Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím
Tak se také pokusím podělit o mé zážitky a začátky s obchodováním.
Já jsem naostro začal obchodovat začátkem června letošního roku.
Samozřejmě jsem předtím několik měsíců jel na demu a to chvílemi uspěšně, chvílemi neúspěšně....nicméně jsem si řekl, je čas to zkusit doopravdy.Založil jsem si účet v korunách u XTB Brookers ČR a pustil se do toho.
No a ten první den jsem pochopil co je to psychologie obchodování, poznal jsem něco co se na demu neprojevovalo, začal jsem mít strach, bylo mi i špatně a takovou nervozitu jsem snad v životě nazažil.
No můj první den jsem udělal asi 5 obchodů a skončil se ztrátou asi 3000 kč.
Byl jsem totálně vyčerpaný a zklamaný z mé vlastní psychiky.Opravdu je to něco co člověk pozná až v ostém tradingu.
No nicméně jsem po víkendu ( můj první obchodní den byl pátek) ,plný optimizmu že doženu páteční ztráty,začal sledovat mé 3 trhy (Ropa, Zemní plyn a zlato) a čekal na svoji příleřitost.Pondělí skutečně bylo lepší a já jsem ztáhl ztrátu asi na -1400Kč což mě velice povzbudilo a večer jsem se už nemohl dočkat dalšího dne.
Tehdy jsem si říkal, ta psychika se určitě poddá, to jsou jen začátky.....
Další den jsem z přehnané opatrnosti nezobchodoval nic a to se opakovalo až dokonce týdne.....opět pracovala psychika , tentokrát mě ale nějak paralyzovala a já jsem zrtácel jistotu v mém úsudku.
O následujícím víkendu jsem si řekl že to takhle nejde a že s tím něco musím udělat....moje rada začátečníkům zní - nikdy se nenuťte obchodovat zakaždou cenu - to je to nejhorší co se dá udělat.
Během dalších dvou týdnů jsem nadělal tolik chyb že jsem přišel o téměř celý počáteční vklad ( 50 000,- Kč) a musel jsem na účet zaslat další peníze abych byl vůbec schopen obchodovat...
Tehdy jsem byl v dost veliké depresi a říkal si zda je vůbec tento byznys pro mně...nicméně po asi 3 týdení pauze a přehodnocení přístupů , vzdělávání se v sebepsychologii a psychologii obchodování jsem se znou pomaličku pustil do obchodování , ještě více jsem testoval svoji taktiku, výpočty a mnohem více pozoroval a přemýšlel. Po několika výkyvech jsem se pomaličku odrazil od téměř dosáhnutého dna a začal jsem uzavírat úspěšné obchody.Dnes už jsem v ostrém obchodování 3 měsíce a pomalu se dostávám z opravdu hlubokého dna k hladině a snižuju dosaženou ztrátu.
Dosáhl jsem slušné úspěšnosti , kterou doufám si udržím z posledních 20 obchodů jsem mněl pouze 4 ztrátové což mé psychice dost prospělo.
Mohu skutečně potvrdit že 90% obchodů dělá naše psychika a 10% je taktika a cit .
Zaměřil jsem se na obchodování jen jednoho trhu a to je Ropa , k tomu sleduji Zemní plyn a zlato ale zatím je neobchoduji, ověřuju si na nich své výpočty a správný odhad.Úspěšnost skutečně mám 80-90% , ale učím se zvládat svou psychiku a tak se zatím držím stranou a obchoduji jen Ropu s jejíž pomocí se doufám brzy dostanu ze ztráty.
Ty tři měsíce mně strašně moc naučili a poznal jsem o sobě věci dříve úplně skryté, myslím si že podobný příběh asi prožilo mnoho nováčků a kdo si to nezkusil tak asi těžko uvěří.....

Přeju všem mnoho vytrvalosti , úspěchu a taky štěstí v tomhle krásným byznysu...
David ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,
díky za příspěvek a přeji hodně další trpělivosti v práci na sobě samém.

Jen taková dobrá rada na začátek. Jedním z absolutních fundamentů úspěšného obchodování je konzervativní money-management, tedy riskování "s rezervou". Většina nováčků co projede rychle účet to udělá proto, že prostě riskuje příliš aniž vlastně ví co dělá.

A trhy které jste si vybral - ropa a zemní plyn, patří k těm nejagresivnějším, na které je potřeba velký účet.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Děkuji Petře za pohotovou reakci,ano máš pravdu že trhy které jsem si vybral tak jsou hodně agresivní, nejvíc asi Zemní plyn a naštěstí mám brookera který umožňuje obchodovat minikontrakty takže stačí i oněh 50000 kč na začátek.
Money managment samozřejmě mám, ale jelikož neobchoduji podle žádných indikátorů ale Eliottovy vlny, tak tam to strašně moc svádí k tomu že člověk při špatném odhadu ( výpočtu) tento špatný odhad nepozná a říká si - to je jen korekce, tu přečkám a pak se to otočí podle mého odhadu....známá chyba o které jsem hodně četl.
Ano hodně jsem se naučil a ikdyž mi přijdou EW velmi spolehlivé tak dovedou často nečekaně překvapit.Používání Stop Lossu je tady trochu odlišné než v jiných strategijích a to musím ještě dotáhnout k dokonalosti.
Vím že mám před sebou ještě dlouhou cestu učení a sebepoznání , ale trading je něco co mě odpočátku nadchlo a chci se tím v budoucnu živit.
Cíl už mám jasný a to je motivace jako hrom , teď ještě doladit psychiku, víc dohloubky poznat EW strategii (teorii) a doladit money managment.Zakoupil jsem si i vašeho Průvodce psychologijí od John Nowak a pilně studuji.
Snad jsem na správné cestě , to ukážěe čas...
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předem chci poděkovat zakladatelům tohoto webu ,protože bez něho bych asi nikdy na komodity nenarazil.
O komodity jsem se začal zajímat v polovině června letošního roku, když jsem na tento servr omylem zabloudil.:-)
Za prvních čtrnáct dní jsem si dvakrát přečetl manuál a nějké další članky a četl sem si diskusi.
Během prázdnin jsem byl celkově měsíc na dovolené , ale když sem měl čas tak sem si četl další články a dival se do diskuse.Jako obchodní systém jsem si nakonec vybral WCCI, i když ze zečátku se mi moc nelíbyl(vypadal složitě)
Potom jsem si koupil data od Scmagic a to data trhu S&P 500 nanich jsem backtestoval asi tři dny on to vlastně ani takovej backtest nebyl já spíš jenom tak sledoval graf a zdálo se mi že mi vpodstatě každej obchod vychází, tak jsem si řekl že to skusim LIVE třeba týden a uvidím.
Minulí týden jsem si pomocí Tomáše zřídil účet u IB a tento týden ve středu tam přišli peníze.
Muj první obchodní den:
Kolem osmé jsem přišel z brigády a sedl jsem k počítači,protože mi dneska opravily internet tak sem ponastavil sierru rozjel se platformu od IB a začal sledovat graf.
Zdalo se mi že sledovat jeden graf je málo tak sem si otevřel rovnou tři : ER2, ES, YM.
Večer okolo deváte jsem vstoupil do krátké pozice v trhu ES, omylem chtěl sem do ER2 asi po 2 minutách jse to zjistil tak sem to chtěl ukončit zadal jsem příkaz buy ale otevřel jsem další pozici(čehož jsem si nevšiml),potom jsem ukončil tu první pozici se strátou 140$. Asi po minutě jsem si všiml že mám otevřenou ještě jednu pozici a tu jsem hned ukončil ta skončla +172$ . Takže muj prvni den byl skoncil +32$.
Chvili mi trvalo než sem se z toho dostal, ale vezmu si z toho ponaučeni. Dneska budu snad pozornějši.
Můj problém byl taky ten že sem nevěděl kde nastavit SL.

Chtěl jsem se zeptat zaco si IB bere tech 20$ při zřizeni učtu?
Včera měly všechny tři trhy hodně podobnej průběch je to normální?
Tak přeji všem začínajícím obchodníkům ,aby měli méně stresový první den v obchodování.
Na závěr chci dodat že mi je 16 takže doufám že tu přibude více lidí mého věku.

Michal


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hrasa,

ER2, ES, YM, NQ a možná ještě nějaké další mají velice podobné průběhy - nicméně se nedá vyvozovat, že pokud se ES rozběhne prudce na long, ER2 pujde také long :-).

Bez SL neobchodujte :) a bez řádného backtestu (ikdyž máte WCCI, je potřeba ho nakoukat pořádně) stejně jako v začátcích je dle mne lepší sledovat jen jeden trh velice pečlivě a maximálně mít podobný trh jen někde v malém okýnku na "nakukování". Sledování více trhů zaráz má za následek špatnou koncentraci na jeden trh, což není moc dobré.

V každém případě přeji mnoho úspěchů a příště klidnější nervy :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hrasa,

takhle to dopadá když na vše dost pospícháte. Né nadarmo se tady na werbu již několikrát zmiňovalo, že je potřeba mít backtest s velkým počtem obchodů aby trader zjistil jak moc je jeho OS robustní.

proš jste chtěl vstoupit do ER2 když jste "testoval" S&P? Je pravda, že tyto trhy se chovají podobně, ale každý má jinak velké pohyby a ceny a hlavně SL

Tomu, že jste skončil v plusu bych nepřikládal nějakou váhu, spíš bych to bral jako štěstí. Raději bych začal s pořádným backtestem a mimo to sledoval live graf trhu/trhů. Až budete svému OS věřit, udělal bych další krok k live obchodování.....není důležité "znát" jen trh, ale i platformu v které obchodujete :O)

Přeji mnoho úspěchů, výdrž a disciplínu!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

CMC

Ahoj,

před dvěma týdny jsem si otevřel demo u CMC Markets. Obchodoval jsem corn, live cattle, usoil + nějaké ty indexy. Z původních 5000 euro jsem nakonec vytvořil 8500. Program je skvely. Obecně ale nejsem k CMC moc důvěřivý (přecjen zakladatel CMC není nejbohatším mužem anglie jen tak pro nic za nic). Nelíbí se mi, že člověk nemůže u komodit vidět volume + možnost umisťovat SL je také poměrně limitovaná. Proto bych se Vás rád zepatl, jaká je Vaše zkušenost s CMC, případně s jinými CFD providery.

Moc děkuji za info, s pozdravem

Štěpán Havránek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze po cca roce studia, testu a zkratka vseho co k tomu patri nadesel vcera den D... Zde pridavam par mych poznamek z meho vcerejsiho prvniho ostreho obchodovani...

Co bylo dobre
=============

+ Do prvniho obchodu vstup na signal, s lehce neprijemnym "mrazenim", ale dal se pomerne rychle prekonat (Myslenka, ze jsem se na tuhle chvili pripravoval, cekal na ni a ze to proste musim udelat... hodne pomohla:) )
+ Platforma jede velmi dobre, Market se plni okamzite, Limit s malym zpozdenim
+ Okamzite plneni Stop-loss
+ Na dalsi obchody uz plna soustredenost, bez zadnych pocitu = stav jako pri simulaci
+ Pozdeji i kratkodobe opusteni PC v pozici, trh jede i bez neustale hypnotyzace krivky


Co bylo spatne
==============

- Start session nebyl v 15:30, ale temer o hodinu pozdeji
- Neschopnost rychle vyhodnotit signal na close usecky => pozdni nastupovani
- Z pocitu "ze jde vsechno dobre" (profit vice nez 200$) jsem zacal obchodovat nekvalitni signaly => hodne malych profitu + hodne malych ztrat => generovani poplatku bez zisku
- Vytrvale setrvavani v chopu (chop byl vcera nejak opacne nez "normalne" - na zacatku a na konci session)
- V posledni tretine session prevladala emoce "chamtivost" !!
- Pri jasnem signalu a ocekavani otoceni trhu, v souvislosti s predchozim bodem pridan jeden kontrakt a snizen stop-loss na polovinu pro zachovani vyse pripadne ztraty => naproste vyboceni z planu
- I pri dlouhem chopu jsem trh neustale sledoval a nedal si zadnou pauzu => po zavreni trhu naprosta psychicka vycerpanost
- Asi by se jeste neco naslo :)

Result
======

Na tu divocinu to dopadlo jeste dobre. Skoncil jsem v plusu i po odecteni poplatku, vyzkousel si revers pozic, multikontrakt a vystupy na PT i na posouvanem SL. Technicky mi pripadlo ze mam vse pod kontrolou (dva nezavisle feedy, dva nezavisle zobrazovace grafu, jisteny net, s brokerem dohodnute automaticke uzavreni vseho, kdyby neco neklaplo atd.) O vikendu nastupuje 20% casu pro studium grafu, podrobne rozlezeni toho "co bylo", a zbytek casu se budu venovat kniham o psychologii obchodovani, ktere jsem drive ponekud zanedbaval.

Na tomto miste bych chtel p.Nesnidalovi a p.Podhajskemu podekovat za jejich ohromnou praci, diky niz jsem dosel az do stadia ostreho obchodovani, ve kterem, jak pevne doufam, nejaky ten patek vydrzim :)

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak už jsem se dostala do stádia že můžu napsat i sem :o)

od pondělí jedu reálně a každý den jsem se pokusila o jeden obchod ale kvůli hrozné nervozitě a strachu jsem si vždy utáhla stop loss a vyhodilo mě to a já inkasovala menší ztrátu až dnes jsem si konečně vydělala a jsem neskutečně šťastná :o))

teda ta psychika dělá věci až hrůza!

všem začínajícím hodně štěstí a pevné nervy!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22 >> Dobrý večer přeji, ještě neobchoduji live, takže nejspíš nejsem oprávněný tady radit, ale stejně bych vám rád něco doporučil, když obchodujete intradenně, věnujte před obchodováním tak hodinku relaxaci, nejlépe poslouží meditační cviky, které vycházejí z jógy. Hodně lidí je k tomu skeptická, ale jako instruktor jógy tuto metodu můžu všem vřele doporučit. Po cvicích je mysl opravdu hodně uvolněná, vyrovnaná, člověk má tendenci více myslet racionálně a také pomocí meditačních technik jde "přeprogramovat" podvědobí, zapracovat na strachu a chamtivosti, případně odsátí negativních myšlenek jak radí Dougles. Zkuste a uvidíte. Hodně úspěchu v obchodem, závidím vám, protože já kvůli nedostatku financí začnu až v lednu 2009 :( Ještě jednou hodně úspěchu.

S pozdravem

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...