Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Ouklend >> zdravím :) nastavil jsem si takový finanční plán, jeho podstatou je každý měsíc na kontrakt vydělat minimálně $1000. Tím minimem myslím to, že jestli bude 1000 tak budu maximálně spokojený, za leden jsem to už splnil po pár dnech, nakonec přes +1500..byl jsem spokojený, chtěl jsem ať můj první měsíc je ziskový, navíc jsem si říkal, že teď je to moc volatilní, tak dám na chvíli pauzu, navíc ted v PO a ÚT je zasedání FEDu to neobchoduju. Ale příští měsíce už jedu každý den bez přestávky. Každopádně teď každý den sleduju grafy, jenom si neklikám, plaformu mám vyplou (to je opravdu nutné, protože to člověka nehorážně láká si kliknout). Mám to podobně jako ty, když delší dobu jsem si dal v minulosti pauzu tak jsem nevěděl jak ty říkáš která bije. Nemáme to ještě tak vryté pod kůží, a cit taky moc ne ještě, ale to příjde, vytrváme a příjde to :) A kdy jsi říkal že ty jedeš live ? Tak se drž a přeju hezký zbytek víkendu, já si jdu zabruslit na rybník dneska, kdybych tady v příštích dnech nebyl tak víš co se stalo :)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque

Ahoj.
Nemám přesně stanovené datum live.Tento týden mi končí SimIAT, takže chci vyplnit registraci a fundovat účet.Nemám představu, jak dlouho to vše bude trvat, než se tím proklikám a než se to vše vyřídí, ale práce mám zatím dost. Chci do detailu prozkoumat platformu, aby mě náhodou nemohla nějakým způsobem překvapil. Klikání na buy a sell je to poslední. No a pak se uvidí. Určitě ještě nějakou chvíli do toho budu zírat. V každém případě, jakmile to zkusím live, tak dám vědět min. na chatu.
No a jinak, pokud to s tím rybníkem v tomhle počasí myslíš vážně, tak mám velké obavy, aby Traders community nepřišla o nového nádějného tradera.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend >> aha tak už se chystáš zakládat účet, tak snad to dopadne dobře, kdyby sis s něčím nevěděl rady tak se mi na chatu klidně ozvi, rád pomůžu pokud budu moct :) jasně tu platformu si prozkoumej, ale je vcelku jednoduchá, myslím, že ji zvládneš brzy, co si budeme povídat, museli jsme se naučit spoustu věcí takže platforma je, myslím si, docela maličkost :) Bylo by fajn jak pojedeš live, abys taky přizpíval na chatu a podělil se s dojmy :) Jinak poslušně hlásím, že bruslení na rybníku dopadlo dobře, jsem živ a zdráv :D Tak se měj a hodně úspěchu přeju (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque
Díky za nabídku. (tu) Pokud narazím na problém, tak bych se ti ozval. Mám velice dobrou pommůcečku od asi víš koho, tak bych to snad měl naťukat v pohodě. Snad by mohl akorát nastat problém, jak poslat penízky, no ale uvídíme, nebudu předbíhat. Jinak na chat se ozvu, pokud se tam mezi ty "opční tygry" vmáčknu :) :) :).
Pokud by byl ovšem nějaký větší zádrhel a nevadilo by ti to, tak bychom si mohli vyměnit maily nebo ICQ, aby případná komunikace mohla být svižnější. Co ty na to ? Už tak mám divnej pocit, jestli v tomhle vlákně akorát tak nespamuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To Remarque,

Jenom jsem chtel reagovat na Tvuj prispevek zmineny vyse ohledne zasedani FEDu. Je vseobecne znamo a doporucovano zustavat v dobe zasadnich vyhlaseni fundamentu s rukama pod zadkem,ale myslim,ze v tomhle pripade si intradenni obchodnik muze s trochou sikovnosti prijit na slusny zisk. Osobne se mi to uz vyplatilo (rec je o S&P indexu ). Je pravdou samozrejme ze jako intradenni obchodnici nemuzeme hledet prilis na fundamenty,ale myslim si rovnez, ze v obdobi jakym prave trhy ted prochazi neni vubec od veci mit treba takove CNBC zaple a vedet ze urokove sazby se snizi ci naopak.
Opet rikam, clovek musi umet na tohle sikovne zareagovat, je to kratkodoba emocionalni zalezitost, ale velmi stedra.

Jinak mam svuj vypracovany plan, ktery mi funguje zatim velmi slusne, postaveny hlavne na silnem risk managementu a psychologii, to jsou dve veci, jejiz zakl.pravidla si kazdou nedeli vecer v rychlosti pripomenu. Samotnou tech.analyzu mam postavenou na velmi jednoduchych principech.

S pozdravem Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex >> samozřejmě v tradingu existuje x milion přístupů, které mohou vést k zisku, proto věřím, že i na fundamentech a v dnech kdy je zasedání FEDu se dá vydělat, jak ovšem říkáš, je v tom třeba být trošku sběhlejší, a to já bohužel ještě nejsem. Od té doby co jsem se live vrhnul do tradingu zjišťuju, že mi chybí ještě strašně moc vědomostí, proto postupuju systematicky a pomalu, zatím ve dnech FEDu zůstávám stranou, ale věřím, že se na těchto dnech vydělat dá. S pozdravem Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Remarque,

Rozhodne opatrnosti neni nikdy dost, a jak psal kdysi Tom nebo Petr o paralele s golfem,ze kdyz si clovek mysli, ze uz mu to odpaluje, tak prijde nejhorsi rana kariery, a to je mit treba neustale na pameti. Nicmene k tvemu dosavadnimu vykonu gratuluji, a rovnez schvaluji Tve rozhodnuti zustat po zbytek mesice mimo. V techto rannych dnech obchodovani, zejmena s tak peknym pocatecnim profitem je to rozumny krok. Sam z vlastni zkusenosti mohu potvrdit, mel jsem to velmi podobne.Ale ja teda nevydrzel mesic neobchodovat :). Ale rozhodne jed aspon demo, je dulezity nevychladnout, alespon pro nas zacinajici.

AT se dale dari.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex >> Z psychologického hlediska je opravdu pravda, že člověk má tendenci být trochu nezodpovědný když nějaké peníze vydělá, podvědomí řekne "riskuj, vyšlo to minule, výjde to i teď a navíc už neobchoduješ s vlastními penězi". Samozřejmě na vědomé úrovni ví člověk svoje, ale podvědomí do toho remcá :) Holt psychika. Škoda, že nováčkům nejde doporučit věnovat se psychice a ne se v jednom kuse kopat v obch. plánu a hledat tzv. svatý grál, na psychiku se prostě nedá připravit, já si myslel, že jsem psychologii věnoval více času, že budu mít určitý náskok, ale prostě ne, tady tohle se musí "učit" za pochodu při live :) Ať se daří Viktore, měj se :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend >> jej promiň, že odepisuju pozdě, přehlídl jsem tvůj vzkaz, omlouvám se. Na chatu nekomunikují jenom opční tygři :D diskuze daytraderů zatím vedou :) OK s tou výměnou ICQ čísel souhlasím, tady by se to asi nemělo psát, tak se mi třeba ozvi na chatu a přehodíme si čísla. PS: posílání peněz taky nebyl nějak velký problém, dalo se to zvládnout, jak říkám rád pomůžu když budu moct :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná i na den přesně po roce koukání do grafů nastal můj den D. Ten den jsem skončil dříve v práci, dorazil domů, vykoupal se, vypnul mobila, udělal čaj a usedl ke kompu. Na chvíli jsem si zavřel oči, vstoupil do meditace, abych zvládl psychiku a pustil grafy. Proboha, co se to děje??? Lítá to nahoru, dolů.....takovejhle trh neznám. No co, ono to půjde. První Ross hook a bác. SL. Druhý a zase SL. Znejistěl jsem..... stačilo mít o 30 dolarů vyšší SL a měl bych oba PT z prvních dvou obchodů!!! Zvednout či nezvednout, když to tak lítá? Nezvedl, mám nějaký systém a nechci ho měnit na základě dvou nepovedených obchodů. Po třetí ztrátě jsem to vzdal. Udělal jsem si dýmku, pustil zprávy......mimořádné zasedání FEDu.

No tak to je pěkné. Po roce studia se poprvé posadím live a zrovna na FED, o kterém jsem nevěděl. Větší smůlu jsem snad na začátek mít nemohl. První den -500$. Jediné, co mi udělalo radost, byla moje reakce na ztráty. První i druhá naprosto v pohodě, prostě jsem cítil, že se děje to, co se stát má......při třetím obchodu, když to chvíli šlo mým směrem a pak se to otočilo, jsem tlačil. Tlačil jsem opravdu moc. S trhem to neudělalo nic, se mnou naštěstí taky ne.

Druhý obchodní den, pátek, se nevyvedl. Trhy nemastné neslané....utržil jsem jednu drobnou ztrátu, protože jsem opoměl posunout první PT tak, aby byl nad supportem. Zkušenost pro příště.

Víkend jsem strávil u kompu. Celou sobotu a neděli od rána do noci (ještě že jsem sám) mi jely trhy simulovaně v bracket traderu. Potřeboval jsem si dokázat, že systém je v pořádku, pozoroval jsem různě volatilní tržní dny, jejich chování.......Ano, systém je v pořádku.

K trhům jsem, se znovunabytou sebedůvěrou, opět zasedl včera. První RH = 1.PT. Hurá, mám první win obchod. Pak SL - zadal jsem STOP příkaz a on se exekuoval o 70 dolarů výše. Pak další SL. "víš, co sis řekl?". "Musíš brát všechny platné signály podle systému, to je cesta!!". Další obchod +40. Jdeme dál. A pak 2x win. No a pak malé zklamání - 5 minut před mým STOP časem vidím signál.....klikám do platformy a nic. Znovu - znovu nic. Order sending failed, nebo tak nějak zněla ta chyba.... a tak jsem jen koukal, jak cena míjí můj neexistující PT1 a pak PT2.......

Mám za sebou první ztráty i první vítězství. Kupodivu na emoce mi více působila vítězství. Ztráty jsem vzal v klidu s naprostým soustředěním na další obchod, i když, pravda, už tam byl strach, jestli to nebude zase loss. Ale jak jsem se včera dostal do plusu, tak přišla euforie. Nadšení - "JO, TO JE ONO!!!". Soustředění na další obchod bylo hodně špatné, naštěstí proběhla automatická kontrola filtru na CCI a volume, než jsem klikl. A co mě moc potěšilo - do dvou ze tří ziskových obchodů jsem vstoupil na základě "mého" patternu na price grafu. Ty hodiny testování k něčemu byly.

Včera se mi povedlo stáhnout třetinu ztráty z minulého týdne......doufám, že je to začátek vítězné serie

Děkuju všem, kdož se spolupodílíte na tvorbě tohoto webu, ať už články, příspěvky do diskuse, odpovědmi na otázky......Bez vás bych to nezvládl
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

maitreja >> Zdravím a vítej v našem klubu těch co jedou live :) Trading ti pujde, myslím, že ano, protože podle toho co jsi psal jsem si vydedukoval, že u tebe psychika není zase tak velký problém a to je jenom dobře. S těmi ztrátami jsme na tom podobně, sice je to nemilé, ale emočně se dají zvládat, více na emoce kupodivu působí vítězné obchody. Hlavně dodržovat plán, snad přežijeme tento rok s nějakým ziskem :) Ještě jednou hodně úspěchu, držím palce (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Mitreja,

Uznavam,ze smula si u Tebe vybrala svoji dan, ale i to se stava. Nicmene gratuluji k Tvemu rozhodnuti to skoncit a nesnazit se blaznive si tu ztratu vyklikat zase zpet, coz by vedlo jeste do hlubsi ztraty, takze suma sumarum, jako novacek, jsi to zvladl na jednicku. Penize, ktery jsi tam v utery utopil jsou dalsi zaplacenou zkusenosti, kteych neni nikdy dost. Je totiz pravda,alespon u mne, ze kdyz mam profit, tak se tolik nedivam zpet co jsem udelal dobre a kde to fungovalo jako kdyz mam ztratu, to se potom sakra ohlidnu kde jsem co udelal za kopance.

Takze jen tak dal, zadny unahleny reakce.Jak napsal Elder, obchodovat chytre, nikoliv neustale.

K tomu strachu, ne nadarmo se rika, strach je Tvuj pritel.

At se dari.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to maitreja:
normálně mám radost za tebe:) věřim, že na tebe více působí vítězné obchody, protože uvědomění si, to že si na něčem jak dlouho pracoval v doufaje, že jednou se ti to podaří, se zrovna stalo, je úžasné. Blahopřeji a jen tak dál, ať dobře naložíš s tím co vyděláš a užíváš si život. Snad se mi to také jednou podaří. good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...