Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jojo diky za postrehy... prave si vsimam ze nektere dny funguji prurazy a nektere spise tak jak pises tu zonu vhodnou pro vstup.. v takovych pripadech uz hodne uvazuju vstup napr. 2V tam by to slo jenze zatim mam i tak dost prace takze zatim to nechci pridavat.. ale diky (tu)
SL 30 nepouzivam spis ho posunuji podle usecek a vetsinou tak nejak kolem 30 to vyjde....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

"prave si vsimam ze nektere dny funguji prurazy a nektere spise tak jak pises tu zonu vhodnou pro vstup.. v takovych pripadech uz hodne uvazuju vstup napr. 2V tam by to slo jenze zatim mam i tak dost prace takze zatim to nechci pridavat"

---právě tohle je podle mě ne uplně vhodné myšlení - jakože snažit se zachytit všechno, nebo střídat paterny podle situace..protože nikdy nevíš, jaký bude zítra den, jaké bude rozpětí, jak moc bude trh korigovat atd...myslel jsem tím spíš najít podobné parametry těchto "falšených" obchodů a vytvořit z toho pravidlo (filtr), které tě ochrání před takovými vstupy...tj. ve výsledku budeš špatné obchody vynechávat, ne brát špatné a ještě k nim brát další jiným paternem...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkle... tak predevsim jsem tak nemel reagovat.. ja flipy neobchoduju, obchoduju jenom prurazy, to ze tam mam napsane flip je jenom takova urcita podpora toho ze uz se formuje urcity downtrend a vstup resim vzdy az na prurazu... a vidis ze jsem psal zatim nechci pridavat... jenom to sleduju a bud ho casem pridam nebo treba vubec...
takze trosku nedorozumeni ale jinak diky :)

Prave ze jsem si to prosel po vcerejsku a dneska usetril 2xSL za -90, prave kvuli tomu ze jsem hledal co maji ty obchody spolecneho a taky diky tobe a krakra ze jste mi to rekli... Jsem prave premyslel tim stylem ze vzdycky to muzu za "blbych" 30 usd zkusit... jenze pak zjistis ze za tyden mas takovych SL 10 a je to 300 usd a to uz je dost velke cislo...

Tak dneska jenom 1 vstup ktery byl OK z meho pohledu a ten skoncil na BE, 16:03 prorazeni swingu pred high vcerejska... takove vstupy vychazi dobre ale musi byt na trhu zivo tento tyden je to bida sama...
celkem za tyden 5 obchodu, -140 usd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman 06:
Koukal jsem na tvůj screen, a už z mého letmého pohledu vidím hned 2 jednoduché filtry, které používám a které by Tě měly držet od takovýchto obchodů dál:
1. Nevstupovat tak daleko od EMA tf 3 min. - ideální vstup je blízko u EMA, jinak tzv. sázíš na teorii ještě většího trouby
2. Nevstupovat do trendu v rámci daného timeframe později, než na 2 korekci(Rh), protože naprostá většina trendů v rámci tf trvá 3-4 korekce(Rh) a ty jsi v obou případech vstoupil až na 3-4 Rh, takže podle toho to také dopadlo. (td)
Jinak Majkll má samozřejmě pravdu, flip(RR) musíš využít u SR(V tomto případě i podstatně blíž u EMA ;) )
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen doplním k těm mojim postřehům ohledně průrazu range..

ty moje dva filtry (1. trh se po vytvoření Rh nesmí vrátit zpět do range; 2. trh po vytvoření Rh nesmí porušit dno předchozího swingu) jsou testované právě pro variantu paternu, kdy je signál daleko od EMA34..

dovysvětlím: jde o to, že zpravidla po open trh někdy ustřelí a prorazí range bez návratu k EMA34 (tj. bez pootenciální možnosti vstoupit třeba TnG), a pokud chceme brát i tyhle obchody, tak nám ty moje filtry můžou pomoct určit, jestli to může být právě tahle "vystřelovací" situace, nebo ne..

zkrátka pokud je trh po průrazu range daleko od EMA34, pak je vyšší pravděpodobnost úspěchu, když je korekce s Rh malá a moc se nevrací - to značí, že má trh sílu jít dál daným směrem..pokud ale udělá velkou korekci zpět do range a vrací se zpět a protne náš Rh a my vstoupíme, tak zpravidla trh nemá už takovou sílu a už má značnou část potenciálu svojeho pohybu ujetou a nám se tak snadno může stát, že vstoupíme skoro na vrcholku pohybu...tak jako romane u tvojeho obchodu č.1..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll v podstate premyslim skoro stejne, jenom u openu je to vsechno trochu volnejsi... protoze casto je usecka ktera prerusi swingy ale pak se vrati ale jen u openu jinak se snazim to dodrzovat tak jak to popisujes (tu)

Jime prosimte mohl by jsi hodit dnesni screen moc by me to zajimalo jak jsi to videl.. bylo tam docela dost prilezitosti tak jenom kdyby jsi to dneska nejak shrnul....

Ja jsem vstoupil az 16:45 na RH az se trh dostal pod EMu, vystup 17:16 TSL, +60 usd....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman06: Máš pravdu, příležitostí bylo dost, já využil 2. Po úvodním otevíracím short pohybu se trh odrazil od SR a pivotu, které tvořily dno TR, a pokračoval long, kam v tu chvíli mířily Emy všech tf. Vstoupil bych dřív, ale bylo to příliš rychlé a bez vstupního patternu, takže vstup až proražení Rh, PT na 630, kde byla další silná SR. Pak jsem čekal co s trhem udělá fundament a po vykreslení pěkného 123 na tf 3 min. vstup short na TTE. PT na pivotu 623. Další pěkný vstup by byl v 16:43 po překonání této SR, ale již beze mne. Jinak vstoupit se podle mne dalo na 123 tf 3 min. v 16:06, nebo 16:08 po RR u tohoto 123, a pak na Rh tf 1 min. v 16:22. Ať se daří!

13587

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman 06:
Teď mi došlo že tebe asi zajímá NQ, že?

Ten já zase teď neobchoduju, co se trhy zklidnily, ale jak jsem na něj koukal, tak tam to bylo ještě čitelnější.

Nádherný vstup 16:33 long, pak short 16:07 na 123 nebo 16:05 na TTE, dále 16:21 na Rh. Ty jsi šel až na 2 Rh tf 3min., což už ale byla 3 korekce na tf 1 min.(viz naše minulá diskuze). Pokud vstupuješ na protitrend, tam je to s Ema zase obráceně - čím dál, tím lépe.
Dnes to byla na NQ pěkná ukázka 123, pěkná formace po hodně dlouhém pohybu, potenciál k 50% retracementu dává RRR min.1:3.

Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo to jsem prave nejak si spletl myslel jsem ze jedes NQ sory... no prave o tom 1-2-3 jsem se chtel pobavit videl jsem ho ale nebral protoze takto 1-2-3 beru jen kdyz je od S/R coz na NQ podle me nebylo tak jsem cekal az spadnu pod emu... To hlavni co jsem chtel vedet jestli je dobre brat takto 1-2-3 prave proto ze je daleko od EMy a to jsi mi potvrdil ja jsem to prave dneska jeste nevzal i kdyz to urcite vzit slo...

No a jeste ten prvni long 15:33 na zaklade ceho? Vis co taky jsem to videl ale po minulem tydnu jsem proste chtel chvilu pockat az se neco rozjede necekal jsem ze to hned tak z prvni napali :), ale kdyby jsi tu situaci mel popsat tak na zaklade RH normalne vstup?

Diky za odpoved...

2 majkll vidis ten prvni obchod jak ma JIM? Takto jsem to presne myslel ze ta open usecka hodne veci naboura ale i tak se da potom vstoupit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman06: NQ jsem jel když trhy bláznily a na TF bych měl příliš velké SL. Teď už jsem zpátky na TF. K tvým dotazům - 123 - SR tam z mého pohledu na 1830-31 je(swing tf15min.), ale už takovýto rychlý pohyb spolu s velmi hezky a pravidelně vykreslenou formací, daleko od EMA je pro mne důvod vsoupit. Já bych do toho ale šel již na TTE s omezeným rizikem a SL 50,- USD(E-1826,25). Vstup 15:33 - já to vidím nejen jako RH, ale i jako TR(přes 60 čárek tf 1 min.), navíc to vidím i jako průraz DT. A abys to měl ještě jednodušší, tak tam je i TaG Ema a navíc je pondělí. ;)

13589

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...