Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

gumaczek,
tu Sierru bych být Tebou úplně nezatracoval, sice na první pohled to nevypadá ta profi jako jiný platformy, ale třeba v package 3 máš za 26 USD/m už studie cummulative delta nebo volume by price, i time&sales a s tím se dá taky lecos postavit a kompletní balík máš za 45 USD/m, kde jsou jak TPOs, tak volume bars + navíc mají poříd docela aktivní support board jako oficiální od Sierry, tak ostatní uživatelé pořád něco vymýšlejí, staví nové studie ... navíc tam máš 15denní free trial nejvyšší verze

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis, pripravil jsem ti tu situaci z rana .... jak jsem rikal vcera trh balancuje - takze si spoj dva predchozi dny v jeden a mas Value areu, a v balancovanem trhu obchody delej od vrchu dolu a naopak, dokud nevyjede z balancu pryc.... nahore jsem cekal jakykoliv naznak pro short coz jsem se dockal na pismenu "U" ktery zareagoval silne do VPOC = pravdepoodbne medvedi vybezek, vstup na VPOC = ferova cena pro tento obchod.... PT nekde kolem VALu balance area, tam cekam na VPOC a to se ne a ne vytvorit... takze cekat az kam trh "hrabne" :) takovychto tradu jde delat porad dost, jen je tezke se to naucit, je tam hodne informaci a mnohdy i protichudnych - takze co ti v tom pomuze?? - zkusenost a obchody.....

18482

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Vďaka za rozbor takto by som to nejak obcohdoval aj ja ale to mám školu do 3 nič nestíham.. Z ameriky som posledné 2 týždne úplne mimo neviem obchodovať to čo chcem, stále chybujem už som DD už mám 7% už som skoro pri úrovni kedy mám prestať obchodovať, straší ma to a tak chybujem ešte viac. 7 idem na týžden na dovolenku neviem či si mám dať do vtedy pokoj alebo ocbhodovať až k 10% alebo koniec. Tu som ešte nebol tak som na tom fakt zle (td)

Začiatky niesú ľahké ale nechcem ďalej chybami páliť účet nejaké rady?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rady ? najdi si duvody proc chces vydelavat, a vse ostatni se vyresi. Naprosta vetsina traduje pro penize a zadny dalsi cil, v cem jsou ti lidi tak unikatni ze by meli ty penize dostat od "vesmiru"? Taky ze je nedostanou, nebo max na par roku a pak si "nabijou"..... to je dulezitejsi nez tradingove techniky.... Mej se :) a vzdelavej se jak mysli milionari - ne jak vydelat tradingem.... rikam to jenom tobe protoze si myslim ze to docela chapes.. vetisna lidi zde je tezce mimo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Vážim si to. Dôvodov mám veľa vypisovať to tu nebudem lebo niektoré sú ako z filmu niektoré strašne egoistické a niektoré egotripperské :D. Každopádne určite nič okolo tradingu nebalím mám čas a to je asi to čo je v tomto biznise hlavne. S live neprestanem ak prerobím určenú sumu znížim %risku a hotovo. Inak dneska som bol long na eure tak ma ten zbesilý pohyb potešil. Najdôležitejšie je ale teraz aby som obchodoval ako chcem a to čo chcem € prídu. Vďaka za povzbudenie. Ešte ten vstup, aktuálny DD po 3% (tu)
entry 1.29617
1TP:1.29719
2TP: 1.29878
3TP: 1.29987
4TP:1.30213

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, tak jeste posledni priklad a dal zas nekdy jindy :) dole to bylo citelne, jak jsem ti psal nedavno - pruraz high / low a sleduj VPOC, v tomto pripade nad prurazem (zaroven VAL BA) = long ja jsem sel na VPOC reverse toho shortu, a pred sazbama ho ukoncil na nule, nehodlam to drzet pres sazby.... Vim ze jsi asi z toho dost nervozni ale tvuj PT kdyz uz jsi to drzel tak jsi mel jit v pohode az na TPOC cca +65 pips, a tam bud vse vystoupit nebo pripadne runner po horni vybezek.... to ze mas egoisticke sny to presne myslim, hodne dobre je si precist kapitolu podstata sobectvi od Randy Gage... napriklad ja jsem takovy sobec ze chci mit nejvetsi nadaci v republice :) chudi tyto veci vubec nechapou.... jejich problem... mej se a bojuj, nekdy se zase ozvu...

18499

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: drž se! Chlape, fandím ti! Četl jsi něco o psychologii obchodu? Osobně mohu doporučit "Trading na maximum", koupil jsem ho tady přes forum. Ale v zásadě se hodí pouze dvě kapitoly, zbytek je pro nás o ničem. Uplně o ničem. Co třeba ten Trading coach? Vypadá použitelněji.. Btw. můžeš mi prosím hodit nějaké linky na obchodování eura? broker, datafeed, dělení pozic apod.? Já mám ampfutures a ti podporují pouze US burzu, eurex je za dalších 11 dolls a musel bych mít dva dělené účty.. O forexu vím fakt kulový :-( Vím, že žádám příliš, ale času není nazbyt a ty jsi zajisté prohledal, co se dalo a nasměruješ mě nejkratší cestou:-) Líbí se mi ta idea rozdělit pozice do menších celků a mít více PT's. Díky!! PS: přikládám screen dnešního tradu, nepřipomíná ti to něco? ;-) (tu) (tu)

18500

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ten obchod som mal jeden scale out na 10tick a potom som to držal buď alebo (bernanke tomu strelil) a vyšlo to, chcel som to držať až niekde k 1,306 ale bolo to tak rýchle že som to ani nestihol zvážiť za 6min 40-50 ticks ako nič... Verím že sa ozveš ja toto vlákno sledujem a prispevam jediný kontakt s tradermi aký mám :) V snoch držím palce nič nieje dostatočne veľké ak poznáš daniel landa touha (nieje to až tak môj žáner ale text je dobrý) (tu)

Gumaczek:

kouča a maximum mám v kindle ale momentálne pracujem na jednej knihe tak to zatiaľ odkladám, viem v čom robím chyby len to neviem zatiaľ dostatočne odburávať tréning tréning tréning.
Inak ja mám tiež účet u AMP ktorý používam v NT (CQG) na analýzu 6E (to je trh ktorý máš v štandartnom balíku). Obchody potom realizujem na forexe (oanda). 6E sa hýbe takmer identicky ako forex euro/dolár. Keď mi dá signál futures idem rovnako aj na forexe. Jedine čo sa stáva je že na FX dostanem SL/BE a na futures by tam cena ešte nešla lebo FX má o jedno desatiné číslo presnejšie pohyby ešte min spread. (tu) Vklude sa pýtaj o lepšej kombinácii na začiatok a dobrý live tréning neviem (vďaka roman), ak by som šiel štandartný futures tak by som bol na cintoríne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iigis: Psychologie je svina...jak se rika. Ja souhlasim s nazorem Toma Alexandra, ze trader potrbuje v tomhle bussinesu OPRAVDU rozumnet tomu co dela proc to dela. A to nejde hned. Nehada, vi kde je jeho edge a vi ze MA edge. Problemem vetsiny traderu je ze se nauci vstupnim signalum nejakeho systemu a hura jdou vydelavat aniz by rozumeli jak trhy vlastne funguji- principialne. Psychicky tlak potom neustoji protoze se nesnazili pochopit az do zakladu tomu na cem je jejich system zalozen a jak funguji trhy, jak jejich metoda vyuziva fungovani trhu a kde je vlastne jejich edge.
Vidim to podobne jako kdyz prijde clovek na vysokou skolu a prvni 2-3 roky se uci vsechno mozne ale jenom ne konkretne tomu co bude opravdu pouzivat. Takovy budouci lekar projde obrovskym mnozstvim informaci ktere musi poznat z jednoho prosteho duvodu...a ten je stejny i pro budouciho tradera.
Aspirujici student se uci te omacce okolo proto, aby si vystavel ZAKLADY, pochopil principialne latku, a nejde do ordinace k zubari a ihned se uci jak drzet vrtacku. Ty zaklady jsou nesmirne dulezite pro tradera protoze mu dodaji jistotu a sebeduveru v to co dela. A v pripadech nerozhodnosti a nejistoty se potom ma k cemu vracet...k zakladum o kterych vi ze jsou platne. Je to ta kotva, bez ktere trader lita od systemu k systemu a vlastne je to jenom proto ze nema zaklad.
Soucasny nazor na psychologii tradingu je ten ze clovek by mel mit sebekontrolu nad svymi pocity a sebekazen. Je ale mozne obchodovat system ktery ztraci penize a tvrdosijne jej obchodovat az ke zruseni uctu a potom jej zacit obchodovat znovu s novymi penezi? Neni prirozene hledat jinde? Problem nemusi byt sebekazen...treba muze byt problem v systemu. Myslim ze pokud bude system vydelavat penize bude mit trader mnohem mensi problem se sebedisciplinou. samotny sestem ci metoda musi povzbuzovat tradera k tomu aby byl discilinovany. trader chape co dela a proc to dela, penize pribyvaji a trader citi ze ma edge. Pokud trader udela chybu, pak vi ze neni chyba v metode ale v tom ze nerespektoval metodu.
Co se tyce sebekontroly nad svymi pocity tak me zaujal seminar Denise shull a ta tvrdi ze je kontraproduktivni kontrolovat - manipulovat pocity- emoce. Ty ani neni mozne nemit... Emoce nam v davaji vyznam pro zivot a v tradingu jsou naprosto zasadni, je kontraproduktivni je kontrolovat, jedine co muzemem kontrolovat je nase akce - a snazit se pochopit nase city.

Jsem se rozepsal...uz koncim a vsem good luck se svymi emocemi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi:

Dobrý príspevok toto je niečo čo veľa ľudí vôbec nechápe a preto sú na strane strácaujúcich. Keď som sa dostal k tradingu tak som chcel presne opak nazaujímalo ma čo je cena prečo je taká aká je, čo je zero-sum market jednoducho som chcel len profitabilný systém. Čo je ale hlavné z toho že vieme čo sú základy je že potom ta trading môže ozaj baviť (tu). Či kontrolovať emócie či nie to je otázka povedal by som že je rozdiel medzi kontrolov a manipuláciou je to ako s pozíciou pokiaľ ju kontroloješ dobre a podľa toho ako chceš je to fajn no ak manipuluješ niečo čo sa už zmeniť nedá tak to väčšinou končí tradom mimo plán. Ja chcem kontrolovať svoj emócie lebo tento mesiac ma to stálo už dosť, stačilo by aby som vedel povedať hlave nie toto je zlé a bol by som inde a január by som končil nad plán a nie na 0. Ako sa hovorí hranica medzi úspechom je tenká...

Jenda:

Profil neprofil skákať do shortu po tak pozitívnej reakcii na sadzby sa určite nevypláca, trh už vlastne povedal svoje, verím že si mal rozumny SL. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby som tu nemal len psychologické výlevy čo sú mierne OT i keď dôležité. Dneska som tam mal dva shorty jeden ešte držím k 1,31 ten prvý sa odrotoval presne nad 2TP ale nevadí. Po tom ako po reporte trh skúsil hodnotu nad BA s high 1,318 a odmietol ho počkal som si na mikrokoreckiu k 1,3175 a šiel short tam už sú dve sady von celkom mu verím lebo do kariet hrá : 1.test opačného extrému teda 1,31 2.úzke IB došlo k range extension do shortu. Uvidíme každopádne za včera a dnes som sa dostal už skoro na 0 za január. (tu)

18513

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...