Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Ahoj mira-k a kahiros,

jasně............ tak to je i v životě. Chodíme kolem toho neúspěšně takovou a dobu a pak stačí menší úprava a hned to dává smysl.

Já jen navrhuji, aby kdo chce, to v paperu zkusil a třeba na 15-10-5 sekundách a pak udělat nějaké závěry.

No a můžeme to tady společně rozebrat, jako jednu z možností. Vždyť víme jaký je problém dostat solidní signál ke vstupu a moc neriskovat a navíc v době kdy je na trhu relativně malá volatilita.

to je vše. :)

J.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Atlas,

určitě souhlas, já taky nějakou dobu chodil kolem a hledal se...po nějaké době každý dojde k systému, který vyhovuje jeho povaze - a to je jeden z důležitých kroků k úspěšnému tradingu.

Určitě si mohu otevřit trh s např. 10s tf, ale myslím si, že tam budu dostávat strašně moc falešných signálů. Mě by zajímalo na základě čeho vstupuješ TY, protože 5s je hrozně krátká doba na rozhodnutí.

Díky!

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj posledny riadok bola kritika, ale obidvoch stran. O vecnych backtesteroch atd., alebo o tom kto vymaze ucet si sem citat nechodim. Myslim ze to sem naozaj nepatri.

Co sem patri su technicke zalezitosti a je fajn narazit na nieco nove, cita to tu vela ludi a aspon budu mat vacsi prehlad a viac moznosti inspirovat sa.

No, Atlas, ja mam teraz okrem doobedneho live dost prace na jednom vlastnom OS takze ostanem pri svojom :) - ked bude co tak sem prispejem - rovnako ostan pri svojom aj ty a kludne sem hod nejaky screen s popisanymi vstupmi, napriklad aj tvoje live obchody z TF-ka.

Ak nechces vzbudzovat vasne ale pomoct, tak to pomoze asi najviac, screeny so zdovodnenim vstupov; vela ludi tu takymto sposobom ostatnym pomaha.



Nech sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kahiros,

vstupuji limitem a ten umístím podle předchozího zvážení. Zajímá mě kde cena "narážela" a "neprorazila" na určitou cenovou hladinu a k tomu sleduji co dělá volume. Příkaz umístím 1-2 ticky nad nebo pod tuto hladinu a pak si chvilku počkám................

Tenhle způsob asi používají všichni, není to nic světoborného, jen na vyšším timeframu.

Ono při té rychlosti není čas na dlouhé přemýšlení, co si budeme povídat. Vtip je v tom včas odejít a někdy se spokojit i s málem, ale je to pořád lepší než čekat až do vypadnutí na SL. To znamená, že včas posouvám SL.

To je celé................. :)

Co ty na to?

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas, nechapu, proc se tolik branis screenu? Nejspis uz mas ted na TF odobchodovano, tak nam ukaz, jak to delas. Jak uz jsem psal, zajimalo by me to ze studijnich duvodu, obchodovat to nebudu. A myslim, ze malokdo tady jo. Likviditu na tvych urovnich ti teda nikdo brat nebude.. :)

ok, uz nic... :) Byl jsi rychlejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:

díky za info. Teď sem si jen zběžně zkusil na TF dát graf 5s a je to mazec (prostě ten rytmus vykreslování nemám nakoukanej)...obdivuji, že během pár sekund dokážeš určit kde cena narážela nebo neprorazila a ještě zadat limit příkaz....nestává se ti často, že tvůj limit není vyplněn, protože cena stačila tvůj příkaz přeskočit než jsi ho stačil zadat?

kolik stihneš udělat za den obchodů?

když sem někdy hodíš screen s popiskem, tak to bude určitě přínosné pro více lidí (třeba to pro nikoho bude dost inspirující a začne se o tvůj styl obchodování zajímat mnohem víc)....já tedy zatím zůstanu u toho svého, protože mi vyhovuje :)

Držím Ti palce a doufám, že se tady budeš s námi dělit o tvé obchody a poznatky!

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja dnes vstup po 16 hned po tom chopicku, rikal sem si ze se zamerim na obchodovani do 16h ale ono to nejde takhle rozseknout, limit mam pro signaly do 16:30 ale kdyz vidim ze do 16 h trh byl liny a pak je report tak na to kaslu uz po 16, radeji sleduji jak je trh aktivni a podle toho bud do 16 nebo do 16:30 , dnes to bylo BE100, mfe 340, az pozde sem si vsimnul v L2 ze na tom mem mfe340 je nachystanych 270 kontr long a tick pod tim 120 taky long, tak od toho se to odrazilo a doputovalo na be. celkem silna rezistence. ale vsimnuti pozde.nevadi , jinak presne pred 2 dny me napadla uplne cirou nahodou presne ta sama myslenka jak obchoduje ATLAS [bold] [/bold] presne kdyz trh si jede v nakem kanale nebo testuje nejakou cenu 2x 3x tak dat nad ni nebo pod ni (ja bych volil spis stop prikaz) a treba PT na 6 ticku na TF, s myslenkou ze je to s/r akdyz tu cenu prekona tak to vzdy skoro chytne dech a udela to hned nejakych par ticku, tak sem si takhle pomohl k dnesnimu vstupu misto cekat na close u meho vol2000, treba dnes to nevyslo o 2 ticky lip nez na close, ale ta logika tam je daleko vetsi. pro moje vstupy, samozrejme takhle skalpovat nehodlam jak jsem popsal,ale myslim si ze je to presne to co dela atlas ,s tim ze jeste posouva SL asi. muze byt taky funkcni jednoduche, jen bych treba ty ceny hledal na vyssim TF, a tam taky vidim jak to do nich narazi a odrazi a nasledne prorazi. navic jde lepe videt kanal. ale to uz je vec kazdeho. me se tenhle styl moc nelibi a to z toho duvodu ze mi to neprijde nejak stabilni, a tak celkove proste mam odpor ke skalpovani.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, koukám že se dneska rozjela pěkná diskuze:) Taky by mě Atlasův screen zajímal - pouze ze zvědavosti.
Já dneska na TF konečně PT - ufff. Vstup 15:49 short 614,10 stopem => slip 1 tick. K PT se to blížilo přískoky a při výstupu na PT 610,0 trh příkaz nevzal hned napoprvé a vydal se trochu zpět nahoru. To jsem docela ztuhl - naštěstí to za chvilku dobře dopadlo.
Ať se všem daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Jirko,

dlouho o tobě nebylo ani vidu ani slechu, tak přeji hodně zdaru do obchodování.
Já jsem ten tvůj protipól, který pořád testuje a samotným obchodováním trávím naprosté minimum času a taky to funguje, i tak se dají vydělat peníze.
Jinak cenné myšlenky se tady ve vláknu najít dají, pár zkušených traderů tady sem tam něco napíše, ale dost se to ztrácí v tom balastu okolo a ten tady během dneška taky slušně narostl.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Láďo,

děkuji za pozdrav. Já vím o tvém postupu a hlavní je to, že to má pro tebe ten spravnej efekt!!! To jsem moc rád, že jsi v pohodě. :)

Já jsem se odmlčel, protože jsem dřel jak šílenec. Přál jsem si, aby se mi to konečně podařilo rozjet a dny abych končil se ziskem i když je ten den trh línější.

Zvládnul jsem to a teď se chystám na FDAX.

Jo toho balastu je plno. Taky jsem k němu určitou měrou přispěl. Kdybych mohl smazat své příspěvky, hned bych udělal.

Můžeš jmenovat nějaké ostřílené tradery, ke kterým je dobré jít pro radu? :)

Díky a měj se fajn

J



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...