Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

focus, pekny prispevek. Postupne jsem se pres ruzne systemy nakonec take dopracoval k jednoduchemu trendovemu systemu, ktery mi konecne vyhovuje, konecne mu i duveruju a mohu pouzit trochu dynamictejsi PS. Ale trvalo to... :)
Muzu se jenom zeptat, na zaklade ceho obchodujes pozicne? Nemyslim tim system, ale pouze principy, jestli korekce, nejake breaky apod. Zajimalo by me to, protoze s vyssim uctem bych rad presouval prostredky take do pozicniho obchodovani. Ta svoboda pak musi byt uplne paradni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
Ja chapem ze hlavnym edge toho systemu je RRR, ale myslim ze impulz na zlepsenie by sa nemal chapat ako negativizmus a zbytocna kritika.
Z toho co si napisal o barlickach a style "market on close" davas najavo ze asi nechapes princip obchodovania reversalov. Ja som protitrendovy obchodnik a viem ze uroven sama o sebe nestaci na uspesny obchod. S/R uroven je miestom kde v minulosti vstupila opacna strana, ale my nevieme ci su tie ceny zaujimave pre tychto ucastnikov aj teraz. To musime zistit. To u mna nie je o barlicke ale o tom ci ten obchod bude podla planu. Ked to longy hituju za stovky lotov a velke shorty na paske ani nevidno, pravdepodobnost otocenia je nahodna. V tejto situaci cakam, sledujem tape, a ak sa pomer zmeni a cena bude stale v oblasti vstupu, okamzite vstupim. Jasne, moze sa stat ze reakcia nebude silna aby z toho bol profit, ale to pre mna nie je dovod stat sa mechanickym obchodnikom ktory sa bude obhajovat tvrdenim ze aj tak sa v trhu moze stat hoci co tak preco by som mal brat do uvahy nejaky orderflow.
To uz je ale vecou individualneho pohladu a diskutovat o tom nemusime, ale rad som objasnil svoj postoj aby sme sa chapali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, Romane

Nerad bych zde rozpoutal debatu o pozicnim obchodovani, ale alespon heslovite.

Trh: SP500
2xTF: denni a 1H

Na dennim grafu cekam na pruraz SW, tak aby byl potencial k H nebo L cca 800-1000us /napr.svice 23.7/. Tuto svici jsem nechal zavrit a vstup byl na cene 1101.0. Cely system ma jeste dalsi pravidla, ale to neni podstatne a v celku je velmi primitivni. SL mezi 200-250us a PT mezi 800-1000, zalezi na volatilite kterou vyhodnocuji pomoci ATR.
RRR nemam nikdy pod 3. Jak vidite jedna se opravdu o primitivni system. Delam 1-3 obchoddy / mesic. Vse vynahrazuji obchodovanim multipozic v radu desitek.

Vic uz psat zde o pozicnich obchodech nebudu at nenarusuji vlakno .........

at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K.

Všiml jsem si, že uvažujete přejít na poziční obchodování. Já jsem se zde snažil o diskusi na toto téma, ale bohužel odezva byla mizivá. Myslím, že chápete podobně svobodu v pozičním obchodování, jako já. Poziční obchodování je spíše založeno na více nohách a nesoustředí se jenom na pouhou TA. Je to určitá kombinace více věcí, nebo jedné, ale prověřené i jinými metodami. Není to jenom technika, ale i fundament, ekonomika atd. Je to mnohem zajímavější, už to i více připomíná pravou podstatu kapitálových trhů a vlastně jsem se dostal přes poziční obchodování i k jinému chápání ID, kdy jenom nekoukám do grafů, ale používám i psychologické momento a fundament. Smyslem je vydělávat peníze, ale nesoustředit se jenom na jedno, ale pokusit se využívat i jiné metody, které nám život nabízí. Pokud byste měl zájem o diskuse tohoto typu, můžeme založit nové vlákno a soustředit se na tyto témata. To samozřejmě platí i pro další zájemce, kteří o to mají zájem. Je to hodně obšírné téma a každý názor může něco přinést.

Kdysi někdo řekl: Smysl života je v tom, že otevře pozici, jde si užívat denních radostí a večer, když přijdu domů, spočítá o kolik je zase bohatší. Zamozřejmě, že je to pouze zjednodušená parafráze, tak jednoduché to určitě není, ale je v tom smysl života, který se chci naučit . Když člověk opustí zaměstnání, protože se mu nelíbí, že je u něčeho uvázaný, pak se snaží nalézt jiný životní rytmus a neskončit u něčeho, co mu bude připomínat pouze to, z čeho utekl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane, tak prumer jsou 4 obchody tydne. Ale co ted obchoduju (zatim kratce) i vecer (jenom po-ct), tak se pocet obchodu zvysil na 7. Samozrejme jsou to zaokrouhlene hodnoty. Navic cisla pro vecer mam zatim jenom z backtestu. Na zivo jsem jich jeste moc neudelal.

focus, diky za prispevek. Jsi moje motivace... :)

MERKUR1, tak to uplne neni. Rozhodne se jeste nechystam prechazet na pozicni obchodovani. Pokud pujde vse podle planu (a to se v tradingu moc casto nestava - alespon ne mne :) ), tak bych chtel zacit testovat nejake pozicni systemy na podzim. Ale ted urcite ne. Zaprve na to nemam jeste tak velky ucet, jak bych chtel a zadruhe jsem ted docela liny a chci si dat od vsech moznych testu pauzu. Navic je leto, spousta festivalu, dovolenych a dalsich akci, takze si to chci taky trochu uzit. Dalsi vec je, ze i do pozicniho obchodovani bych chtel jit z pohledu technicke analyzy. Chtel bych se pokusit spis o nejaky swingovy system. Ale nemam s tim vubec zadne zkusenosti, tak jsem na to docela zvedavy a tesim se na to...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K.

Respektuji to, že zde není zájem o všeobecnější diskusi, ale mám několik poznámek ze své skušenosti.

To, že něco chci testovat ještě neznamená, že musím jenom koukat do grafů. Nejdříve je dobré si v hlavě srovnat, co vlastně od systému očekávám, jaké chci výstupy atd. To můžete dělat celé léto v práci, na dovolené atd. Ten samý případ je i u indikátorů. Ty mají svojí vnitřní logiku čísel a podle předpokládaného vývoje ceny můžeme předpokládat i jejich vývoj a nemusíte nic počítat. Je to pouhá logika základní školy. Nic složitého. Jsou to stejné postupy, jako například v šachu. Když chci být dobrým hráčem musím nejdříve pochopit pozici a vymyslet nějaký smysluplnný plán. Figurky přijdou na řadu až při realizaci.

Já obchoduji někdy ID, někdy pozičně a nedělám v tom nějaký problém. Vždy záleží pouze na tom jaký dostal trh impulz, jaké momento a jakou setrvačnost. Pokud chci obchodovat jenom technickými nástroji, pak minutový, denní, týdenní, nebo měsíční graf má stejnou strukturu a když je někomu ukáži, nemá šanci poznat, který je který. Proto není problém mít jeden systém, který se bude lišit pouze v časovém rámci, nebo jiný, ale problém v tom nevidím, protože všechny systémy se nechají budovat na stejných principech.

TA se zabývá pouze minulými cenami a jako takové musí mít určité procento chyb, protože nám musí být předem jasné, že pokud chci předpovídat budoucí cenu, cenou minulou, musí to tak být. Když zde zmíním termín fundament, připadá mě, že zde hodně lidem naskakuje husí kůže, ale nevidím důvod proč. Je zde spousta ID obchodniků, kteří ho s úspěchem používají, tak proč ho nevyužívat i v pozičním časovém rámci. Já ho používám v kombinaci s TA a filtruji její chyby, protože můžeme mít například nádherný nákupní signál, ale pokud hrozí ekonomické nebezpečí, které se vyplní, pak nám je k ničemu. Fundament je momentum a TA pouze se spožděním reaguje.

Doporučuje se backtest, ale i on je hodně nepřesný, protože nemáme přehled co cenu v minulosti mohlo pokřivit a pak ty naše výsledky mohou být hodně nepřesné. Na toto téma se dělalo hodně výskumů, ale nic převratného. Většinou ty systémy na minulých datech vycházely, ale v papertradingu to bylo horší.

Na toto téma by toho šlo napsat mnoho, ale bohužel samotného mě to nebaví. Jen Vám přeji hodně úspěchů a nevidím důvod abyste nemohl obchodovat jak ID, nebo pozičně současně, podle stejných, nebo podobných technik. Je dobré si znovu uvědomit, že TA má mnoho nebezpečí a proto není od věci ji skombinovat i s něčím jiným, založeným na jiných základech a o všem můžete přemýšlet celé léto, třeba u moře, protože grafy na to nepotřebujete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur... ja s tebou urcite souhlasim, ale podle mojeho nazoru vetsina lidi zacne ID a jejich plan je asi takovy ze jakmile se naucim vydelavat stabilne na ID s pomoci vice lotu tak potom postupne zacnu pokukovat na pozicni... teda aspon muj plan je takovy a ted mam jenom 100% zamereni na ID a na pozicni to vidim rekneme za 2-3 roky...

Jinak minule 2 tydny pro me byly tezke na psychiku trhy byly dost line a udelal jsem tam asi o 4 obchody vic nez bych mel (dohromady -150) tak jsem si dal za trest 2 dny bez live, no vcera mi utekl krasny obchod za 200 usd to je myslim dobry trest :) a dneska uz naostro 16:24 long PT na urovni RH =+120 usd.... potencial byl krasny na 250 usd az na PP ale to uz je zalezitost pro vice kontraktu takto s 1k se musim rozhodnout a udelat urcity kompromis je to blbe ale neda se.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ZDQ, Píšeš, že sleduješ tape. Rád bych se zeptal na jednu věc, která mi není jasná. Jedná se o velké ordery, které se často objevují, viz screen. Je to order, který je o mnoho vyšší než bid*ask, přesto se na tape objeví bez většího vlivu na cenu. Co jsou tyto ordery vlastně zač? Tzn, kdo za nimy stojí? Jakto, že nemají žádný aktuální vliv na cenu? Přihlížíš k nim ve svém obchodování? Vždy bude záležet na okolnostech, ale co ti tyhle ordery říkají? Můžu mít špatné data (IB) nebo by to mohli být příkazy, které byly spárovány již u brokera a na burzu se jen ohlásily (při pátrání jsem na tohle narazil, ale nevím) nebo ninja dá dohromady víc příkazů na stejné ceně a takhle je označí. Děkuji moc za odpověď. Martin_12

13750

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co si opisal je v podstate block trade, ale tie podla stranky burzy na YM nie su povolene. O IB datach toho bolo co to popisane, ze to su snapshot data a nie priame ticky takze to sa asi odzrkadluje aj na tape, ale osobne nemam skusenosti ani s tymi datami ani s produktom.
V tape sa pri obchodovani nezameriavaj na taketo detaily, jeden order nic neznamena a nikdy nevieme kto a s akym cielom ho tam poslal, ale na momentum, prip. momentum s filtrom na vacsie ordre, po case sa pre to da vybudovat cit a zlepsit tak uspesnost roznych stylov obchodovania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...