Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Profitfinder, tohle vlákno pravidelně sleduji, mrzí mne, že pomalu uvadá.
Měl bych na vás jednu otázečku: Chápu na Vašem systému téměř vše, až na jednu věc.
A tou je, kdy a jak poznáte kdy vstoupit do obchodu, poslední dva dny se Vám povedlo vstoupit až na samém dně(vrcholu) korekce. Vypadá to až neskutečně, napadlo mne, že by se mohlo jednat o Rtcm, ale to nevychází.
Chápu, že se vstupuje do trendu po korekci, ale co je ten signál, který říká, korekce končí, prosím prozradte, nebo aspon naznačte. Přeji mnoho úspěšných obchodů.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, Maxim Colloseus môžeš mi kludne tikať, vstup bol nastavený limitným príkazom 2tiky od dna predchádzajúcej korekcie, ktorá bola od 18.05 do 18.08 (musí byť minimálne 4,5b od vrcholu) zobralo si ho však až v tretej minúte.
Ono to tak vyzerá, že triafam dna, ale veľa krát ma tie swingy nepodržia a je sl do pár sekúnd. Pomaličky sa však učím lepšie vnímať trh a to je pre mňa podstatné.

Ja ti prajem veľa trpezlivosti (teda všetkým)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takto mechanicky na S/R a este proti momentu to asi nepojde, skus si na tych S/R pockat na nejaku reakciu trhu, v tomto pripade nastup predavania.
Navyse ci bol v tom case trend short je otazne, tam cena otestovala urovne pod swing low tvojho vyznaceneho stvorca a co nasla boli agresivny nakupcovia takze continuation zlyhal.
Ak obchodujes S/R mal si predat 1891 tam si mal aj S/R aj reakciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq:

já si naopak myslím, že právě i takto to může fungovat velice dobře..to, že to zrovna dnes nevyšlo je přirozená součást každého systému...nikdy nevíš jaká svíčka přijde jako další..tj. i na té úrovni 1892 to klidně po té doji a první short svíčce mohlo otočit nahoru a prorazit 1893 a jít dál long až k 1894.75 což bylo premarket high...

a co se týče té úrovně, a které vstupoval profitfinder - co kdyby se na úrovni 1890 utvořila doji a po ní short svíčka?? to by korespondovalo s tvojím "skus si na tych S/R pockat na nejaku reakciu trhu" ale co kdyby se pak trh nerozjel short, ale pokračoval až k těm 1893, nebo až k tomu premarket high?? jak bys to zdůvodnil pak?? reakce trhu tam byla, tak co se stalo???

ať se ti na možném vrcholu korekce utvoří jakákoli svíčka (do směru nebo proti směru trendu) tak nikdy nevíš, jaká svíčka bude následovat, jestli tě vymete, nebo ne....jde o pravděpodobnost, o dlouhodobou statistiku, ne o výsledek jednoho obchodu...

PS. a co včerejší a předvčerejší screen profitfindera? tam taky žádná reakce trhu nebyla a obchody krásně vyšly - neozval ses dnes jen proto, že zrovna dnes chytil ztrátu? koukni na starší screeny kahirose tady ve vlákně..jednou dával hezký screen, kde měl asi 5 vstupů za den a z toho 4 ztráty v řadě a posléze poslední obchod zisk, který pokryl všechny ztráty..a taky by někdo mohl namítnout, že ten den šel šíleně nesmyslně proti trendu....ale je to jeho styl a systém založený na dlouhodobé statistice..tj. skoro na každém systému můžeš najít nějakou situaci, obchod, který není z tvojeho subjektivního pohledu košer...ale to je naprosto ok...nikdy to nebude dokonalé z pohledu všech a především z pohledu aktuálních situací na trhu...

profitfinder:

máš k dispozici nějakou dlouhodobější statistiku, kterou bys sem mohl dát? alespoň základní parametry systému, klidně bez profitu v USD? díky..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.. no ja si zrovna nemyslim ze by ten system mel nejaky "smysl" nechtel jsem to psat abych te (profitfinder) nejak neotravoval vim jak je to blbe kdyz necemu veris a pak nekdo rekne "ja si myslim".... vidis sam ze je to 2:1 proti tobe takze to samo odpovida tomu ze na nase nazory muzes kaslat, jenom si z nich muzes vzit co je potreba pro tebe.... na druhou stranu kdyz ten vstup dobre chytnes tak potom obchod nabizi dost dobry potencial pro zisk, napr jeden kontrakt uzavrit na urovni RH a druhy pak nechat dal pokracovat kdyz trh prorazi.... Ale urcite jak pise majkl takovyto styl je potreba mit dobre statisticky podlozeny backtestama.. at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja to tak mechanicky ako to vyzerá zas neobchodujem. Určenie trendu je moj subjektívny názor a dávam pozor či sa nevytvorí nejaká očividná formácia (napr.1-2-3 alebo dvojitý vrchol, prípadne či cena neklesne alebo nevyletí až prirýcho) proti mne, to už viem, že je moja pravdepodobnosť menšia a radšej nevstupujem. Taktiež swingy alebo SR úrovne od ktorých sa cena môže odraziť si vyberám subjektívne. Inak verím, že časom sa výsledky budu zlepšovať, no aj keby sa zhoršili tak pri tomto systéme môj účet vydrží tak dlho, aby som sa niečo naučil a to je pre mňa podstatné. Odkedy obchodujem takýmto štýlom tak účet každý mesiac rastie (cca 4 mesiace boli ziskové) len málo ale boli. cca 1200$ na NQ majkll, štatistiku nemôžem dodať, lebo systém prešiel časom úpravami a to už je zas niečo iné. Teraz už nebudem dlkšie nič meniť tak ak budem mať nejakú rozumnú vzorku obchodov tak ich tu kľudne dám. Backtestovať mi to moc nejde, je tam príliš diskréčnych vecí. Zdq to prečo mi to funguje je skôr pomer RRR, ono to čo ma nozaj posunie je ten plný zisk, ktorý som tu ešte nedával, ktorý som už aj dávno nemal:-) tak pripojím aspoň jeden starší.

13722

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravde, nahodou som sem klikol a udrelo mi to do oci. :)

Profitfinder pise ze:
"Trend určujem diskrečne ak je to s pohľadu na trh pre mňa jasné, ak nie stojím bokom.
Vďaka malému sl a vysokému pt je systém mierne ziskový aj keď mám veľa strát."

Tak som ponukol napad na male zlepsenie. Ja tiez obchodujem na S/R a viem ake nezmyselne je vstupovat short ked vsetci busia do longov a naopak. Treba pockat kym sa momentum zastavi a iniciativu zacne preberat druha strana, sledovat si to uz moze kazdy ako chce s nastrojmi ake uzna za vhodne.
Lebo pravdepodobnost uspechu tej situacie na grafe je mala bezohladu na statistiku systemu, tak naco vyhadzovat peniaze do vzduchu.

Ostatne co si napisal je individualna vec, ale faktom ostava ze prave v tom co som spomenul vidim potencial zlepsenia profitfinderovho systemu takze ak si z toho nieco zoberie dobre pre neho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zásadní problém proč se vám ten systém nezdá je to, že máte odlišný styl....a to, že v tom někdo nevidí žádnou logiku je objektivně nesmysl - logika v tom je jak z pohledu trhu tak především z pohledu MM..

zásadní věc: zdq neustále zdůrazňuje, že bez toho aniž by člověk viděl, že trh ukončuje korekci a otáčí se zpět do trendu, jsou vstupy nesmyslné a jsou to vyhozené peníze...to je velký problém mnoha obchodníků - potřebují nějakou berličku (např. alespoň jednu svíčku do směru obchodu před vstupem), která by jim na oko dodala jistotu, že trh už jede jejich směrem...ale to má bohužel jeden zásadní háček - taková jistota neexistuje..vždycky vás může další úsečka vymést..kdykoli kdekoli..

a to, že se takový systém může zdát jako bláhové chytání vrcholů korekcí - jako pokus o jasnovidectví? pokud se nad tím člověk zamyslí, tak přijde na to, že to tak není..je potřeba si uvědomit dvě zásadní věci - zaprvé vstupy jsou ideálně (nutná zkušenost a cit pro daný trh) v místech, kde je velká pravděpodobnost zastavení a otočení..a zadruhé člověk používá SL, který mu dává ten luxus, že nemusí vychytat přesně na tick vrchol korekce...

nevýhoda takových systémů: často více diskréční právě kvůli určování vstupní S/R...a taky náročnější na psychiku - vstoupit v situaci, kdy trh jede proti mně..

dál už to rozebírat nebudu...tady se očividně střetává filozofie "stop a market on close" příkazů s "limit" příkazy...

ať si každý obchoduje, jak chce, každý systém bude jednomu sedět a druhému ne..taky jde hodně o to, jaký styl se prezentuje tady na fóru..to, co tady ukazuje profitfinder je něco, co se tu příliš neobjevuje, proto jsou k tomu asi lidi více nedůvěřiví...

PS. profitfinder: hlavně se nenechej rozhodit negativními názory a obchoduj tak, jak to cítíš nejlíp! (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Postupem casu se traderi dostanou k zakladnimu pojeti obchodovani. Na zacatku jsem mel pocit ze se musim vse naucit a pochopit. V mem pripade to bylo kontraproduktivni a motal jsem ruzne pristupy do ruznych systemu. Po ztratovych seriich jsem ihned menil paterny a hledal dalsi varianty obchodovani. Moje pozornost byla zamerena na vstupy a obchodni prikazy. Dnes vim, jak daleko jsem byl od cile a az po dlouhe dobe jsem si uvedomil ze penize lezi v RRR a v perfektne zvladnutem MM. Kdyz bylo moc zle tak jsem si stanovil za cil, ze na trhu TF dosahnu mesicniho zisku 300us. Jak to byl najednou osvobozujici pocit, kdyz jsem se nemusel honit za tisici dolary mesicne a zaroven jsem vedel ze tento cil je opravdu realny. Kazdy trader by si mel dat za cil : 1/ pokusit se prezit na burze 2/ vydelat pravidelne nizkou castku za 3/ dosahovat pravidelne vysokych zisku. Vse je opravdu beh na dlouhou trat a je treba vse zazit a hlavne vydrzet. Pocitejte spise s roky nez mesici.
Jake prikazy pouzivat je opravdu otazka kazdeho tradera zvlast. Vsechny generuji vesmes stejne vysledky a kazdy se musi rozmyslet sam jake obchodovani mu vyhovuje nejlepe. Vse plati stejne jak pro intra tak i pozicni obchodovani. Ja jsem pozicni obchodnik a pozice drzim treba nekolik dni, ale zkusenost z intra obchodovani je k nezaplaceni.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...