Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kramnik

vyuzijem prilezitost a opytam sa prave na tu poslednu vec. velakrat som uz pocul ze mate pravidlo z drzanim akcii minimalne obdobie x mesiacov. a mna by velmi zaujimal zmysel tohoto pravidla. napada ma ze to moze suvisiet z ocenovanim maklerov a proviziami ale neviem to iste. stretol som sa s tym uz vela krat ale nevidim v tom absolutne ziadnu vyhodu,tak si to radsej necham vysvetlit. ak to je mozne. dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych řekl pravdu, tak fyzické kovy beru spíše jako dlouhodobou investici a tak nad tím nijak zásadně neuvažuji. Pochopitelně se dá sledovat situace na trzích ohledne ceny zlata a stříbra a i mince nakupovat právě v těchto okamžicích. Nejen Silverum ceny upravuje pravidelně podle ceny na trhu. Ohledně stříbra je třeba k ceně na trhu ještě DPH které investiční stříbro podléhá. V úvahu také připadá asi pravidelné nakupování, řekněme každý měsíc nebo dva, které Vám případnou cenu nákupů zprůměruje. Ale to je zase hodně individuální.
Pro základní info doporučuji právě strany společnosti Silverum, které sjou opravdu dobré. Navíc znám ty lidi osobně a většina z nich začínala zde na finančníkovi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kramnik.

Píšete, že nakupujete i investiční mince, ale přes firmu. V tom případě, ale musíte platit i něco navíc. Já si myslím, že je mnohem výhodnější nakupovat sám, protože se investiční mince nechají na trhu nakupovat pouze za cenu kovu. Viděl jsem nakupovat mince po kilogramech a i více. Dnes to není problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> kramnik
>
> vyuzijem prilezitost a opytam sa prave na tu
> poslednu vec. velakrat som uz pocul ze mate
> pravidlo z drzanim akcii minimalne obdobie x
> mesiacov. a mna by velmi zaujimal zmysel tohoto
> pravidla. napada ma ze to moze suvisiet z
> ocenovanim maklerov a proviziami ale neviem to
> iste. stretol som sa s tym uz vela krat ale
> nevidim v tom absolutne ziadnu vyhodu,tak si to
> radsej necham vysvetlit. ak to je mozne. dakujem


Jasně. Spíš je to o tom, že ta délka šesti měsíců zaručuje, že když dostanu nějakou velkou objednávku od klienta o které vím, že pohne trhem, tak si nejdřív nenakoupím sám a pak to klientovi hned neprodám za vyšší cenu. Takto to s tou šestiměsíční lhůtou nemá smysl. Víc bych zatím nehledal :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> To kramnik.
>
> Píšete, že nakupujete i investiční mince, ale přes
> firmu. V tom případě, ale musíte platit i něco
> navíc. Já si myslím, že je mnohem výhodnější
> nakupovat sám, protože se investiční mince nechají
> na trhu nakupovat pouze za cenu kovu. Viděl jsem
> nakupovat mince po kilogramech a i více. Dnes to
> není problém.


Správně je, že nakupuji jako fyzická odoba od té společnosti než přes ní. Snad ješě k tomu co psal kbtm. Kupuji od Silvera v radu stovek uncí a mám možnost si domluvit individuální podmínky. Ceny na vatea.de sice jsou o něco levnější, ale dávám přednost komunikaci v českém jazyce, možnosti zpětného výkupu a platbě v CZK. Ale to je jenom na okraj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomto případě (LEH nebo něco podobného) bych v tom neviděl problém. Prodat dřív se to dá. Následně by se prošetřilo proč nebyla dodržená lhůta a když by bylo jasný, že nešlo o poškození klienta, tak mám dojem, že by se to moc neřešilo a udělalo by se jenom tytyty... V celeém to jde jenom o to, aby měli klienti stejné podménky jako makléři.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...