250
round turns in ES you will have paid TransAct $365 in
commissions(1.46*250) The following month you will be charged
$35(400-365). Intraday margins for most contracts are $500. Minimum
opening account balance is $5000.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus

vo vacsine pripadou zavisi vyska komisii od RoundTurnu ktory urobis mesacne, komisie klesaju automaticky z vyssim poctom pretrejdovanych kontraktov, treba hladat u brokera, urcite nejaky bonus ma, opytaj sa toho svojho. vyska uctu pri tychto discount modeloch nehra rolu.

uvediem priklad

>300 RT 5USD RT
301-1000 RT 4,2USD RT
1001
Takto nejak to funguje, samozrejme relevantne info ti da broker

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus
Vynikající a velmi rychlá platforma, vytvořená speciální technologií je od firmy TT pod názvem X_TRADER. Měsíční poplatek se platí v závislosti na počtu otevřených obchodních účtů. Poplatek za obchody pak závisí na počtu obchodů za měsíc. Je rozdíl jestli děláš měsíčně 2000 nebo třeba 20.000 trade. Podle toho jsou pak stanoveny poplatky.

Ještě k trhům. Je potřeba zajít způsob jak obchodovat velké trendy a taky období , kdy trhy trendují minimálně. Vše spojit dohromady, do jedné strategie. To znamená použitím dvou kontraktů(nebo dvou - tří sad kontraktů). Jeden kontrakt bude zachycovat malé pohyby a druhý velké pohyby.
Tímto způsobem bude tvá strategie velmi robustní a v podstatě jakékoliv dění na trzích tě neovlivní. Takže bude pak fungovat immer were.
Pro začátečníky, kteří jedou jen s jedním kontraktem je nejvhodnější nastavit strategii tak aby fungovala právě v málo trendujících dnech. A z velkých trendů si pak odnesou jen kousek. Z psychologického hlediska je totiž vhodnější si odnášet pravidelné zisky a nezáleží na tom , když budou nízké.
Například já jsem měl celý tento týden všechny obchody ziskové, právě díky propracovanému zachycování malých pohybů. Když se do toho někdy podaří velký pohyb jsem jenom rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky vsem za info:

V dobach kdy jsem obchodoval 8 kontraktu a delal jsem cca 6-10 obchodu denne, jsem bohuzel nikdy nedostal zadnou automatickou slevu na komise. Dnes mam max. 25-30 obchodu za mesic take s mutikontrakty. Je mozne ze jsem dostal nejake nabidky mailem a ty jsem necetl. Musim se na to zamerit a projednat s brokery ale info o platforme s 600usd pausalem je zajimava.

Rozdeleni kontraktu do ruznych urovni PT me osobne moc nevyhovuje. Nevim, mozna jsem nikdy nenastavil spravny model, ani ne tak matematicky, ale spis psychologicky. Mam radeji techniku all in - all out. Ale pokud mas nejaky model ktery ti funguje a mas chut jej prezentovat, budu rad a myslim ze nejenom ja.

diky focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...