Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Majkll ty vstupy po openu jsou vylozene kvuli vyssimu RRR vetsinou me staci SL max 60 ale vystupy se daji treba 140-250 sem tam realizovat, jasne ze vim ze to neni 100%, spis bych rekl kolikrat ze vetsi sance je ze se otoci ale hraju to hlavne na RRR takove obchody

Jime super jestli se te potom jeste muzu zeptat tak jak dlouho jedes live takto podle rosse? Ja se urcite nebudu snazit obchodovat jako ty mam v tom svuj styl ale tvoje podnety jsou super.. a taky vim ze kdyz u toho stravim treba dalsi rok tak bych to mohl zmaknout podobne jako ty :) diky i majklovi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny. Zameruji se e-mini NQ ( zatim paper) a pracuji s volume, ale pres leto si všimam že se trh jen tak převaluje, priliš netrenduje a je nějaký ,,jiný" než ostatní měsíce, taky se vykresluje i o dost méně úseček při stále stejném volume. Vím že to je dáno asi tím, že spousty traderu je na dovolené a tak je to utlumenější ta aktivita.
Zajímá mě jestli ti co pracují s Volume nějak na tyto měsíce reagují snižením třeba onoho volume nebo stále drží své puvodní...
Ja pracuji na Vol 3000 a v jínych měsících se mi naskytovalo běžně, denně 3-5 obchodů, které bych realizoval a teď přes léto mám i 5 dni po sobe kdy mi nic nevemu a když už, tak třeba jen 1-2 obchody... Což už by se ze me stal poziiční obchodnik....
Díky za tipy, rady, či Vaše zkušenosti. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:

trhy se neustále mění a mají různá období..viz. např. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-robustni-testovani-CAT.html - konkrétně bod 1)...pokud obchoduješ alternativní grafy, a ne zrovna nízký timeframe, tak je podle mého potřeba přizpůsobit aktuální situaci..tj. v tomto případě snížit periodu, tak aby tvému systému seděla..PS. koukni na volatilitu 7-8/2009....

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc za rychlou odpověd. Ano tyto měsíce mám zahrnuté v ročním backtestu. A tam se mi to taky presně takhle opakuje. Jenže jsem z toho dost zmaten. Pri snižené periodě se obevuje zase dostatek signalů, ale falešných a tady v tomto bodě není můj cit pro trhy až tak velký a zběhly ;) . Budu muset ještě cvičit no :) ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ono je důležité snížené něbo zvýšené volatilitě přizpůsobit systém celkově, ne pouze timeframe..tj. pokud má průměrná dopolední seance range 1000 USD a já chodím pro PT 500 USD, a pak range klesne na 500 USD, tak nemůžu pořád chodit pro 500 USD..atd..

jinak při snížení timeframe se - řekl bych - automaticky objevuje víc falešných signálů a je potřeba např. zapojit nějaký jednoduchý filtr..ale to je vše hodně individuální a na posouzení, promyšlení a otestování každého člověka..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

dnes je to fakt o ničem. Dnes jeden obchod.

16:21 LONG 637,3 výst. 1.sada 638.3 2.sada 638,4

Zajímavé, jak mi spolehlivě fungují protitrendové patterny když je trh z pohledu daily grafu v chopu. Naopak trendové mi momentálně moc nefungují. Sice je to logické, ale já na to přišla až dnes :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z.L.:

druhý vstup je moje nasledovaná situace na RB, kterou sem si nazval "upravený DB nebo DT" - jedná se o to, když na low/high dne nebo blízko low/high dne se vytvoři formace, kdy spojím low zelene candle s open další zelené candle (rozdíl může být 1 tick) -pro DB...a to samé platí pro DT jen naopak....je to nasledovaná situace, kterou mám natestovanou a je z dlouhodobého hlediska zisková.

v tomto konkrétním případě byl vstup podpořen tím,že trh překonal low dne,ale vrátil se zpět a zavřel nad low dne + odraz od pivotu - ale tentokrát to prostě nevyšlo a obchodoval sem prostě dál a čekal na signál

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...