Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

rossi:

jen k tomu market příkazu - limit příkaz by měl být levnější než market příkaz, a to z jednoho prostého důvodu - přinášíš do trhu likviditu, za což tě burza platí... market příkazem (alespoň to tak funguje u profesionálů) se vystupuje pouze v případě ztráty... jinak se používají POUZE limit příkazy... marketem se vystupuje v případě ztráty... moje zkušenost je taková, že za limit příkaz (vstup výstup - oboje na limitech) dostávám od burzy zaplaceno asi 30 centů, kdežto za market platím já burze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gumaczek: Díky, long nálada je jasná a short bych si (s chladnou hlavou a podle plánu:) nedovolil, ale právě s iniciativními breaky mám špatné zkušenosti (dost mi schází cit pro momentum a je potřeba velký SL) takže spíše odrazy a právě koukám že by zrovna včera chvíli po mém postu jedno do očí bijící odmítnutí té druhé mikrobalance jak tady praktikujete krásně klaplo:) Jak jsi to prosím myslel že jsem z té zprávné strany HVN? Není pro long vstup lepší být poblíž low extrému BA? Jinak povolaný jsi když vidím kam jsi se za tak krátkou dobu dostal:) iigis: tu 2370 CLVN vidím podobně trh, jí projel GAPem jako máslem UP, takže by se mohla jako silný support chovat (jednou už to ukázala), žádnou slušnou deltu pro NT nemám s GOMI deltou jsem nějak nerozchodil záznam historie, tak spíše koukám na T&S. Jj, problém s hlavou máme podobný:) sleduji tvé příspěvky, já emočně nezvládám "nemít pravdu" a můžu logicky tisíckrát přijmout že trhu je to putna a že to o tom mít pravdu to vůbec není, dokud se s tím nepopasuje i ten můj ještěří kousek mozku tak se po každým SL budu dál prát s trhem a později jen vrtět hlavou, pozitivní je alespoň že známe našeho nepřítele a už ho nehledáme v technice, ne?

18410

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq:
Ešte si tu to je dobre! No musím len tradovať to mi je jasné časom mi už hádam niečo takéto nepríde až tak demotivačne no teraz ma to zlomilo vzhľadom na to kam ide moja ekvita. max stratu mám 1% takže som na takých 5 stratách ako keby za sebou a to nieje bohviečo obzvlášť ma hnevá že neviem dodržať plán plus niečo také ako sa stalo včera. Určite vieš o čom hovorím ;) každopádne keep going

Mtomas:
Nepriateľa poznáme len nájsť slabinu, hľadá sa mi ťažko kedže musím priznať že slabinu mám a moja povaha je iná :Dale vážne ja som maximálne zredukoval screen time a trh sledujem len keď je tam kde chcem, hádam to pomôže :)
ps: kompozitný do NT máš od koho platený? (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny value tradery! Včerejší long na ES při retestu HVN (chvíli po 16h) jsem bohužel nezobchodoval, ačkoliv jsem na něj čekal a sledoval jej. Vzhledem k tomu, že cena nedosáhla ideálních levelů a 1 min TF ani FP mi nedali validní signál (trh to prostě odmítl moc rychle). A když jsem byl přesvědčen o odmítnutí (na FP), byl již moc daleko a můj SL by byl obrovský vzhedem k potenciálu obchodu.. Tak jsem nedělal nic :-) Jiná situace byla na russelu, kde trh krásně dosáhl premarketového HVN, udělal miniaturní BA a vyrazil vzhůru. Při sledování TaS to šlo myslím zachytit s minimálním riskem. amoniak. už abys měl zase ranní. Příští týden do práce musím pro změnu já :-) a dnešní pre-mkt:

18415

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomas:
Snažím se obchodovat pouze na upper a lower extreme a na HVN. Tím ze správné strany jsem myslel, že trh začal vytvářet tu malou BA nad HVn. Nemělo by smysl nakupovat pod HVN velké BA. Oblasti s velkým objemem obchodů jsou silné S/R a nechceš nakupovat pod silnou (dlouhodobě vastně nejsilnější) resistancí. Naopak když ji trh překoná, využiješ ji jako support. Pokud jsi nad, je to nejlepší možné místo pro nákup.
Idea je taková, že pokud by sis dostatečně přiblížil tu malou BA, uvidíš to samé jako na tom tvém screenu. Stejnou BA. Takže pokud bys nakoupil na lower extremu této mini BA (což jsi sám chtěl dělat, akorát na té větší), riskuješ minimum v poměru k potenciálu, který nabízí ta mature BA.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shlednul jsem webinar Denis Shull o psychologii tradingu a myslim ze jeji koment o tom jak obchoduji traderi v bakach a hedge fundech, kde sama casto dela seminare, se hodi i do tohoto vlakna, jelikoz se snazim o to same:

Denise Shull webinar:
By the way…starting traders in banks and hedge funds they learn from professionals couple of things to know about the market:

1. They know that they are trading other peopple.
2. They know what they think about the market and have conviction
3. They know when they are wrong
…and that’s about it…they don’t have these big complex plans...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska zase trénujem mindset :D prehodnotiť trade management alebo si nerobiť hlavu z 2 nepodarencov? Cez víkend možno vyskúšať jemne odlišné výstupy či už posun na be alebo riešiť inak sady som z toho mimo. posledné dni mám exponenciálne emócie... Ušlí profit veľký a beznádej mega :) odchádzam resetovať systém (mind). na druhú stranu obchody majú aj hlavu aj pätu trade location dobrý pohyb mojím smerom tiež no bohužiaľ mám z týchto dvoch obchodov len 20tick.. (td)

18419

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi: Dikes za analýzu, znie to rozumne. Podľa mna už ale došlo k obratu toho downtrendu na screene je prečo. Inak pri týchto mojích screenoch nešlo o to že neviem čo sa dialo kedže myšlienka a trade by vyšli (by to je slovíčko nevhodné k tradingu) išlo o to že ma to proste dva dni vyhodilo raz na pip presne a raz o pár pips namiesto 8% som zhodnotil 0,5% takže tak:) už neriešim robím akurát dáke analýzy možných trade management prístupov.

18435

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Můžu se tě zeptat, na základě čeho umisťuješ svůj SL? Rossi, Tom i Troy mě tlačí k tomu, abych jej umisťoval dle struktury a bral jej jako invalidation point. Pokud bude zasažen, pak tedy Ok, mýlil jsem se (resp. uvažoval jsem zřejmě správně, ale nepředvídatelný trh si zase udělal to svoje), zaneseno do statistiky a jedeme dál. Z principu se snažím vždy najít takovéto místo. Pokud takové nenajdu nebo by byl můj SL moc velký, obchod neberu. Z toho vyplývá i logika posouvání SL na BE, popř. trailování atd. Byla poté, co se trh začal vracet, zrušena platnost tvé obchodní idey? Nebo pořád trvala? V druhém případě bych SL neposouval, počkal bych až do vytvoření další struktury (další BA) v mém směru, pod kterou bych SL posunul.

all:
Musím se pochlubit, v pátek jsem konečně byl na sebe hrdý, povedl se mi trade přesně dle pánu, dle pre-mkt analýzy. Počkal jsem si na retest 1305 area a zobchodoval báječný long s PT k yesterdays highs 1311 :-) SL 1303 (2 ticky pod yesterdays lows - v případě zasažení conviction up skončilo a byl bych naladěn sideways..) RRR 3:1. Původně jsem ale cílil ještě výš (viz screen mé pre-mkt), ale poté, co jsem viděl páteční "aktivitu" jsem v 19h rezignoval, umístil do platformy svoje příkazy a šel na pivko :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

Teraz dávam SL nad pod vstupný swing pomerne mechanický spôsob ale z 90% je podporený aj silným odmietnutím ceny teda SL dávam tick pod/nad cenu kde začal nákup/predaj a kde začala rýchla akcia čakám na potvrdenie že trh je schopný vykupovať/vypredávať postupne ceny v mojom smere a na základe T&S vstúpim. Max mám na 10 tick a priemerne som na 7.

Čo sa týka toho BE tak to je moja slabina o ktorej viem. Toto mám nastavené úplne mechanicky po 10tick ide jedna sada scaleout a ostatok na BE. Vec je v tom že chcem vstupovať na silných úrovniach kde už nepredpokladám návrat ceny. Ak si to chceš pozrieť tak štvrtkovi obchod toto spĺňal ale tam som bohužiaľ dostal horšiu cenu akú som chcel (spread na fx) na futures ktorý analyzujem by som mal 2tick rezervu. Piatkový obchod tam to už bolo o inom cena išla skoro k low vstupného swingu a to rád nemám. Robím to tak ale hlavne kvôli hlave lepšie sa kuká na risk-free obchod. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek: SL je invalidation point obchodni myslenky a je zalozen na strukture a pak taky musi pasovat do money managementu...max. % ztrata na obchod. Otravuj Troye s konkretnimi priklady in real time na ruznych trzich...tak se to ucim ja....cist strukturu na ruznych trzich, protoze kazdy trh vypada trochu jinak. Co se zde ucim je rozhodnout se v danem momente jestli je dana struktura pes, kocka nebo slon. Coz je pro cloveka snadne rozhodovani ale pro pocitac uz zase to tolik jednoduche neni - vsechny zvirata maji 4 nohy, ocas, hlavu...a pro me je to podobne v trzich. Musim se rozhodnout co tam vidim a podle toho udelat obchodni rozhodnuti. Chce to praxi a nebat se delat chyby. Deti se taky uci delanim neustalych chyb a neresi to...jdou dal az se nauci jezdit na kole. dulezite je se z chyb poucit a zkratit tak proces uceni. Iigis: dovolim si argumentovat a zpochybnit tvuj duvod pro zmenu trendu. Myslim si ze je podstatne nestavet velke struktury a male struktury do stejne urovne vyznamu. Pokud je downtrend urceny pohybem velkych balanci a jejich HVN, musim mit pro zmenu trendu duvod, ktery porusi tyto struktury, a nemohu jej hledat na nizsich timeframe uvnitr techto velkych struktur. Viz vice na Obr. Pzn. je fajn ze jsi me primel se nad timto vice zamyslet, podobny princip ted probiram v hlave okolo SL a jeho posunuti na BE. Tedy jestli je mozne posunout SL na zaklade mensich struktur.

18439

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi:

S tou úrovňou ktorú si naznačil súhlasím tiež je to pre mňa významný referenčný bod v potvrdení zmeny trendu. Ono je to asi dané tým ako a s akým cieľom vnímame trh ja chcem chytiť pohyb 2-3 hodiny spraviť pár pips a zatvárať s čistým štítom. Lebo po pravde ak by som chcel robiť swing tak by som do lognu už teraz nešiel trh je v nebezpečnej úrovni. Na druhú stranu po odmietnutí tých low čo som spomínal by som swing trade šiel aspoň po test opačného extrému. Aby som to zhrnul. Ako som vravel buď zmena trendu alebo hlbšia korekcia (ktorá už je) čakám na zajtrajšie open a aktivitu to je pre mňa na zajtrajšie obchodovanie kľúčové :)

Inak s tými minor BA tiež mám dáke idei na dlhšie trady ale aj na skalpy. Vklude sa rozpíš ak budeš mať niekedy čas tiež môžem dačím prispieť teraz ale nemám veľa času a nehcem to odfláknuť. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...