Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Ramiro001 >>

Dobrý den Honzo, s těmi weby ohledně jógy je to hrůza, hledal jsem a nenašel jsem žádný, z kterého by se dalo čerpat. Doporučil bych vám navštívit centra, kde se jógové praktiky vyučují. Do vyhledávače napište "Joga v denním životě", najedete na hlavní stránku jógy a tam určitě najdete joga centrum ve vašem městě. Nabízejí několik programů, vám bych doporučil program psychohygiena, stejně jako já i ostatní lektoři uči hlavně práci s podvědomím, 1 kurz má 10 lekcí, cena 400 Kč (aspon u nás). Lekce bývají zpravidla jednou týdně v podvečer na 1,5h.

Rovněž přeji hodně úspěchu.

S pozdravem

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Pěkný den,

v pondělí jsem poprvé obchodoval naostro, můj den skončil 250USD ve ztrátě, ale zrovna o tomto mluvit moc nechci... Spíše mně docela zaskočila jedna věc. Když jsem si dnes rozjel Sierru a natáhl data, tak jsem se chtěl podívat na ten pondělní trh a na jeho odpolední pohyby, které jinak neobchoduji... Přitom jsem se podíval ještě jednou na dopoledne, jestli jsem někde neudělal nějakou chyby a v tom mě něco zarazilo. Ty data a graf se lišily od toho, který mi běžel živě v pondělí, je to možné??? Má to nějaké odůvodnění??? Obchoduji ER2, volume graf, pattern Famir. První co mě zaujalo bylo, že trh udělal za dopoledne 3 signály k otevření pozice, zatímco v pondělí naživo mi dal jen 2(oba ztrátové), tak jsem zbystřil pozornost a navíc jsem ještě zjistil, že ten druhý signál se vyvrbil tak, že by podle mých pravidel měl být ziskový a ten třetí který se na grafu v pondělí nezobrazil by byl taky ziskový... tohle mě docela dostalo, že podle toho grafu co se mi dneska zobrazil, bych neskončil -250, ale cca +350.. Pokud byste chtěl někdo namítnout, že sem třeba jen během obchodování něco přehlídl, tak to si nemyslím, protože když jsem v pondělí končil, tak jsem si to ještě jednou prolítl, abych se ujistil že sem nikde žádnou chybu neudělal
Jak je to možný že se ty grafy liší???

Předem díky, Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury,

to je skutečně dost možné pokud obchodujete na Volume grafech. Pokud se Vám vykresluje graf on-line, vykresluje se po jednotlivých ticích. Pokud ho zobrazíte z uložených dat, vykreslí se z těchto dat což nemusí být to samé. V podstatě záleží jaká data si ukládáte, jak to máte v SC nastaveno. Běžně (default ???) bývá nastaveno ukládání v 2sec.TF a tím by vysvětloval ten rozdíl. SC již umožňuje ukládání i tickových dat, takže pro práci s Volume grafy bych to jistě doporučil. + nový formát .scid. Patrně to bude spotřebovávat malinko více výpočetního výkonu počítače.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec, MerQury:

spise prani je bohuzel otcem myslenky... - i ja se domnival, ze kdyz uz mam v SC tickova data (novy .scid format a RT data jsou tick by tick), ze alternativni grafy, ktere jsou na toto obzvlaste citlive, uz konecne budou temer verne odpovidat nastaveni. Ja hlavne valcim s range bars grafy - presto, i kdyz mam nastaven range na nejakou hodnotu, trh nebyl prilis brutalne zivy, ani neudelal veliky gap, i kdyz mam v SC zatrzenu tvorbu (Chart properties -> more... - relativne nova volba, v buildu 231 je, v 221 jeste ne) tzv. phantom baru, presto to neni shodne, range neodpovida nastaveni atd.. A pritom se ten graf vykresluje ze stale stejnych dat - poprve z data feedu brokera (napr. TransAct), podruhe pri odpojeni ze souboru (off-line), kde by ty data (stejna!) mela byt ulozena. Ukladani dat MAM nastaveno na tick, ne 2 sekundy.

Zrejme ceka jeste hochy spousta prace, nez jejich, jiste chvalihodny, pocit dostane prakticky vyuzitelny rozmer.

Take je to otazka brokera, jaka data dodava - presne naprosto stejne sileny problem jsem vcera lamal s Ensign, kdyz jel datafeed a vykreslovalo se v RT, tak graf vypadal podstatne (odpovidal skakani ticku dle dorucovanych quotaci) jinak nez kdyz jsem dal Refresh dat/redraw graf... Nevim, s temito neprijemnymi nuancemi jsem v pripade MedvedQuoteTrackeru a delayed daty z Prophet.net-u nejak nebyl konfrontovan...

SC mam rad, vyrustal jsem na ni vice jak 1,5 roku, ale zjistuji, ze se budeme muset asi rozloucit pri ID obchodovani.

PS: Pripadnou dalsi diskusi bych presunul do vhodnejsiho vlakna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak si budete dobre všimať bary alebo sviece tak tie sa menia počas obchodovania sám používam 133 tickové grafy na ES a veľa krát sa stane že ked stupim do trhu na signal tak pri výstupe sa niekedy stáva že môj vstupný signal je preč :)) jdnoducho bol znovu prepočitaný ,ale to ma už netrapi zvykol som si na to a neriešim to. Teraz ale vzniká otázka či je dobre backtestovať na datach ktoré ani niesu zobrazené tak ako by mali biť:).

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj. Som rad ze som sa konecne dopracoval k tomu aby som mohol aj ja pridat do tejto diskusie svoj prispevok. Dufam ze aj tento prispevok pomoze buducim obchodnikom tak ako mne pomohli prispevky inych traderov. Mam za sebou prvy obchodny tyzden v ktorom som asi zazil vsetko to co k tomu patri. Od prveho stratoveho obchodu, dosiahnuty PT, seriu strat a zaciatocnickych chyb. Tie chyby asi urobi na zaciatku kazdy... Po tomto tyzdni mozem len potvrdit ze najdolezitejsie na celom tradingu je psychologia. Najtazsia vec je pre mna vyrovnat sa so stratovym dnom a prestat obchodovat. Obchodujem v priemere asi 2 hodiny denne a je dost tazke vypnut platformu po dosiahnutych stratach. Raz som to porusil a zobral som jeden obchod aj mimo mojeho stanoveneho obchodneho casu aby som dohnal stratu. Samozrejme ze mi trh tuto chybu spocital a obchod skoncil dalsim SL. A tolko krat som tu cital ze sa treba vedet vyrovnat so stratami... Nastastie podobnu chybu som uz nezopakoval a aj preto skoncil moj prvy tyzden po serii strat so ziskom :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

je to už 8 měsíců co jsem poprvé narazil na komodity, po hledání systému, backtestování, papertradování jsem se dostal k obchodování live. Teď mám za sebou první týden obchodování, hned první den jsem byl vyloženě jak na trní a trochu se děsil toho jak dostanu signál ke vstupu do pozice od obch. systému, nakonec jsem vstoupil dle plánu, jednalo se o divergenci WCCI na ER2, trh se dobrých 9 minut nikam nehýbal a já hypnotizoval trh, myslím, že kdyby do mě bodali nožem tak si toho nevšimnu, trh pak raketově vystartoval mým směrem, nedodržel jsem pravidlo výstupu (chyba - chtěl jsem sobě i ostatním v okolí co házeli klacky pod nohy dokázat, že to jde). Od toho obchodu nikomu z mých známých neříkám jak na tom v daný den jsem, psychicky mi to pomáhá. Další obchody (celkem 6) jsem bral již zcela dle plánu, až na ten poslední tam byl špatný vstup (tech. problém s platformou). Před začátkem obchodování pokaždé mrknu na backtest, aby jsem si vbil do hlavy jak je výsledek jednoho obchodu nepodstatný a jak záleží na tom dodržovat plán. psychicky mi to pomáhá, naštěstí se snažím být disciplinovaný a svůj plán dodržuju. Na konci prvního týdne +1035 USD. Nyní do konce ledna dovolená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer všem,
zrovna dnes proběhl můj první obchod podle pevně stanovených pravidel, které jsem zatím vybudoval v mém systému. Zaměřuji se nejvíce na pátky a vcera mi vše nasvědčovalo pro dnešní short na DJIA. Měl jsem sice obavy, protože teď dost lítá a emoce lidí s ním dost hýbou ( teda můj názor :) ). Ale i přesto jsem pri open vstoupil a nastavil prece jenom volnější SL. No jak to mohlo dopadnou, SL mě samozřejmě z pozice vyhodil a co je horší tak DJ opět dnes skončil hodně dole, takže snad bez SL bych byl v zisku. jenze bez SL obchodovat nehodlám. Obchoduji s malým účtem a zatím jen 0,1lot, protože výše účtu mi více nedovoluje, tak byla ztráta něco málo přes 500Kč. Jenže když se teď podívám na graf tak jsem z toho nasra... ;) jsou to pro mě všechno nové zkušenosti a tak jsem toho plný.
Pěkný večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martin_12 >> děkuju, tobě taky přeju hodně úspěchu při live obchodování, hlavně teď vydrž v tom studování, vím člověku se někdy nechce, ale stojí to za tu námahu. Stejně největší škola pak příjde až při live obchodování, tím si musí projít každý a věřím, že pak to je záležitostí několika měsíců než se člověk psychicky při obchodování dostane do "pohody". Jedna rada - měj systém co nejjednodušší, protože jak pak člověk obchoduje je trochu strnulý a sledovat x milion ukazatelů nejde. Tak ještě jednou hodně zdaru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Remarque,
gratuluji k vydařenému vstupu. I když sám víš nejlépe, že týden nic neznamená, přesto je to hezký. Sledoval jsem na chatu tvé příspěvky a byl jsem zvědav na tvé první dojmy. Sám jsem trading objevil zhruba před rokem, ale ta progrese u mě, vzhledem k pracovnímu i rodinnému vytížení, není tak rychlá, jako u tebe. Přeji hodně úspěchů a doufám, že se s námi podělíš o další postřehy z live.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uri >> zdravím a děkuju za podporu. Chápu, že dost záleží na tom kolik má člověk volného času, při zaměstnání se toho člověk bohužel moc nenaučí a expanze je pomalá, ale i tak myslím, že to pomalými krůčky lze, takže držím palce ať taky za nějaký čas jedeš live :) Na tom chatu to trochu vypadá, že jsem takový pokusný králík :) ale rád se podělím s dojmy jak to u obchodování jde. Taky ti přeju hodně úspěchu jak v učení tradingu tak i mimo něj (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:
hezký. takže ti to vyšlo dříve než jsi původně plánoval. z chatu jsem to nějak nepostřehl, že jedeš live, myslel jsem že ještě stále paper. za týden je to slušná práce, ale chtěl jsem se tě zeptat, co myslíš tou dovolenou do konce měsíce? to na grafy celou tu dobu ani nekoukneš, nebo to budeš sledovat, ale budeš si sedět na rukách? já to totiž ještě pod kůží 100% zažitý nemám a delší pauza pro mě ještě pořád znamená naskakování do rozjet0ho vlaku, jako když jsem backtestoval a přijel po třech týdnech z dovolené, zapnul grafy a pomalu téměř nevěděl která bije. chvíli mi pak trvalo než jsem se do toho zase dostal a to může být v live, kde už jde o $ dost rizikový.

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...