Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 Mcwoj :

No pri te divocine co v trhu posledni tri dny panuje se nicemu nedivim. Urcite mame kazdy jineho brokera, ja mam ty casy primo z platformy, takze ja to mam "urcite" dobre :) Hlavne na penize to mam dobre, a to je z meho pohledu to nejdulezitejsi :)

2 roman06:

Prijde na to s kterou EMA, ja ho mel uz cross, takze jsem to bral s vyhledem prave na minimalne dosazeni PP, coz se v pohode stalo, takze vse Ok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sd77: No vždyť :) Na všech vyšších TF vidím jak jde trh dolů. PSAR mi tam přeskočil, to jo, ale nějak v tom nevidím, že teď už je to long a ne jen další korekce. Kdybys měla chuť, rozepiš se. Přístup MNovaka se taky snažím nastudovat, tak mě zaujalo, že to stejně každý vidíme jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, gratuluji těm, co dnes úspěšně brali na TF signál long okolo 15:32. Já jsem čekal, až bude swing v souladu s EMAs na vyšších TF (do shortu). To nastalo přesně v době reportu, tak jsem to vynechal a bral o něco později 609,30 short. Obdržel jsem SL na tick přesně a pak cena krásně sjela na vzdálenost 1 tick od zamýšleného PT (605,30) - bylo by tedy BE. Tak teď nevím, jak to hodnotit...
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

chci se vás poprosit o radu.
Jedu paper FDAX a denně "vydělám" kolem +/- 600€ a chci jet na živo. Problém je v tom, že obchoduji s nastaveným PT 112,5€ a někdy jsem v obchodu jen třeba sekundu či nějak podobně krátkou dobu.
Tudíž bych byl moc vděčný za radu od zkušeného tradera, který jede live na FDAXu, jestli nemá problém skluzem (slippage) a pokud ano, tak kdy je skluz nejmenší. Mám na mysli při jak velkém volume je ideální čas k live obchodu.

Předem vám děkuji za jakoukoliv radu. Jestli mi někdo pomůže budu moc a moc rád.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj vsichni,

mam jednu otazku na live obchodniky pripadne zkusene backtestry

jedu paper RB10 na NQ,
tento timeframe a trh jsem si vybral po testech mezi trh TF VOL2000, TF RB15, NQ VOL1500, NQ RB10
nakonec se rozhodl pro vyse zmineny kde jsem backtestnul 0/v pro rok 2009

ted po mesici paperu se tak stale placam kolem nuly, coz mi nevadi (je to prvni paper, jsem pomerne trpelivy jedinec)
ale spise se ukazuje ze prichazi velmi malo signalu. tak jsem zBTestl 2v a BigV pro rok 2009, pridal do arsenalu (2v jen long - nevim proc ale statistika je jasna, a na BigV si asi s radosti pockam ..)
situace se nezlepsila, mam 1 obchod denne

frekvence jeden obchod denne by mi taky nevadila, akorat ze (a tady je jadro meho problemu) je signalu tak malo ze si nemohu vybirat jen ty opravdu nadejne kousky (mam dost filtru, kterych se ovsem nechci vzdat neb statistika ...)

diky moc za impulsy,
bradrtony

PS me jen napadlo zmena TF na RB8 :I

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bradrtony:
tak tady je asi řešení několik - sama jsem takových situací zažila opravdu dost a asi ještě zažiji.

- počkat, jestli se trh rozjede třeba za měséc (může mít jen horší netrendující období-to zjistíš i z backtestu a v reálu je to docela běžné)
- přidat na stejném trhu jiný druh vstupu a obchodovat jej dvěma způsoby (ideálně tak odlišný signál, aby se samozřejmě vzajemně nekryly)
- najít jiný trh a obchodovat jej také - třeba stejným způsobem, ale v jinou dobu...

atd.... ale myslím, že ti všichni poradí, ať vydržíš, protože bez trpělivosti se nepohneš vůbec nikam. Myslím, že když budeš backtestovat další trh nebo vstupy a souběžně pojedeš paper svůj otestovaný systém, je to rozhodně lepší, než stagnovat na místě.... trpělivost je ale základ.... ať se daří

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bradrtony:
já šel původně cestou rychlých timeframe a vůbec se mi to nevyplatilo. Paper i BT vycházely dobře, ale live jsem to nezvládal. Signálů bylo příliš a vybíral jsem si často obchody, které nekorespondovaly s plánem nebo jsem jednal impulzivně. Proto jsem se přesunul na pomalý RB15. Klidně nedostanu týden signál, ale kupodivu mi to nevadí - ba naopak.
Jen poznamenám, že taky obchoduju FinWin a jedu všechny trendové..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bradrtony:

na co konkrétně se ptáš? vždyť všude píšeš že se ničeho nechceš vzdát, protože "neb statistika....." když jsi testoval 0/v pro rok 2009 zkončil jsi v zisku či ztátě? jaký máš RRR? Koukal jsi se jestli nenajdeš nějakou "podobnost" u ziskových obchodů? (tím pádem by ses třeba mohl vyhnout několika ztrátovým obchodům). Dodržel jsi svůj plán na 100%?

jestli se mohu zeptat, kolik filtrů (a jaké) používáš pro určení vstupu?
Já sám používám pouze jeden filtr pro určení jestli ten den vůbec budu obchodovat či nikoliv a to mi stačí.

Pokud je tvůj systém ziskový (a i během paperu ziskový bude),tak si polož otázku jestli chceš obchodovat jen proto, abys mohl klikat myší a nebo chceš obchodovat kvůli penězům a zisku?...v tradingu neplatí přímá úměra, že čím více tím lépe - většinou je to spíše naopak.

Pokud si projdeš předešlé toto vlákno, tak zjistíš, že hodně traderů dělá třeba jen jeden obchod denně a i přesto vydělávají!

Jestli ti ale mohu opravdu v něčem poradit, tak dej svému systému čas třeba do konce března a pak se rozhodni pro nějaké úpravy (určitě během těchto 2 měsíců v grafech najdeš něco, co jsi do teď neviděl a zlepší ti to výsledky). To, že jsi v lednu 2009 "vydělal" třeba 2tis USD neznamená, že to samé "vyděláš" v lednu 2010...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to atlas :

nepochopil jsem jestli zamerne jedete styl scalping a nebo nevedomky, proctete si toto vlakno, kdo jede FDAX ma pt 500 nebo podobne vyssi castky, s obchodem na 1 sekundu a ktomu vydelavat se rozlucte. navic jake mate RRR ? nejspis jste zacatecnik a radil bych Vam nehrnout se na ,,nejostrejsii,, trh DAX. zkuste zvazit sve plany jak vydelat v burze je tady hodne podnetu screenu a debat jak se tu Dax obchoduje. Ale radim Vam rychle zapomente na obchodovani v ramci sekund.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radku,

děkuji za odpověď. Ano, jsem začátečník a jako začátečník obchoduji pár měsíců live na TF - úspěšně, nicméně mám rád pohyby a malé timeframe 5 - 30 sekund, to mi vyhovuje, to mi sedí. Nevím jestli je to scalping, jde o to, že na TF mi to funguje, tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo obchoduje FDAX tímto rychlým způsobem.
Nebaví mě čekat celý den na nějaký větší pohyb, to raději pár malých, ale jistých obchodů. RRR vůbec nehrotím, protože SL posouvám podle potřeby a někdy poměrně i brzo. Raději se spokojím s málem než aby mě to vyhodilo na předem definovaný SL. :)

Vlákna jsem pročetl snad všechny, vyzkoušel jsem všechny zde uvedené způsoby a nic mi nevydělává více než to co teď dělám. Tento systém mi sedí a vydělává na TF, tak jsem to chtěl zkusit na FDAX, který je čitelnější než TF.

No nic, vyzkouším a uvidím.

Jak to dělám já není důležité a je to asi mimo toto vlákno - omlouvám se.

Díky

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...