Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

mtomas:

Škoda že len demo asi sa nedá zohnať chcelo by to deltu ale bohužiaľ som rád že mám dáky kapitál na trading.

Inak na FESX by som chcel časom prejsť tak do 2rokov (vtipné ale mám dlhodobý plán:D). To je pekný trh sa hýbe sa slušne hlavne ponúka masné RRR a relatívne malé SL. (tu) Analýza je dobrá tiež by som uvažoval presne takto, ak by ale došlo k tomu iniciatívnemu breaku tak by som sa asi pripojil na dákej micro korekcii :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hi guys!

Nikdo asi nemá čas přispívat, protože každý jistě managuje ten NÁDHERNÝ BOP test do longu. Grrr, já u toho nebyl. Tento týden musím do práce, takže to na obchodování moc nevidím..
Každopádně tento trade jsem si maloval do grafů už včera, samozřejmě v závislosti na chování globexu. Další možnost pro nákup jsem viděl na testu HVN na 1308.
Osobně už si dnes moc velké šance na vstup do obchodu nedávám.

Napadá mě, že jsem páteční long z 1305,50 mohl stále držet. Myslím, že z dlouhodobějšího pohledu jsem měl opravdu dobré umístění pro dlouhou pozici.

A jak to dnes jde vám?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

Na eure podobná situácia zatiaľ čo som bol v škole pekný long na 1,291 teraz už skoro 140 ticks (znázornený na analýze čo som ukazoval rossimu). Teraz je trh lenivý range len dákych 30-40 ticks bez silných odmietnutí nič pre mňa. Čakám na short pri 1,306 ak nič tak to balím lebo test 1,299-1,3 neočakávam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek: Ja kdyz vstupuji na mini BA (5 min) a nemam SL podlozeny nejakou vetsi strukturou, pak davam tento SL 2 body pod/nad - highs/lows teto mini BA. Myslim ze 2 ticky je dost malo....
Jinak si myslim ze to ale nedavalo z hlediska struktury smysl....myslim umisteni Stop lossu. Jedine logicke misto ktere vidim je pod zacatkem VC, ktere koresponduje s HVN...tudiz SL z hlediska struktury by mel byt alespon na 1306. SL se do VC nedava, protoze tam je LEAN jenom na zacatku, a konci VC.
Pokud ale by me svrbely prsty a musel jit long na 1311, tak SL bych dal nize nez 2 ticky pod tu mini BA...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: pokud by jsi jel paper jako já tak to demo si prodluž nad 1week, "čistě" hibernací s open NT a když lehne NT tak je ještě jedna možnost ale to už sem nemůžu... JJ, na FESX jsem přešel z NQ kde jsem se nechytal jak časově tak i jinak:) FESX mi přijde čitelnější, ale zase je problém s časem, jede od 8 do 22:00 s čehož od 9 do tak 20:00 má volume i pohyby takže žádný premarket a málo slušného času na přípravu:/ s tím vstupem na mikrokorekci po init. breaku by jsi dneska uspěl:) já moc spokojený nejsem, ačkoliv jsem na ní vstoupil tak v hypotéze jsem to neměl, takže mimo plán:/ zato na zítřek mi nic moc kloudného vymyslet nešlo, v podstatě podobný scénář jako na dnešek, jen mi přijde že testování níže je pravděpodobnější než open drive up:)

18457

18458

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz som live takze si musim vystacit s tym co mam. Pekny vstup rovnako by som sa tam pchal aj ja. To ze to nebolo podla planu uroven na short si tam mal a aj hypotezu na kontinuaciu takze korekcia k short urovni na takejto urovni z hora sa da brat do longu vycitky nemaj. Dneska drzim palce mas dve moznosti bud iniciativny long ako vcera alebo ak sa trh vrati tak responzivny short na high ten balanc ale podla mna je pravdepodobnejsia kontinuacia. Pisem dost stroho ale som len na mobile v skole. Niesom v pozici radit lebo live nejde ako by som si prial (stupid head) ale ak mas dake otazky tak vecer rad zareagujem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, pravdepodobne neni nic, kontinuaci poznas nad vcerejsim high... nebyl zajem tam vytlacit vpoc nad nej tak jsem sel 1,3050 short.... vcera se tato sama situace dala zobchodovat long....

neres co je pravdepodobne, res co ti ukaze trh... jsou dve varianty - bud nahore chytne vpoc a bude pokracovat - viz vcera nebo ho chytne pod high a pujde dolu vyrovnavat value... takze jak usa nezatahne nahoru coz uz je ted temer vyloucene tak bude chvili balance....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, pekne prilezitosti jsou kazdy den (temer), vetsinou na dulezitych prurazech nebo ze struktury profilu a volume, ale popravde od noveho roku je to prave dost horsi, je to v reziji velkych hracu kteri otaceli ten trend a trh si potrebuje chvilu sednout, coz vypada zrovna na dnesek :) takze od zitrka uz by to mohlo byt citelnejsi.....

napr dnesek - nahore vybezek = pravdepodobne trh jednoho ramce = podle Daltona - dokud dvakrat po sobe neprorazi high tak je to platne, takze nejlepsi obchody byly vzdy hned po prurazu high... ale bylo to pres obed takze jsem byl mimo, jediny mozny byl hned na open USA.....a ted pred chvilou znovu ale tam uz to skoncilo ten short...


je potreba makat, placat se v tom budes hodne dlouho zvlast kdyz jedes jen jednu seanci, ja taky mam jeste hodne zmatku kolem obchodu... ale vsechno jde precist, a co nejde tak neresis....

ps. jen tak pro srandu - drzim long od 1,2650 - ten trend mel porad stejny prubeh a najednou dole se zacaly dit silene veci mimo normalni prubeh - takze co to asi znamena? :)

na profilech to jde vsechno videt, na cenovych carkach ani nahodou.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak co říkáte na retest čtvrtečního premarketového HVN? Já myslím, že to odmítnutí bylo celkem výrazné. Želbohu jsem se dostal k počítači až teď :-(
Pokud by ten level neudržel, dal se očekávat pokles až k 87 area..

Kolegové, žádám vás o radu, vypršel mi trial od fin-algu a teď se rozhoduji, co dál.
moc bych chtěl pracovat s footprinty, nevím popravdě, jak jinak momentálně poznat odmítnutí určitého levelu. Samozřejmě i MP, to je pro mne základ.

Co se týče platformy, preferuji Ninju, znám jej už třičtvrtě roku a za tu dobu mi opravu sedl. To neznamená, že nejsem schopný se naučit s jiným, ale...

marketdelta je moc drahá (3200/m), investor/rt nemá FP, sierra taky ne (asi? nemohu se v tom vyznat, ale jejich TPO's mi přijdou velmi nepřátelské), fin-alg chce 5000 na ruku za MP a měsíčně 1200 za FP.. :-( teď nově i jedno řešení do NT za 1600/m (víc ani slovo ;-)

Pokud nevymyslím, jak jinak poznat odmítnutí ceny dostatečně průkazně a brzo, nevim, co dál..
(td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ten long to je pekný trade ja by som ešte dačo z neho držal verím že dôjde k zmene trendu. Každopádne ja som po novom roku udretý zatiaľ najviac čo idem live 3 mesiac. Január už idem so zvýšeným objemom a tak som vlastne vymazal všetko čo som natrénoval to mi až tak nevadí ale neviem dodržiavať plán keď som v DD dneska totálna kalamita obchod mimo plán.. nejak sa neviem chytiť trady ktoré sú dobré dostanem be alebo zo streachu nevstupim a tie mimo plán tam skáčem ako rybyčka...

Každopádne sa nevzdávam ešte mám kus rezervy na kapitále, ale ak to pôjde takto dalej tak znovu vnížim objem a začnem "odznova" troška múdrejší a vedomí si toho že hlava je fakt svina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...